فراهم شدن امکان معامله خودرو در سایت های اینترنتی

فراهم شدن امکان معامله خودرو در سایت های اینترنتی به گزارش حراج کن، در اجرای آئین نامه اجرایی جزء ۴ بند ک تبصره ۱۰ قانون بودجه ۱۴۰۲، حضور سکوهای تجارت الکترونیکی در انجام معاملات و نقل و انتقال خودرو امکان پذیر و تسهیل می شود.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، بنا بر اعلام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (مرکز تتا)؛ امین کلاهدوزان رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اظهار نمود: در اجرای آیین نامه اجرایی جز ۴ بند ک تبصره ۱۰ قانون بودجه کل کشور سال ۱۴۰۲، مصوب ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ هیأت وزیران، حضور سکوهای تجارت الکترونیکی در انجام معاملات و نقل و انتقال خودرو امکان پذیر و تسهیل می شود. این اقدام نتیجه تلاش و همکاری با دستگاههای مختلف کشور بخصوص فراجا، معاونت علمی ریاست جمهوری و معاونت راهبردی قوه قضاییه است.
وی خاطرنشان کرد: کاهش اختلافات و پرونده های قضایی طرفین معامله، پیشگیری از برخی کلاهبرداری های احتمالی و ایجاد اطمینان خاطر بیشتر برای خریدار و فروشنده از مهم ترین خصوصیت های این اقدام است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ضمن دعوت از کلیه شرکتهای نوآور و دانش بنیان که در این حوزه فعالیت دارند، اعلام نمود: پذیرش تقاضای اتصال سکوها تا اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ ادامه داشته و پیشبینی می شود هموطنان تا پایان بهار سال آینده بتوانند از این خدمات در بستر سکوهای منتخب استفاده نمایند.
لازم به ذکر است به حکم قانون، امکان استعلام آخرین وضعیت وسیله نقلیه شامل مشخصات هویتی مالک، وجود ممنوعیت های معاملاتی، سوابق تصادفات و هم امکان استعلام وضعیت طرفین معامله شامل استعلامات هویتی، ممنوع المعامله بودن و غیره از راه سکوها با رعایت حریم شخصی افراد، در اختیار دو طرف معامله قرار خواهد گرفت و طرفین می توانند مقدمات عقد قرارداد را به صورت الکترونیکی طی نموده و در پایان مبایعه نامه را هم به صورت الکترونیکی و برخط تنظیم و امضا کنند. بعد از امضای فروش نامه الکترونیکی خریدار و فروشنده با دریافت نوبت و رفتن به مراکز تعویض پلاک می توانند فورا نسبت به طی مراحل نهایی نقل و انتقال وسیله نقلیه اقدام نمایند.


منبع:

1403/01/01
18:36:34
0.0 / 5
192
تگهای خبر: خدمات , خرید , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فراهم شدن امکان معامله خودرو در سایت های اینترنتی
نظر شما در مورد فراهم شدن امکان معامله خودرو در سایت های اینترنتی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲