رییس سازمان برنامه و بودجه؛

قسمتی از مطالبات کشاورزان به روز می شود

قسمتی از مطالبات کشاورزان به روز می شود به گزارش حراج کن، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره ی پرداخت مطالبات گندم کاران اظهار داشت: منابعی را تجهیز کردیم که در آستانه تامین و واریز به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها است تا بتوانیم بخشی ازمطالبات را بروز نماییم.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، سالانه دولت برای تامین آرد مورد نیاز نانوایی های سنتی اقدام به خرید تضمینی گندم می کند. سال قبل با خرید حدود ۱۰.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان، کشور در تامین آرد نان نیاز به واردات نداشت.
یکی از مشکلاتی که منجر به گلایه گندم کاران کشور شده است تأخیر در پرداخت مطالبات محصولات بوده بطوریکه سال قبل پول گندم خریداری شده با تأخیر چند ماهه در نهایت پایان هر ماه تسویه شد.
امسال هم بنیاد ملی گندم کاران نسبت به پرداخت مطالبات گلایه مند است و عنوان می شود هزینه خرید تضمینی گندم باید در مدت چند روز پرداخت گردد.
داوود منظور، رییس سازمان برنامه و بودجه در برنامه ای تلویزیونی درباره ی اعتبار خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ عنوان کرد: پیش بینی ما این بود که امسال هم حدود ۱۰ میلیون تن گندم خریداری شود؛ قیمت خرید تضمینی هم امسال ۱۷۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو گرم تعیین شده و برآورد ما این است که حدود ۱۹۰ هزار میلیارد تومان باید صرف خرید گندم شود.
وی اضافه کرد: در دو ماه ابتدایی امسال حدود ۲ میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شده است. منابعی را تجهیز کردیم که در آستانه تامین و واریز به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها است تا بتوانیم قسمتی از مطالبات را بروز نماییم.

1403/03/12
10:29:05
0.0 / 5
176
تگهای خبر: پرداخت , خرید , قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قسمتی از مطالبات کشاورزان به روز می شود
نظر شما در مورد قسمتی از مطالبات کشاورزان به روز می شود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵