بازداشت ۱۸ مدعی فروش سوالات کنکور، امتحان نهایی و تجهیزات تقلب در تهران

بازداشت ۱۸ مدعی فروش سوالات کنکور، امتحان نهایی و تجهیزات تقلب در تهران به گزارش حراج کن، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ اظهار داشت: تعداد زیادی از این افراد صرفاً با بیان فروش سوالات کنکور فورا پس از واریز وجه کاربر را مسدود کرده بودند و برخی دیگر هم سوالات بی ربط و قدیمی را به عنوان سوالات جدید برای داوطلبین ارسال کرده بودند.به گزارش حراج کن، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری ۱۸ نفر از افرادی که در پوشش فروش سوالات کنکور یا ابزار پیشرفته تقلب در آزمون مبادرت به کلاهبرداری از داوطلبان کرده بودند، اطلاع داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار داشت: سودجویی با سوءاستفاده از کنکور یکی از موضوع هایی است که هر ساله با آن مواجه هستیم و دراین میان افراد فرصت طلب مجازی با ادعای دلسوزی و پشتیبانی از داوطلبان خویش را به آنها نزدیک کرده و با ادعای فروش سوالات کنکور، دسترسی به منابع اصلی، فروش ادوات و تجهیزات تقلب و... از آنان کلاهبرداری می کنند. در این شرایط پلیس فتا هم وارد عمل شده و با تخلفات این حوزه برخورد می کند.

وی با اشاره به اینکه تیم رصد پلیس فتا، مبادرت به گشت زنی در فضای مجازی و شناسایی چنین افرادی می کند، گفـت: علاوه بر آن به گزارش ها و شکایات مردمی هم با قید فوریت رسیدگی می شود. در همین راستا هم با حضور همه جانبه پلیس فتا در فضای مجازی و در اجرای طرح برخورد با کلاهبرداران اینترنتی ویژه کنکور و امتحانات نهایی تعداد زیادی صفحه، کانال و گروه در شبکه های اجتماعی رصد و مورد پیگیری تخصصی قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ضمن اشاره به شناسایی برخی از صفحات جعلی و کلاهبردارانه اظهار داشت: در جریان رصدهای انجام شده تا کنون بیشتر از ۲۰ کانال و گروه تلگرامی و صفحه اینستاگرامی با بیشتر از یک میلیون نفر دنبال کننده که ادعای فروش سوالات امتحانات نهایی و کنکور و فروش ابزار تقلب را داشته و آنها را با قیمت های گزاف به فروش می رساندند، مورد شناسایی قرار گرفتند.

معظمی گودرزی با اشاره به اینکه هماهنگی با مقام قضایی انجام و مجوزهای لازم برای دستگیری این افراد دریافت شد، اظهار داشت: در نهایت ماموران پلیس فتا بعد از بررسی های تخصصی و اقدامات فنی تعداد ۱۸ نفر از افراد اصلی این تیم مجرمانه را شناسایی کرده و در عملیات های جداگانه این افراد را در محل اختفای خود در مناطق مختلف تهران بزرگ دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. نکته قابل توجه در مورد دستگیرشدگان این بود که تمامی آنان در جریان بازجویی های انجام شده درست مانند دیگر متهمین دستگیر شده در سالهای قبل معترف شدند که هیچگونه سوالی در اختیار نداشتند و قصدشان کلاهبرداری بوده است.

وی ضمن اشاره به شیوه وشگرد این کلاهبرداران اظهار داشت: تعداد زیادی از این افراد صرفاً با بیان فروش سوالات کنکور فورا پس از واریز وجه کاربر را مسدود کرده بودند و برخی دیگر هم سوالات بی ربط و قدیمی را به عنوان سوالات جدید برای داوطلبین ارسال کرده بودند. برای تمامی دستگیرشدگان پرونده قضایی تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ به داوطلبان کنکور، دانش آموزان و خانواده هایشان سفارش کرد که به تبلیغات واهی و دروغین فضای مجازی توجه نکنند چون که فرایند آزمون تعریف شده و امن است و تجهیزاتی که تحت عنوان راه های تقلب در شبکه های اجتماعی به فروش می رسد نه تنها کمکی به داوطلبان نمی کند بلکه امکان دارد صدمه های بسیار جدی به آنها وارد کند و سلامت این عزیزان را به خطر بیاندازد.


1403/02/06
10:42:42
0.0 / 5
234
تگهای خبر: ابزار , تبلیغ , حراج , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بازداشت ۱۸ مدعی فروش سوالات کنکور، امتحان نهایی و تجهیزات تقلب در تهران
نظر شما در مورد بازداشت ۱۸ مدعی فروش سوالات کنکور، امتحان نهایی و تجهیزات تقلب در تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳