نامه مهم وزارت صمت به طلافروشان ثبت موجودی طلا الزامی نیست

نامه مهم وزارت صمت به طلافروشان ثبت موجودی طلا الزامی نیست به گزارش حراج کن، رئیس اتحادیه طلافروشان تهران اظهار داشت: وزارت صمت روز گذشته عصر در نامه ای اعلام نمود که ثبت موجودی طلا در سامانه جامع تجارت صرفا برای واردات، صادرات و تولید اصل طلاست و برای طلافروشان الزامی نیست.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، حسن میرزایی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت خطاب به اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان، طلا جواهر، نقره و سکه تهران اعلام نمود که ثبت موجودی طلا در سامانه جامع تجارت صرفا برای واردات، صادرات و تولید اصل طلاست و قطعا، زنجیره های پس از تولید، همچون کارگاه های ساخت، پرداخت و طلافروشی ها مصداق آن نیستند.
در این نامه آمده است: «پیرو نامه شماره ۲۶۷۳۹۰۹ در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ و با توجه به نامه های شماره ۲۶۷۱۳۲۲ تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ و ۶۹۹۵۶/ م / ص تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ معاونت تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت و با عنایت به جلسه هم اندیشی روز یکشنبه (۲۳ اردیبهشت ماه) در محل مسجد امام بازار که با حضور معاونت تجارت و خدمات وزارت متبوع، رئیس اتاق اصناف ایران، مسؤلان مربوطه و اعضای آن صنف برگزار شد به اطلاع می رساند:
بر اساس مکاتبات مذکور ثبت موجودی در سامانه جامع تجارت صرفا برای واردات و صادرات و تولید است و منظور از تولید، تولید اصل طلا است که در معدن انجام می شود؛ ازاین رو زنجیره های پس از تولید نظیر کارگاه های ساخت و پرداخت، طلافروشی ها و کیفی ها مصداق آن نیستند.
لذا شایسته است مراتب در اسرع وقت ضمن اطلاع رسانی به صنف مربوطه اقدامات و پیگیری های مؤثر جهت فعالیت واحدهای صنفی استان با فوریت انجام و نتیجه به این اداره کل اعلام گردد.»


طلافروشان همچنان تعطیلند
نادر بذرافشان رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان، طلا جواهر، نقره و سکه تهران در این رابطه به مهر اظهار داشت: پس از جلسه ای که روز گذشته عصر در مسجد امام خمینی (رده) با جمع کثیری از مسؤولان دولتی شامل معاون سازمان صمت استان تهران، معاون تجارت و خدمات وزارت صمت، اعضای اتاق اصناف ایران و تهران و… با حضور بازاریان تشکیل شد.
وی اضافه کرد: در این نشست همکاران ما نگرانی های خود در مورد سامانه های جامع تجارت و امور مودیان مطرح نمودند. در نهایت اعلام گردید که در این خصوص کارگروهی تشکیل گردد و بعد از دریافت تصمیمات، فعالان صنف و صنعت طلا به کار ادامه دهند.
بذرافشان افزود: وزارت صمت هم روز گذشته عصر نامه ای خطاب به اتحادیه ابلاغ نمود و ما هم به تبع آن به واحدهای صنفی اعلام کردیم که نسبت به بازگشایی واحدهای صنفی خود اقدام نمایند.
وی خاطرنشان کرد: با وجود هماهنگی میان وزارت صمت و اتحادیه طلا، اما دیشب در یک برنامه تلویزیونی الفاظ نامناسبی خطاب به طلافروشان گفته شد و نماینده کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هم گفتند که «نباید استثنایی برای طلافروشان قائل بود». این مورد سبب می شود واحدهای طلا نسبت به آینده خود نگران باشند.
بذرافشان تصریح کرد: وقتی هنوز مسؤولان به یک نقطه نظر مثبتی نرسیده اند، چگونه می توانیم همکاران خویش را متقاعد نماییم که نسبت به بازگشایی واحدهای خود اقدام کنند؟ ابتدا مسؤولان به جمع بندی برسند و بعد در مورد اصناف تصمیم بگیرند.


منبع:

1403/02/25
12:53:52
0.0 / 5
118
تگهای خبر: بازار , پرداخت , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نامه مهم وزارت صمت به طلافروشان ثبت موجودی طلا الزامی نیست
نظر شما در مورد نامه مهم وزارت صمت به طلافروشان ثبت موجودی طلا الزامی نیست
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳