۶۲ درصد تصادف های فوتی نوروز در ارتباط با این دو خودور بوده است

۶۲ درصد تصادف های فوتی نوروز در ارتباط با این دو خودور بوده است به گزارش حراج کن، رئیس پلیس راه اعلام نمود: ۶۲ درصد تصادف های فوتی نوروز در ارتباط با پژو و پراید بوده است.به گزارش حراج کن، سردار حسن مؤمنی رئیس پلیس راه درباره ی تصادفات نوروز اعلام نمود: ۶۲ درصد تصادف های فوتی نوروز مربوط به پژو و پراید بوده است.

مهر در خبری نوشت: رئیس پلیس راه کشور درباره ی تصادفات اضافه کرد: تصادف جمعی اتوبوس یک درصد، تصادف خودرو های سنگین ۱۷ درصد و موتورسیکلت ۱۶ درصد تصادفات را به خود اختصاص داده اند.

مؤمنی افزود: در طرح نوروز سال جاری ۱۹ درصد جانباختگان سن زیر ۱۸ سال بوده اند که این آمار در طول سال ۱۸ درصد بود، سن بین ۱۸ تا ۳۰ سال (سن جوانی) حدود ۳۲ درصد مجموع جانباختگان و ۱۸ تا ۶۰ سال (سن کار) ۶۶ درصد جانباختگان را به خود اختصاص داده اند که آمار نگران کننده ای است.

وی به ۵۷۴ فقره تصادف فوتی اشاره نمود و اظهار داشت: در ۱۵ فقره بالای سه نفر فوت کرده اند که مجموعاً در این ۱۵ فقره ۶۳ نفر فوت و ۳۳ نفر مجروح شدند و دلیل اصلی آن خستگی، خواب آلودگی و سبقت بدون مجوز بوده است.

رئیس پلیس راه کشور با اعلان اینکه سال قبل حدوداً ۴۰ درصد تصادفات به سبب عدم توجه به جلو بوده است، اضافه کرد: سال جاری این آمار به ۴۴ درصد رسیده که علت اصلی آن استفاده از تلفن همراه و خستگی و خواب آلودگی بوده است.

مؤمنی با اشاره به این که ۳۰ درصد نوع تصادفات از نوع واژگونی بوده، عمده دلیل آنرا خستگی، خواب آلودگی یا سرعت بدون مجوز عنوان نمود.

وی با اعلان اینکه هم اکنون محور مسدود نداریم، افزود: باتوجه به حجم تردد در محور بزرگراه تهران شمال یا محور چالوس از امروز ساعت ۸: ۳۰ محور از مرزن آباد به سمت تهران یک طرفه شده که محدودیت از تهران اعمال شده است.

رئیس پلیس راه کشور با اعلان اینکه در مجموع سال جاری حدود ۲ درصد کاهش تردد در جاده های کشور داشته ایم، اظهار داشت: در محور چالوس ۲۶ درصد افزایش تردد را داشته ایم.

مؤمنی اضافه کرد: آمار تصادفات نشان داد که سال قبل بیشترین آمار مربوط به ۱۳ فروردین بوده، با توجه به این که امشب شب قدر است تقاضا داریم هموطنان پس از انجام اعمال شب قدر استراحت کنند بعد به رانندگی ادامه دهند.

منبع:

1403/01/13
14:57:54
0.0 / 5
242
تگهای خبر: حراج , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ۶۲ درصد تصادف های فوتی نوروز در ارتباط با این دو خودور بوده است
نظر شما در مورد ۶۲ درصد تصادف های فوتی نوروز در ارتباط با این دو خودور بوده است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵