نرخ خرید در بازار مسکن تهران مسکن در این منطقه ۴۰ میلیون تومان!

نرخ خرید در بازار مسکن تهران مسکن در این منطقه ۴۰ میلیون تومان! حراج کن: تازه ترین قیمت واحدهای مسکونی در منطقه 15 تهران منتشر شد؛ برمبنای اطلاعات میدانی برای خرید یک واحد 65 متری نوساز باید حداقل 2 میلیارد و 600 میلیون تومان سرمایه داشته باشید.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، باتوجه به اهمیت بازار مسکن در کشور به سبب ارتباط مستقیم با وضعیت معیشت و رفاه زندگی مردم، خبرگزاری مهر می خواهد در سلسله گزارش هایی قیمت خرید، رهن و اجاره واحدهای مسکونی در مناطق مختلف تهران را بصورت مجزا بررسی کند.
در گزارش روزهای اخیر باتوجه به افزایش قیمت مسکن در آخر سال (۱۴۰۲)، به بررسی وضعیت نرخ خرید و فروش «منطقه ۱۳» و «منطقه ۱۴» پرداختیم؛ حال می خواهیم در گزارش پیش رو قیمت خرید و فروش مسکن در منطقه ۱۵ تهران را بررسی نماییم.
ناگفته نماند، افزایش قیمت مسکن در صورتی است که کف حقوق وزارت کار در سال (۱۴۰۲) حدود هشت میلیون تومان تعیین شده بود و حقوق کارگران (با تبدیل ریال به دلار)، ۱۳۱ دلار است، که همین مبلغ حقوق دریافتی را باید برای اجاره خانه پرداخت کند؛ مبلغ مازادی برای مخارج دیگر باقی نخواهد ماند، اما برمبنای استانداردها، تنها تا سقف ۳۰ درصد از درآمد هر فرد باید صرف مسکن شود.
به طور مثال، هر فرد برای خرید یک واحد نوساز با زیربنای ۶۵ متر یک خوابه در خیابان اتابک واقع در منطقه ۱۵ تهران، باید ۲ میلیارد و ۶۰۰ هزار تومان سرمایه داشته باشید.
قیمت خرید واحدهای دیگر در منطقه ۱۵ تهران را در جدول زیر بررسی کنید؛ محله و خیابان (منطقه ۱۵) عمر ساختمان قیمت هر متر (تومان) مشیریه ۱۳۹۸ ۷۰٬۰۰۰٬۰۰۰ افسریه شمالی ۱۴۰۰ ۸۰٬۰۰۰٬۰۰۰ اتابک خاوران طیب ۱۳۹۰ ۴۰٬۰۰۰٬۰۰۰ دولت آباد ۱۳۸۴ ۶۴٬۸۱۴٬۰۰۰ مسلم شمالی ۱۳۹۸ ۸۵٬۶۰۶٬۰۰۰ جنت آباد مرکزی ۱۳۹۴ ۹۹٬۰۵۶٬۰۰۰ شوش. صراف ها ۱۳۸۴ ۱۳۱٬۷۶۴٬۰۰۰ افسریه. والفجر ۱۴۰۱ ۶۸٬۴۲۱٬۰۰۰ شوش. بهار شمالی ۱۳۹۳ ۸۹٬۲۸۵٬۰۰۰

به گزارش حراج کن به نقل از مهر، منطقه ۱۵ تهران یکی از مناطق معروف واقع در جنوب شرقی تهران است که نقطه اتصال آن با دیگر منطقه های تهران است. این منطقه دارای آب و هوای متناسب با دیگر شهرها و استانهای مرکزی تهران است اما گاهی آلودگی هوا متراکم می شود.

1403/01/26
17:04:19
0.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نرخ خرید در بازار مسکن تهران مسکن در این منطقه ۴۰ میلیون تومان!
نظر شما در مورد نرخ خرید در بازار مسکن تهران مسکن در این منطقه ۴۰ میلیون تومان!
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴