کپسول نسپرسو چیست؟

کپسول نسپرسو چیست؟ حراج کن: تا آخر این مقاله همراه ما باشید که می خواهیم سیر تا پیاز کپسول قهوه های نسپرسو را برای شما تشریح نماییم.به گزارش حراج کن به نقل از مهر کپسول نسپرسو چیست و مکانیزم تهیه عصاره قهوه از کپسول های قهوه نسپرسو چگونه عمل می کند؟! امروزه با رشد روزافزون تکنولوژی شاهد پیشرفت فنآوری در انواع زمینه همچون صنعت قهوه هستیم. تولید کپسول های قهوه همگام بود با پیشرفت تکنولوژی که امروزه دامن گیر تمامی جوامع شده است. کپسول قهوه نسپرسو برای نخستین بار توسط شرکت خوش نام سویسی نستله تولید و روانه بازار شد. در ابتدا تولید این نوع کپسول قهوه های چنگی به دل نزد تا با رشد چشم گیر تکنولوژی کم کم وجود این کپسول قهوه های در بازار پر رنگ تر شد و توانست جایگاهی خاصی را بویژه در دهه های اخیر در میان تمامی مردمان جهان به دست آورد.
در این مقاله ما می خواهیم به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم. کپسول قهوه چیست؟ چگونه تولید می شود؟ ارزان است یا گران و … اینها همچون سوالاتی است که روزانه بارها از ما پرسیده می شود. تا آخر این مقاله همراه ما باشید که می خواهیم سیر تا پیاز کپسول قهوه های نسپرسو را برای شما تشریح نماییم. کپسول نسپرسو چیست و تفاوت آن با دانه قهوه های آسیاب شده در چه چیزی است؟
کپسول قهوه یک استوانه مخروطی شکل کوچکی است که درب آن به وسیله یک قطعه سرب بسیار ظریف مهر و موم شده است. داخل این قالب های مخروطی شکا دانه قهوه آسیاب شده قرار دارد. این کسول قهوه های توسط شرکتهای متفاوتی من جمله نستله، استارباکس، جاکوبز و حتی شرکتهای ایرانی مانند بن مانو تهیه، تولید و روانه می شوند. کیفیت قهوه های آسیاب شده ای که داخل این کپسول قهوه ها قرار دارد بی نظیر است. پودر قهوه آسیاب شده کاملا بهداشتی و در شرایطی بسیار مطلوب با بهترین استاندارهای جهانی داخل این محفظه های استوانه ای شکل ریخته و با این سرب ها مهر و موم و بسته بندی می شوند.
اما باید اظهار داشت که دانه های قهوه ای که به صورت فله ای در بازار به فروش می رسد فاقد هر گونه اصالت و کیفیت مورد انتظار خریدار است. کپسول های قهوه برخلاف دانه های قهوه پودری دارای تاریخ انقضای خاصی هستند که بر روی بسته بندهای آنها درج می شود و خیال مصرف کننده را از بابت سالم بودن نوشیدنی راحت می کند. اما در دانه قهوه های پودری ما چنین چیزی نمی بینیم.
یکی دیگر از تفاوت های کپسول های قهوه بسته بندی شده با دانه های قهوه آسیاب شده در کیفیت آنها است. دانه های قهوه آماده یا فله ای از نظر درجه کیفی باید گفت بسته به نوع شرکت سازنده از رده بندی های کیفی بسیار پایین تری برخوردار می باشند. البته شرکتهای سازنده ای مانند لاوازا هستند که همین دانه قهوه ها را هم به صورت آسیاب شده هم دان قهوه با تاریخ مصرف های خاصی که خیال مصرف کننده را راحت کند تولید و روانه بازر کرده است که میتوان تهیه نمود.
چند نوع شرکت سازنده و چند نوع کپسول قهوه وجود دارد؟!
انواعی از شرکتهای مختلف در زمینه ساخت کپسول های قهوه امروزه در زمینه جهانی مشغول فعالیت و رقابت هستند که میتوان به شرکت های:
نستله
جاکوبز
استارباکس
بلیمو
ایلی
لاوازا
اشاره کرد. بهترین کپسول قهوه های جهان در بازار شرکت نستله تولید می کند. همینطور شرکتهای مختلفی در زمینه تولید دان ها قهوه فعالیت دارند که میتوان به خوش آوازه ترین و باکیفیت ترین آنها یعنی شرکت لاوازا اشاره نمود.
تهیه عصاره از کپسول های قهوه دستگاههای عصاره گیر خاص خویش را می طلبد که با نامهای متفاوتی روانه بازار شده اند. مهم ترین و مشهور ترین کپسول قهوه هایی که حالا در بازار ایران وجود دارند:
کپسول قهوه اورجینال لاین
کپسول قهوه ورتو لاین
کپسول قهوه دولچه گوستو لاین
کپسول قهوه تاسیمو
هر کدام از کپسول قهوه هایی که در بالا به آنها اشاره شده دارای شکلی خاص، طعمی خاص با خواستگاه های متفاوتی از همدیگر هستند که توسط دستگاههای مخصوص خود عصاره گیری و تهیه می شوند. معایب و مزایا کپسول قهوه های (نسپرسو) به نسبت دان قهوه های پودری چیست؟!
تنها معایب کپسول های قهوه فقط میتوان به بالا بودن قیمت آنها و فروشندگان خاص این محصولات به نسبت پودر قهوه یا دانه های قهوه اشاره نمود. گران بودن کپسول قهوه های نسپرسو بی جهت نیست. همانطور که اشاره کردیم به علت بالا بودن کیفیت و فرآوری دانه های قهوه آنها آسیاب شده موجود در این کپسول ها همه و همه باعث افزایش قیمت تمام شده این کپسول نسپرسو ها می شود. همینطور کپسول های قهوه نسپرسو را فقط می توانید در فروشگاه هایی که تخصصی در زمینه فروش انواع نسپرسو فعالیت دارند تهیه کنید.
اما دیگر مزایا کپسول نسپرسو میتوان به بالا بودن کیفیت آنها، سیستم فرآوری بسیار پیشرفته و درج انقضا و بهترین تاریخ مصرف محصول جهت اطمینان خاطر مصرف کننده است دانست. همینطور کپسول های نسپرسو به علت آنکه بوسیله ی یک لایه محافظتی سربی پلمپ شده اند مانع ورود هوا و افت کیفیت پودر قهوه می شود. و همین مساله سبب می شود کپسول نسپرسو شما همیشه باکیفیت و تازه بماند و کیفیت خویش را از دست ندهد.
تعیین میزان غلظت، کافئین و خاستگاه قهوه تنها در کپسول های قهوه دیده می شود!
در کپسول قهوه های نسپرسو بر خلاف دانه های قهوه پودری، سیر تا پیاز پودر قهوه ای که داخل کپسول است برای شما روی جلد آن نوشته شده است. و شما با اطلاعات و آگاهی بسیار کامل دقیقا کپسول قهوه هایی را میل می کنید که باب طبع شماست. این مورد می تواند شما را ترغیب کند تا بیشتر و بیشتر به وعده های خود قهوه اضافه کنید و هیچگاه احساس دلزدگی نکنید.
از غلظت قهوه گرفته تا خاستگاه آن، عربیکا بودن یا روبوستا بودن آن، میزان تلخی و درجه بندی کافئین، تاریخ انقضای آن، طعم و میزان کرمای ساخته شده، همه و همه مواردی هستند که وقتی یک کپسول قهوه را جهت مصرف انتخاب می کنید با آنرا روبرو می شوید. در حالی در خرید دانه های قهوه فله ای با یک عدد کیسه پلاستیکی دسته دار سروکار دارید!! راحتی کار مهم ترین خصوصیت کپسول قهوه های نسپرسو!
در اینجا باید به مهم ترین و کارامد ترین خصوصیت های کپسول های قهوه اشاره نماییم. قبلاً جواب سوال این که کپسول قهوه (نسپرسو) چیست پاسخ دادیم. حالا نوبت به ۲ عامل مهم دیگر است که باید به آن بپردازیم. زمان و کیفیت دو مبحث بسیار اساسی هنگام سرو کله قهوه به شمار می آید. همه ما دوست داریم در کوتاه ترین زمان ممکن فنجان قهوه خویش را سرو کرده و سر کار برویم. یا زود رفع خستگی نماییم. همانگونه که در قسمت مقالات ایران دلونگی کامل نسبت به تفاوت و معایت و مزایا دستگاههای نسپرسو به نسبت اسپرسو سازهای پودری بحث کردیم، ضروری است حالا سیری باردیگر به این مورد بپردازیم.
اصلی ترین تفاوت و البته مزیت دستگاههای نسپرسو به نسبت اسپرسو ساز دلونگی یا پودری زمان و کیفیت قهوه می باشد. در دستگاه های اسپرسو ساز نسپرسو کافیست فقط کپسول خودتان رو انتخاب کنید، بذارید داخل دستگاه و دکمه رو بزنید و ۲۰ ثانیه صبر کنید. تمام! نوشیدنی شما با بهترین کرما و کیفیت آماده سرو شد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1402/12/08
01:20:20
0.0 / 5
275
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کپسول نسپرسو چیست؟
نظر شما در مورد کپسول نسپرسو چیست؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳