اعلام محدودیت و ممنوعیت های ترافیکی ۱۳ فروردین در جاده های شمال

اعلام محدودیت و ممنوعیت های ترافیکی ۱۳ فروردین در جاده های شمال به گزارش حراج کن، تردد انواع تریلر کامیون و کامیونت به استثنا حاملین مواد سوختی، بهداشتی کالای اساسی و دارای مجوز در تاریخ ۱۳ فروردین سال ۱۴۰۳ در کلیه محورهای برون شهری کشور ممنوع می باشد.به گزارش حراج کن و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس مازندران، رئیس پلیس راه مازندران اظهار داشت: با عنایت به پیشبینی وضعیت تردد و اقدامات کنترل ترافیک تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ و ارتقاء ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی تا انتهای روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ به شرح زیر اجرا خواهد شد.

الف) محدودیت های کلی

۱ - عبور و مرور انواع موتورسیکلت در روزهای اجرای طرح نوروزی در تمامی آزاد راه ها و بزرگراه ها، محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محورهایی که لزوم ایجاب نماید، ممنوع می باشد.

۲ - در تمامی محورهای برون شهری که در روزهای فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می گردد، عبور و مرور انواع خودرو های حامل مواد سوختی فاسد شدنی، بهداشتی کودهای شیمیایی ضدعفونی کننده و کالاهای اساسی گندم، جو، برنج، سوپا، دانه های روغنی و. یا دارای مجوز از پلیس راه راهور فراجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه هایی اعمال می گردد که مقررات یک طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

تردد انواع تریلر کامیون و کامیونت به استثنا حاملین مواد سوختی، بهداشتی کالای اساسی و دارای مجوز در تاریخ ۱۳ فروردین سال ۱۴۰۳ در کلیه محورهای برون شهری کشور ممنوع می باشد.

ب) محدودیت های محوری

* محور کرج - چالوس

تردد انواع تریلر کامیون و کامیونت در محور کرج - چالوس و بالعکس ممنوع می باشد.

* اعمال محدودیت تردد شمال به جنوب

* در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید، ماموران پلیس راه محدودیت یکطرفه مقطعی تا روز جمعه تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بلعکس صورت خواهد گرفت.


تبصره:

محور تهران - فیروز کوه - قائم شهر

تردد انواع تریلرها از ساعت ۶ بامداد الی ساعت ۲۴ روزهای شنبه، یکشنبه دوشنبه و سه شنبه تاریخ های۱۳، ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ از مسیر شمال به جنوب محور قائم شهر فیروزکوه - تهران و بالعکس در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید مأمورین پلیس راه ممنوع می باشد.

(پ) محدودیت های محمولات ترافیکی

۱- حمل و نقل محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور دریافت کرده اند در تمامی راه های اصلی برون تا ساعت ۷ بامداد روز دوشنبه تاریخ ۱۴ فروردین ممنوع می باشد.

۲- صدور مجوز عبور برای خودرو های ترافیکی تا ۱۴ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ ممنوع می باشد.

ت) محدودیت های خودرو های ترانزیت حامل مواد سوختی

ورود و تردد همه خودرو های ترانزیت مواد سوختی تا ساعت ۷ بامداد روز دوشنبه تاریخ ۱۴ فروردین ممنوع می باشد.

ضمن این که خودرو های مذکور در سایر ایام طرح نوروز سال ۱۴۰۳ صرفا در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل های ایمن بین راهی خواهند بود.

تبصره: عبور و مرور انواع خودرو های حامل مواد سوختی فاسد شدنی، بهداشتی کودهای شیمیایی ضدعفونی کننده و کالاهای اساسی گندم، جو، برنج، سوپا، دانه های روغنی و.
یا دارای مجوز از پلیس راه راهور فراجا از این امر مستثنی می باشند.

ث) اعمال محدودیت های پیشبینی نشده

در صورت احتیاج به اعمال محدودیت های پیشبینی نشده در محورهای زیر پوشش به منظور کنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه، به صورت مقطعی و منطقه ای با در نظر گرفتن فرصت کافی برای اطلاع رسانی تصمیمات مقتضی اتخاذ می شود.

* تبصره:

اجرای محدودیت های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و درصورتیکه وضعیت ترافیک عادی باشد با هماهنگی، اجرای محدودیت ها کان لم یکن تلقی خواهد شد.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران در انتها از رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی استان مازندران را دارند، خواست ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی و مدیریت سفر خود در صورت احتیاج به کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۲۱۸۲۴۴۲۰ و ۲۱۸۲۴۴۳۴ پلیس راه استان با پیش شماره ۰۱۱ تماس بگیرند.

منبع:

1403/01/14
09:33:38
0.0 / 5
223
تگهای خبر: حراج , طلا , كالا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اعلام محدودیت و ممنوعیت های ترافیکی ۱۳ فروردین در جاده های شمال
نظر شما در مورد اعلام محدودیت و ممنوعیت های ترافیکی ۱۳ فروردین در جاده های شمال
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴