در پی آشفتگی عربستان رخ داد؛

افزایش قیمت طلای سیاه

افزایش قیمت طلای سیاه به گزارش حراج كن در پی آشفتگی های سیاسی و اقتصادی در عربستان سعودی قیمت نفت اوپك با رشد ۰. ۶ درصدی به هر بشكه ۶۲ دلار و ۴۹ سنت رسید.


به گزارش حراج كن به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، در پی آشفتگی های سیاسی و اقتصادی در عربستان سعودی قیمت نفت اوپك با رشد ۰. ۶ درصدی به هر بشكه ۶۲ دلار و ۴۹ سنت رسید.
بر اساس این گزارش، قیمت نفت تگزاس هم با رشد ۰. ۶ درصدی هر بشكه ۵۶ دلار معامله شد.
محدود شدن روند عرضه در بازار با عنایت به آشفتگی های اخیر در عربستان، باعث شد قیمت نفت به بالاترین میزان نسبت به ۲۷ ماه گذشته برسد.
تحلیلگران معتقدند تغییرات فوری در سیاست عربستان، به عنوان بزرگترین صادركننده نفت در جهان در جهت عرضه اولیه سهام غول نفتی آرامكو و همینطور دستگیری های اخیر، بازار نفت را دچار جهشی اساسی كرده است.
این در حالی است كه، كاهش میزان فعالیت های حفاری در آمریكا به علت تعهدات اخیر اوپك هم سبب شده میزان عرضه در بازار نسبت به گذشته كاهش پیدا كند؛ اما برخی كارشناسان دلیل افزایش قیمت نفت را جلسه وزرای انرژی روسیه، عربستان، ازبكستان و قراقستان می دانند كه طی آن توافقی مبنی بر كاهش میزان ذخایر جهانی نفت صورت گرفته است.
بر این اساس، قیمت جهانی طلا هم با رشد ۰. ۲ درصدی هر اونس یك هزار و ۲۷۲ دلار معامله شد. در حالی كه قیمت مس لندن با رشد ۰. ۹ درصدی به هر تن ۶ هزار و ۹۴۶ دلار رسید.
 

1396/08/15
19:32:37
5.0 / 5
5217
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , طلا , قیمت كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش قیمت طلای سیاه
نظر شما در مورد افزایش قیمت طلای سیاه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴