قیمت جهانی طلا نزولی شد هر اونس ۲۴۱۳ دلار و ۲ سنت

قیمت جهانی طلا نزولی شد هر اونس ۲۴۱۳ دلار و ۲ سنت حراج کن: قیمت هر اونس طلا امروز با 0.33 درصد کاهش به 2413 دلار و 2 سنت رسید.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز چهارشنبه کم شده اما در حدود ۲۴۰۰ دلار قرار دارد. سرمایه گذاران منتظر جزییات آخرین اجلاس فدرال رزرو آمریکا هستند تا نشانه های تازه ای از زمان کاهش نرخ بهره به دست آورند.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد کاهش به ۲۴۱۳ دلار و ۲ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۳۵ درصدی به ۲۴۴۰ دلار و ۵۰ سنت رسیده است.
برخی مفسرین عقیده دارند سیاست کم ارزش کردن ارز فیات که توسط آمریکا و کشورهای توسعه یافته به خاطر افزایش کسری بودجه اتخاذ شده از قیمت طلا حمایت می کند.
جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو آمریکا مقرر است امروز منتشر شود. تاجران هم اکنون ۶۴ درصد احتمال می دهند نرخ بهره از ماه سپتامبر کم شود.
جدیدترین اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می دهند نرخ تورم رو به کاهش است، اما سیاست گذاران فدرال رزرو در روز سه شنبه اعلام نمودند بانک مرکزی باید چند ماه دیگر صبر کند تا از روند نزولی نرخ تورم تا هدف ۲ درصد بانک مرکزی مطمئن شود و بعد نرخ بهره را پایین بیاورد.
پایین آمدن نرخ بهره و بی ثباتی های ژئوپلیتیکی طلا را تبدیل به یک سرمایه گذاری جذاب خواهدنمود.
طلا هم اکنون در حدود سطح ۲۴۰۰ دلار تثبیت شده است. اما افزایش باردیگر قیمت این فلز گرانبها مستلزم کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا یا افزایش تمایل برای خرید آن به عنوان یک پشتوانه ایمن است.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۷ درصد کاهش به ۳۲ دلار و ۳ سنت رسید و پلاتین با یک کاهش ۰.۲۲ درصدی ۱۰۵۲ دلار و ۷۵ سنت معامله می شود.


منبع:

1403/03/03
12:09:43
0.0 / 5
179
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قیمت جهانی طلا نزولی شد هر اونس ۲۴۱۳ دلار و ۲ سنت
نظر شما در مورد قیمت جهانی طلا نزولی شد هر اونس ۲۴۱۳ دلار و ۲ سنت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲