قیمت جهانی طلا افزوده شد هر اونس ۲۳۰۸ دلار و ۶۴ سنت

قیمت جهانی طلا افزوده شد هر اونس ۲۳۰۸ دلار و ۶۴ سنت حراج کن: قیمت هر اونس طلا امروز 25 خرداد ماه با 0.9 درصد افزایش به 2308 دلار و 64 سنت رسید.به گزارش حراج کن به نقل از رویترز، قیمت طلا در روز جمعه بالا رفته و در آستانه نخستین افزایش هفتگی طی یک ماه گذشته قرار دارد. اطلاعات اقتصادی آمریکا حاکی از کاهش فشار قیمت هاست که خوشبینی نسبت به پایین آمدن نرخ بهره فدرال رزرو را بیشتر می کند.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۹ درصد افزایش به ۲۳۰۸ دلار و ۶۴ سنت رسید.
قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۱۶ درصدی به ۲۳۲۱ دلار و ۸۰ سنت رسیده است.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۰۷ درصد کاهش به ۲۹ دلار و ۵ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۶۶ درصدی ۹۵۹ دلار و ۱۰ سنت معامله می شود.
تحلیلگران عقیده دارند نتیجه اجلاس دو روزه فدرال رزرو آمریکا موجب بی ثباتی در بازار طلا شده است. بهترین شرایط برای طلا ادامه تورم پایین است. چون موجب کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا و در نتیجه افزایش تقاضا برای طلا می شود.
اطلاعات اقتصادی آمریکا که در روز پنجشنبه منتشر گردید نشان داد شاخص قیمت تولیدکننده در این کشور به طرز غیر منتظره ای در ماه مه کم شده که نشانه دیگری از روند نزولی تورم بدنبال اوج گرفتن آن در سه ماهه اول سال جاری میلادی است.
بانک مرکزی آمریکا اعلام نموده نرخ بهره را برای مدت طولانی تری در همین سطح بالا حفظ می نماید و احیانا نخستین بار آنرا در ماه دسامبر پایین می آورد. اما تاجران باتوجه به پایین آمدن نرخ تورم در آمریکا، ۶۷ درصد احتمال می دهند روند کاهش نرخ بهره از ماه سپتامبر شروع شود.
نرخ پایین بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بیشتر می کند.


منبع:

1403/03/26
11:12:40
0.0 / 5
201
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قیمت جهانی طلا افزوده شد هر اونس ۲۳۰۸ دلار و ۶۴ سنت
نظر شما در مورد قیمت جهانی طلا افزوده شد هر اونس ۲۳۰۸ دلار و ۶۴ سنت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵