دوره آموزش plc شامل چه مواردی است؟

دوره آموزش plc شامل چه مواردی است؟ حراج کن: در این مطلب نیز می خواهیم تا به سوال پر تکرار شما عزیزان یعنی دوره آموزش plc شامل چه مواردی است، بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، به صورت کلی دوره آموزش plc یکی از دوره های آموزشی بسیار پر طرفدار برای کسانی است که به حوزه برق صنعتی علاقه داشته و می خواهند در این رشته مشغول به کار و فعالیت بشوند. در دوره آموزش plc شما عزیزان پی ال سی مقدماتی تا پیشرفته را به صورت جامع و کامل فرا می گیرید و بعد از آن می توانید به بازار کار هم وارد شوید.
دوره آموزش plc به دو صورت نظریه و عملی و همینطور حضوری و غیر حضوری برگزار می شود و در این دوره بسیار جامع مدرس علاوه بر آموزش تمامی مثال ها و توضیحات به صورت تئوری، آنها را به شکل عملی هم تدریس خواهد نمود تا شما بتوانید موارد مربوطه را به خوبی فرا بگیرید. شایان ذکر است که در این دوره ویژه یک سری پروژه های خاص برای شما دانش اموزان و دانشجویان عزیز در نظر گرفته شده که به منظور برنامه نویسی و طراحی جامع تر می توانید از آن بهره ببرید. در این مطلب هم می خواهیم تا به سوال پر تکرار شما عزیزان یعنی دوره آموزش plc شامل چه مواردی است، بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. Plc چیست؟
پیش از آنکه به بررسی دوره پی ال سی شامل چه مواردی است، بپردازیم در ابتدا باید plc را خدمت شما عزیزان تعریف نماییم. در واقع plc یک نوع کامپیوتر صنعتی یا کنترل کننده برنامه پذیر محسوب می گردد که در خیلی از دستگاههای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم یک سیستم دیجیتال بسیار کاربردی است که وظایف بسیار گوناگونی را بر عهده دارد. همچون وظایف ان میتوان به موارد زیر اشاره داشت:
بررسی حالت های دستگاههای ورودی به صورت مداوم مستمر
تنظیم وضعیت دستگاههای خروجی بر مبنای برنامه ای از پیش تعیین شده
در دوره آموزش plc در ابتدا دانشجویان و دانش آموزان با مفاهیم اصولی و پایه ای رشته الکترونیک آشنا خواهند شد و بعد از آن هر آن چه که در کلاس های تئوریک فرا گرفته اند را پیاده سازی می کنند تا بتوانند به صورت عملی هم موارد فرا گرفته شده را اجرا نمایند. اگر قصد دارید که در دوره های آموزشی ال سی شرکت کنید، باید این دوره مهم و حیاتی را تحت نظر مستقیم اساتید با تجربه صنعت برق و تکنسین های ماهر آموزش ببینید تا بتوانید به صورت کامل آموزش های خویش را اجرایی و عملی کنید و با تسلط کافی به بازار کار وارد شوید. کاربرد پی ال سی plc چیست؟
حال که در مورد پی ال سی اطلاعات لازم را به دست آوردید، باید اشاره نماییم که پی ال سی در چه مواردی به کار می آید. به صورت کلی شما در هر صنعتی که وارد شوید، می بینید که پی ال سی به شکلی در آن وجود دارد. ازاین رو به جرات میتوان اذعان داشت که بازار کار این حرفه بسیار پر رنگ و کاربردی است. همچون کاربرد پی ال سی plc در صنایع مختلف میتوان به موارد زیر اشاره داشت:
نیروگاه های نفت و گاز و سیستم های توربین بادی
معدن ذغال سنگ
سیستم اتوماسیون رباتیک و بخش انرژی و بهینه سازی مصرف انرژی
صنعت کاغذ؛ فولاد؛ سیمان و نساجی
صنایع شیمیایی
صنعت خودرو
صنعت مسافرتی و هوایی
سیستم پردازش مواد غذایی و...
در تمامی صنایع ذکر شده در فوق، PLC می تواند دستگاههای ورودی را به خوبی رصد کرده و بدین تریب دستگاههای خروجی را به سادگی کنترل نماید! بر این اساس هم تصمیم های مناسبی دریافت خواهد شد و همینطور نتایج بسیار مهمی از خودکار سازی فرآیندها به دست می آید. شایان ذکر است که به لحاظ نرم افزاری هم برندهای مختلفی در دنیا مانند برند زیمنس و راک ول در این عرصه فعالیت بسیار پر رنگی دارند. دوره آموزش plc شامل چه مواردی است؟
حال که در مورد کاربردهای plc اطلاعاتی را به دست آوردید، باید به بررسی سوال شما عزیزان یعنی دوره آموزش plc شامل چه مواردی است؟ بپردازیم.
همان گونه که در قسمت های قبل اشاره داشتیم، در دوره آموزش plc، اساتید حرفه ای و کاربلد در دو صورت نظریه و عملی سر فصل های آموزشی را به شما آموزش می دهند. بعد از آنکه دوره تئوریک به پایان رسید، با در اختیار داشتن تجهیزات و لوازم صنعتی مورد نیاز، تمامی سر فصل ها را اجرا کرده و به شکل عملی آموزش می بینید. نکته بسیار مهمی که باید بدانید اینست که دوره آموزش plc، در دو سطح درجه ۲ و یک برای شما عزیزان برگزار می شود و برای دریافت مدرک پی ال سی فنی حرفه ای پیشرفته، ابتدا باید کلاس های سطح درجه ۲ را با موفقیت به پایان برسانید. این دوره آموزشی ویزه شامل موارد و سر فصل های زیر خواهد بود:
آشنایی با اصول اولیه و قواعد plc
روش کار با پی ال سی لوگو
نحوه بهره گیری و استفاده از ورودی و خروجی های دیجیتال
آموزش استفاده از plc آنالوگ
انتخاب و برنامه نویسی پی ال سی دلتا
آموزش برنامه نویسی به وسیله ورودی و خروجی های آنالوگ و دیجیتال
تسلط کامل و آشنایی با جزئیات برنامه نویسی زیمنس
مسلط شدن بر درایو زیمنس و ال سی و...
به خاطر داشته باشید که موارد ذکر شده در فوق، تنها بخشی از سر فصل های دوره آموزش plc خواهد بود و در این دوره علاوه بر موارد ذکر شده در فوق سر فصل های مهم دیگری را هم خواهید آموخت. دوره حضوری بهتر است یا غیر حضوری؟
اینکه دوره حضوری برای شما بهتر خواهد بود یا دوره غیر حضوری، به خود شما بستگی خواهد داشت. اگر شما بتوانید در دوره های غیر حضوری تمامی مبانی را فرا بگیرید و با استفاده از تجهیزاتی خاص موارد عملی را هم اجرا نمایید، اساسا در دوره غیر حضوری شرکت کنید. اما اگر تجهیزات خاصی در اختیار ندارید و در کلاس های حضوری می توانید بیشتر یاد بگیرید، به شما توضیه می نماییم که در دوره آموزش plc به صورت حضوری شرکت فرمایید. البته باید اشاره داشت که در دوره آموزش plc به صورت حضوری می توانید با اساتید تبادل اطلاعات داشته باشید و تمامی ایرادها و اشکالات خویش را از بر طرف نمایید.
آموزش عملی plc شامل چه مواردی است؟
به صورت کلی در دوره آموزش plcبه صورت عملی، تمامی کار آموزان و دانشجویان می توانند به صورت عملی بر روی انواع پی ال سی های موجود در آموزشگاه مانند انواع cpu های plc زیمنس، لوگو، دلتا، فتک و … که تمام انواع برندهای plc موجود در صنعت را پوشش خواهد داد را دانلود نمایند و بدین ترتیب همه موارد و نکات در ارتباط با وایرینگ پی ال سی را انجام دهند. در این صورت بعد از آنکه تاییده استاد را دریافت نمودند، با اتصال plc مورد نظر به منبع تغذیه و همینطور روشن سازی آن، پروژه های خویش را به صورت کامل یاد گرفته و آنها را تکمیل نمایند. به علاوه نکته بسیار مهمی که باید بدانید اینست که در دوره آموزش plc به صورت عملی، به منظور درک کامل کار آموزان و دانشجویان از محیط صنعت و کارخانه ها، چندین خط تولید در آموزشگاه ساخته و تعبیه می شود تا بدین ترتیب کار آموزان دوره آموزش پی ال سی بتوانند با شبیه سازی و صحت سنجی برنامه نویسی ها و پروژه های خود با این خطوط تولید شبیه سازی شده مقابسع کرده و بعد از اطمینان کامل از قدرت عمل کرد خود بتوانند وارد بازار کار شوند! ثبت نام دوره آموزش plc در تهران (معرفی مجموعه ویراد)
برای آنکه بتوانید دوره آموزش plc را به بهترین شکل ممکن بگذرانید و بتوانید در این عرصه از برق صنعتی آغاز به فعالیت نمایید، ضروری است که آموزش های خویش را در آموزشگاه های معتبر تحت نظر اساتید بسیار حرفه ای و کار بلد، تکمیل کنید. مجموعه ویراد viradedu.com با سال ها تجربه و بهره گیری از اساتید بسیار حرفه ای در شهر تهران، به صورت کامل و جامع و کاربردی دوره پی ال سی را به شما کار آموزان آموزش می دهد. به علاوه شما کار آموزان عزیز می توانید بعد از تکمیل دوره اموزش plc به سرعت وارد بازار کار شده و در این صنعت بسیار گسترده فعالیت خویش را آغاز کنید.
سخن پایانی:
در این مقاله تلاش کردیم تا به سوال شما عزیزان یعنی دوره آموزش plc شامل چه مواردی است؟ بپردازیم و اطلاعاتی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت مجموعه ویراد مراجعه نموده و با کارشناسان و مشاوران در این خصوص مشورت فرمایید.
سوالات متداول:
بازار کار رشته PLCچگونه است ؟
یکی از اشباع نشده ترین و پر در آمد ترین بازار کارهای حوزه ی برق صنعتی در ارتباط با PLC هاست
درآمد برنامه نویسی PLC چقدر است؟
درآمد رشته PLC بستگی به مهارت های به دست آمده شما بعد از گذراندن یک دوره حرفه ای PLC خواهد داشت.
پی ال سی های دلتا چند مدل هستند؟
نوع اول PLC دلتا مدلDVP
نوع دوم PLC دلتا مدل Delta as compact
نوع سوم PLC دلتا مدل Delta AH
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1403/03/29
09:02:58
0.0 / 5
164
تگهای خبر: آموزشی , انرژی , بازار , برند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دوره آموزش plc شامل چه مواردی است؟
نظر شما در مورد دوره آموزش plc شامل چه مواردی است؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵