کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک از بار ضایعات آهن یک کامیون در این شهر

کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک از بار ضایعات آهن یک کامیون در این شهر حراج کن: 300 کیلوگرم تریاک از بار ضایعات آهن یک کامیون در تهران کشف شد.به گزارش حراج کن، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک از بار ضایعات آهن یک کامیون در تهران آگاهی داد و اظهار داشت: در این رابطه یک سوداگر مرگ دستگیر شد.

ایرنا در خبری نوشت: سرهنگ حسین باباپور روز پنجشنبه در تشریح جزئیات این خبر اضافه کرد: با اقدامات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی در خصوص شناسایی فعالیت مجرمانه حمل مواد مخدر توسط یکی از قاچاقچیان سابقه دار در پوشش بار ضایعات آهن، موضوع تحت پیگیری و بررسی ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب قرار گرفت.

به گفته وی، در ادامه مشخص شد متهم با بهره گیری از یک دستگاه کامیون مقادیر قابل توجهی تریاک را در پوشش ضایعات آهن بارگیری و بعد از مخفی و جاساز کردن آن، می خواهد این محموله قاچاق را به تهران منتقل کرده و به شکل خرده فروشی توزیع کند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ اضافه کرد: با تجمیع اطلاعات به دست آمده پرونده به نظر مرجع قضایی رسید و دستور دستگیری راننده و توقیف خودرو صادر شد که متعاقبا شب گذشته یک گروه از ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب با هماهنگی های لازم مبادرت به رصد و پایش کامیون ها و محل های تردد احتمالی متهم کردند.

سرهنگ باباپور افزود: بعد از چندین ساعت پایش دقیق و گشت زنی هدفمند در محورهای مواصلاتی تهران عاقبت کامیون مذکور در یکی از محورها مشاهده و بلا فاصله توقیف و راننده آن دستگیر شد که در بازرسی از محموله خودرو ۳۰۰ کیلو تریاک که در لابلای بار ضایعات آهن بصورت ماهرانه ای جاسازی شده بود کشف شد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: متهم بعد از اعتراف به جرم خود برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل داده شد.

سرهنگ باباپور به سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر هشدار داد که ماموران پلیس در کلیه مسیرهای مواصلاتی، بیراهه و تمامی میادین و مراکز سطح شهر بصورت شبانه روزی حضور دارند و این محورها را بطور مداوم و مستمر تحت پوشش اطلاعاتی قرار می دهند و هر محموله ای از این مسیرها وارد تهران شود تحت نظر قرار گرفته، کشف و متهمان آن نیز دستگیر خواهند شد.

کشف ۸۵ هزار قلم نوشت افزار قاچاق در جنوب تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ نیز در خبری از کشف بیش از ۸۵ هزار قلم نوشت افزار قاچاق خبرداد و اظهار داشت: کارشناسان ارزش کالاها کشف شده را بیش از ۱۵ میلیاردریال برآورد کرده اند.

سرهنگ مهدی افشاری در تشریح پرونده این کشف، اظهار داشت: با انجام اقدامات فنی و پلیسی، ماموران این پلیس موفق به کشف یک انبار قاچاق کالا در محدوده خیابان شهید رجایی شدند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با تحقیقات و بررسی های بعدی مشخص شد مقادیر قابل توجهی کالای خارجی قاچاق توسط رانندگان خودرو های شوتی از جنوب کشور به این مکان منتقل و قاچاقچیان قصد دارند این اموال را در بازار توزیع کنند.

وی اضافه کرد: با هماهنگی از طرف مرجع قضایی، پلیس به محل مذکور اعزام و در بازرسی از محل مقادیر انبوهی نوشت افزار خارجی قاچاق و فاقد اسناد گمرکی مطابق با قانون کشف و ضبط و در این خصوص یک قاچاقچی نیز دستگیر شد.

سرهنگ افشاری اشاره کرد: در این بازرسی ۱۸ هزار عدد ماژیک، ۱۱ هزار و ۵۲۰ خودکار و بیش از ۵۰ هزار انواع نوشت افزار دیگر کشف شد که کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ارزش اموال مکشوفه را بیش از یک و نیم میلیارد تومان اعلام نموده اند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت در آخر با اشاره به اینکه کالای قاچاق به وضعیت اقتصادی بازار کشور لطمه وارد میکند و باید به شدت با این مساله برخورد شود، از شهروندان درخواست نمود در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و یا احتکار کالا با پلیس در بین بگذارند.


1402/12/05
09:18:32
0.0 / 5
255
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , حراج
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک از بار ضایعات آهن یک کامیون در این شهر
نظر شما در مورد کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک از بار ضایعات آهن یک کامیون در این شهر
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴