شایع ترین کلاهبرداری ها کدامند؟

شایع ترین کلاهبرداری ها کدامند؟ به گزارش حراج کن، رییس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به کشف 85 درصد از مجموع جرایم جعل و کلاهبرداری در کشور اظهار داشت: در کشف پیش دستانه این جرایم نسبت به زمان مشابه سال قبل بیش از 38 درصد افزایش را شاهد می باشیم.به گزارش حراج کن، سردار محمد قنبری به تشریح عملکرد ۱۱ ماهه در عرصه جعل و کلاهبرداری پرداخت و گفت: با بهره بردن از کلیه ظرفیتهای درون و برون سازمانی(برگزاری جلسات مقابله با جعل در وزارت کشور با حضور دیگر وزارتخانه ها، سازمان ها وادارات دولتی) این پلیس موفق شده افزایش جرایم جعل را تقریباً مهار کند.

ایسنا در خبری نوشت: وی با اعلان اینکه رشد جرایم حدودا یک درصد بوده، اضافه کرد: طی یازده ماهه سال جاری بیش از ۸۷ درصد پرونده های جعل درسطح کشور کشف شده است.

رئیس پلیس آگاهی کشور با اشاره به این که بیش از ۸۵ درصد از مجموع جرایم جعل و کلاهبرداری طی این مدت کشف شده است، اضافه کرد: کشف پیشدستانه این جرایم نسبت به زمان مشابه سال قبل بیش از ۳۸ درصد افزایش را نشان میدهد.

وی اشاره کرد: طی یازده ماهه سال جاری در عرصه کلاهبرداری باوجود افزایش وقوعات، پلیس آگاهی موفق به کشف ۸۵ درصد پرونده ها در سطح کشور شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش کشف به کشف را شاهد می باشیم.

سردار قنبری افزود: دستگیری متهمان پرونده های کشف پیشدستانه نسبت به زمان مشابه سال قبل با افزایش ۱۷ درصدی روبه رو بوده است.

وی اشاره کرد: شایعترین کلاهبرداری ها، کلاهبرداری با استفاده ازرسید ساز جعلی و کلاهبرداری تحت عنوان خرید و فروش می باشد که در این رابطه بمنظور آگاه سازی شهروندان هشدارهای پیشگیرانه کرارا با بهره گیری از ظرفیتهای در اختیار ارائه شده است.

رئیس پلیس آگاهی کشور افزود: انتظار پلیس از شهروندان عزیز این است که بمنظور پیش گیری از وقوعات مشابه به هشدارها توجه جدی نمایند.

وی با اعلان اینکه در عرصه شرکت های هرمی نیز ۲۹۳ پرونده بصورت پیشدستانه درسطح کشور تحت رسیدگی قرار گرفته، اعلام داشت: علاوه بر پلمب ۶۹ مکان هرمی و ۱۲۰۹ نفر دستگیر شده اند.

این مقام ارشد انتظامی اشاره کرد: پیشرفت فناوری زمینه فعالیت مجرمانه در عرصه جعل و کلاهبرداری را تغییر داده و روند روبه رشد سوءاستفاده از آن در ارتکاب جرایم جعل و کلاهبرداری را افزایش داده که شاهد افزایش وصول گزارشات مربوط به تبلیغ و فروش اسناد و اوراق بهادار و... در فضای مجازی و رسانه های اجتماعی هستیم؛ بدین سبب لازم است همه سازمان ها برای خشک کردن ریشه گردانندگان این جرم و شناسایی و انهدام آنها اقدامات اساسی را در دستور کار قرار دهند.
1402/12/10
22:05:29
0.0 / 5
258
تگهای خبر: پرداخت , تبلیغ , حراج , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شایع ترین کلاهبرداری ها کدامند؟
نظر شما در مورد شایع ترین کلاهبرداری ها کدامند؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲