فرصت یکساله به سایپا و ایران خودرو برای فرار از ورشکستگی

فرصت یکساله به سایپا و ایران خودرو برای فرار از ورشکستگی به گزارش حراج کن، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس اظهار داشت: شرکتهای ایران خودرو و سایپا تا تیرماه سال ۱۴۰۴ فرصت دارند تا از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت بیرون بروند تا دیگر مشمول لغو پذیرش نشوند.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، ولی اله جعفری به آخرین اقدامات انجام شده از جانب سازمان بورس و اوراق بهادار در زمینه افزایش سرمایه شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا اشاره نمود و اظهار داشت: بعد از عرضه صورت های مالی سال ۱۴۰۱، شرکتهای ایران خودرو و سایپا در چهار سال متناوب از پنج سال قبل مشمول ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت بودند.
وی اظهار نمود: مطابق دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق تهران، هیأت پذیرش بورس تهران، به دو شرکت فوق تا پایان تیرماه ۱۴۰۳ فرصت داد که از شمولیت ماده قانونی مذکور خارج گردند.
جعفری تصریح کرد: این دو شرکت بزرگ خودروسازی جهت خروج از شمولیت ماده قانونی ذکر شده از سران قوا درخواست نمودند که اجازه انجام تجدید ارزیابی و افزایش سرمایه زودتر از پایان مهلت ۵ ساله به آنها داده شود تا بتوانند از مزایای مالیاتی آن استفاده نمایند.
وی تصریح کرد: با عنایت به در جریان بودن پیگیری های دو شرکت، هیأت پذیرش بورس تهران از سازمان درخواست نمود تا یک سال دیگر به شرکتهای ایران خودرو و سایپا جهت خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت فرصت داده شود که این مورد در جلسه روز گذشته هیأت مدیره سازمان به تصویب رسید.
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: با عنایت به چنین مسأله ای شرکتهای ایران خودرو و سایپا تا تیرماه سال ۱۴۰۴ فرصت دارند تا از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت بیرون بروند تا دیگر مشمول لغو پذیرش نشوند.
ماده ۱۴۱ قانون تجارت بیان می کند که «اگر بر اثر زیان های وارده حداقل نصف سرمایه شرکت از بین برود، هیأت مدیره مکلف است فورا مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام را دعوت نماید تا مبحث انحلال یا بقا شرکت مورد شور و رای واقع شود.»


منبع:

1403/03/30
10:26:27
0.0 / 5
149
تگهای خبر: ارز , بورس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فرصت یکساله به سایپا و ایران خودرو برای فرار از ورشکستگی
نظر شما در مورد فرصت یکساله به سایپا و ایران خودرو برای فرار از ورشکستگی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳