کلاهبرداری عجیب 5 میلیاردی از مردم در یک پمپ بنزین

کلاهبرداری عجیب 5 میلیاردی از مردم در یک پمپ بنزین به گزارش حراج کن، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از انهدام باند ۴ نفره کلاهبرداری اسکیمر در پایتخت اطلاع داد و اظهار داشت: کلاهبرداران از این طریق ۵ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بودند.به گزارش حراج کن، سرهنگ داوود معظمی گودرزی، در رابطه با دستگیری اعضای باند کلاهبرداری به روش اسکیمر اظهار داشت: در روزهای نزدیک به عید نوروز با افزایش خریدهای نوروزی کلاهبرداری های اسکمیر یا کپی کردن کارت بانکی هم افزوده می شود. در این روش کلاهبرداری، افراد سودجو به صورت های مختلف مبادرت به به دست آوردن کارت های بانکی و پرسیدن رمز کرده، سپس با کپی کردن کارت یا عکس گرفتن از آن می توانند با داشتن رمز کارت، مبادرت به برداشت از حساب بانکی افراد کنند.

ایسنا در خبری نوشت: رئیس پلیس فتای پایتخت افزود: با اقدامات شبانه روزی همکاران ما، چهار نفر که با ایجاد یک باند مبادرت به کلاهبرداری به روش اسکیمر کرده بودند، دستگیر شدند. محدوده فعالیت این گروه در بازار تهران بود و در نواحی مختلف و شلوغی که دست فروشان فعالیت داشتند، حضور داشتند. همینطور در یک پمپ بنزین هم مبادرت به کلاهبرداری کرده بودند.

معظمی گودرزی اظهار داشت: در این محل ها افراد مجبور هستند کارت بانکی خویش را به دیگران بدهند یا برای خرید از دست فروشان دست به این کار می زنند و این افراد هم از این وضعیت سوءاستفاده کرده بودند.

وی اضافه کرد: در یکی از موارد، این گروه در یک پمپ بنزین مبادرت به کپی کردن کارت های بانکی کرده بودند. روش آنان به این صورت بود که یک نفر کارت بانکی را از صاحب کارت گرفته تا مبلغ بنزین را کارت بکشد و به همین بهانه هم رمز را از او پرسیده بود. سپس نفر بعدی مبادرت به کپی گرفتن از کارت بانکی با روش اسکیمر کرده و با اطلاعات کارت مبادرت به کلاهبرداری و برداشت از حساب کرده بودند. این افراد با پرت کردن حواس صاحب کارت، می توانستند به سادگی از کارت کپی یا عکس بگیرند.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ افزود: با بررسی انجام شده از تراکنش کلاهبرداران مشخص شد که این افراد با کارت های بانکی مردم مبادرت به خرید انواع وسایل شامل پلی استیشن، آجیل، فرش، میوه، طلا و... کرده بودند. خرید ۱۰۰ میلیون تومان آجیل، ۵۰ میلیون تومان پسته ۲۸ میلیون تومان میوه و... همچون اقدامات این افراد بود.

معظمی گودرزی با اشاره به اینکه این افراد در مجموع ۵ میلیارد تومان به همین روش از مالباختگان سرقت کرده بودند، اظهار داشت: در بین مالباختگان افرادی هستند که از حساب آنان مبالغی نظیر ۱۱۰، ۵۸، ۱۰۰، ۸۰، ۹۰، ۱۷۰، ۴۳، ۵۰ و ۱۱۰ میلیون تومان سرقت شده است.

رئیس پلیس فتای پایتخت با اشاره به اینکه برای اعضای این باند پرونده ای تشکیل شده و آنان به همراه پرونده متشکله به دادسرا معرفی گشتند. اظهار داشت: تحقیقات تکمیلی در این خصوص همچنان ادامه دارد.

وی همینطور در انتها به مردم اخطار داد که تا حد امکان کارت خویش را در اختیار فروشنده قرار ندهند و در صورت اجبار، رمز را خودشان شخصا وارد کنند یا سریعا بعد از خرید، رمز کارت خویش را تغییر دهند.

منبع:

1402/12/26
13:18:53
0.0 / 5
199
تگهای خبر: بازار , بانك , حراج , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کلاهبرداری عجیب 5 میلیاردی از مردم در یک پمپ بنزین
نظر شما در مورد کلاهبرداری عجیب 5 میلیاردی از مردم در یک پمپ بنزین
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴