آخرین آمار جان باختگان تصادفات در نوروز

آخرین آمار جان باختگان تصادفات در نوروز به گزارش حراج کن، رئیس پلیس راه کشور آخرین آمار جان باختگان در تصادفات جاده ای و شهری در سفرهای نوروزی را اعلام نمود.به گزارش حراج کن، رییس پلیس راه کشور اعلام نمود: از ۲۴ اسفند ماه سال قبل تا آخر روز پنجم فروردین ۴۶۹ نفر بر اثر تصادف و حوادث جاده ای در جان باختنند.

سردار حسن مومنی در گفت و گو با ایرنا درباره ی آمار جان باختگان در تصادفات جاده ای و شهری در سفرهای نوروزی گفت: از ۲۴ اسفند ماه سال قبل تا آخر روز پنجم فروردین، ۴۶۹ نفر بر اثر تصادف و حوادث جاده ای جان باختنند؛ این تعداد فوتی ناشی از حوادث جاده ای و شهری است که در محل سانحه جان باختند، به این آمار باید فوت شدگان بیمارستانی را نیز اضافه کرد که بعد از بررسی های پزشک قانونی اعلام می شود.

رئیس پلیس راه کشور با اعلان اینکه هنوز برای اعلام گزارش مقایسه ای شمار فوت شدگان نوروزی با زمان مشابه سال قبل زود است، اظهار داشت: استانهای فارس، کرمان، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین شمار جان باختگان تصادفات را تا آخر روز گذشته ثبت کردند.

وی بیشتر تصادفات را به سبب عبور از سقف سرعت مجاز و عدم کنترل وسیله ناشی از سرعت بالا عنوان نمود و اظهار داشت: با وجود این که بیشترین میزان تردد در استانهای شمالی بود، اما به سبب فقدان ترافیک در محورهای جنوبی و مرکزی و همین طور سرعت بسیار بالا، بیشترین میزان تلفات و جان باختگان در محورها و جاده های این استانها ثبت شده است.

۱۱ روز سفر نوروزی/ ۳۸۳ تصادف منجر به مرگ و ۱۲هزار و ۵۲۱ مصدوم

مومنی اضافه کرد: طی طرح نوروزی امسال ۳۸۳ فقره تصادف منجر به مرگ ثبت گردید که با احتساب شمار جان باختگان نشان میدهد که در هر تصادف ۱.۲ نفر در دم جان باختند که باتوجه به شمار جان باختگان در راه بیمارستان و یا در بیمارستان به طور قطع این آمار بیشتر می شود.

وی افزود: طی این مدت ۱۰ هزار و ۱۱۲ تصادف جرحی رخ داد که منجر به مصدومیت ۱۲ هزار و ۵۲۱ نفر همچون سرنشین وسائل نقلیه و عابرین شده است.

رئیس پلیس راهور اظهار داشت: یکی از تصادفات دلخراج ایام نوروز امسال در استان فارس رخ داد، متاسفانه با وجود این که عصر شنبه یک دستگاه خودرو دنا با تخلف سرعت ۱۷۰ کیلومتر توقیف و خودرو به پارکینگ منتقل می شود، اما راننده به فاصله چند ساعت با بهره گیری از خودرو شخص دیگری به سبب سرعت بدون مجوز تصادف کرده و پنج عضو خانواده همچون خود راننده در دم کشته شدند.

سردار مومنی سرعت بدون مجوز و خستگی و خواب آلودگی را با اهمیت ترین دغدغه پلیس عنوان نمود و اشاره کرد: طبق دستورات فرماندهی راهور و فرماندهی کل فراجا با هیچ متخلفی به ویژه رانندگان پرخطر چشم پوشی نخواهیم کرد و با رانندگان منخلف به شدت برخورد می نماییم.


1403/01/06
19:41:27
0.0 / 5
104
تگهای خبر: حراج , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آخرین آمار جان باختگان تصادفات در نوروز
نظر شما در مورد آخرین آمار جان باختگان تصادفات در نوروز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵