جای پژو پارس، سورن یا پژو 207 تحویل بگیرید

جای پژو پارس، سورن یا پژو 207 تحویل بگیرید حراج کن: پژو پارس استانداردهای 85 گانه را ندارد بدین سبب سیاست گذار هنوز اجازه ادامه تولید در 1403 را نداده است؛ حال ایران خودرو اعلام نموده متقاضیان بجای این خودرو سورن یا پژو 207 تحویل بگیرند.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، سال قبل سامانه یکپارچه فروش خودرو بمنظور عرضه انبوه خودرو افتتاح شد. در ادامه نیز با برگزاری ۲ مرحله تعداد زیادی خودرو از طرف خودروسازان ارائه شد.
در این سامانه بازه زمانی مشخصی همچون پاییز ۱۴۰۲، زمستان ۱۴۰۲ و… نیز برای عرضه خودرو تعیین شده بود. با این وجود تحویل تعدادی از این خودرو ها بنا به دلیلهای مختلفی با تأخیر روبرو شده است.
از جمله خودروهایی که با تأخیر در تحویل روبه رو شده و گلایه مندی متقاضیان را به همراه داشته است، خودروی پژو پارس است که حدود ۱۰۰ هزار متقاضی دارد؛ طی هفته های گذشته متقاضیان زیادی در تماس با خبرگزاری مهر نسبت به عدم ارسال پیامک بمنظور تعیین تکلیف واریز وجه و تحویل خودرو اعتراض کردند. همین طور متقاضیان خرید خودروی مذکور طی این مدت با تجمعات اعتراضی مقابل وزارت صمت و… مراتب اعتراض خودرا نسبت به بلاتکلیفی در دریافت خودرو اعلام نمودند.
پی گیری ها در همان زمان حکایت از آن داشت که عدم تطابق استانداردهای این خودرو با استانداردهای الزامی ۸۵ گانه منجر به تأخیر در تحویل شده به شکلی که با رایزنی های فراوان سازمان استاندارد به ادامه تولید تا انتهای سال جاری رضایت داده است. البته مسؤولان وزارت صمت و شرکت خودروساز همچنان درحال رایزنی برای ادامه تولید در سال آینده هم هستند اما این که با این درخواست موافقت شود یا خیر، چندان معلوم نیست.
مهدی اسلام پناه رییس سازمان ملی استاندارد در این رابطه گفته بود که «از سال ۱۴۰۱ ما در قالب اعلام های رسمی به ایران خودرو اعلام کردیم که این خودرو نمی تواند استانداردهای ۸۵ گانه را لحاظ کند و باید برای این مساله تدبیری بیندیشد اما متأسفانه بجای بررسی این مساله فروش این خودرو در سامانه یکپارچه در دستور کار وزارت صنعت و خودروساز قرار گرفت و آنها خودرویی که می دانستند نمی توانند استانداردهای آنرا رعایت نمایند را فروختند.»
حال بعد از گذشت ماه ها، شرکت ایران خودرو اعلام نموده که «با توجه به الزام اجرای استانداردهای ۸۵ گانه در خودرو های تولیدی و عدم توانایی پلت فرم محصول پارس در تطابق با استانداردها، به متقاضیان پیشنهاد شده تا این محصول را با دیگر خودرو های ایران خودرو که مطابق با استانداردهای ۸۵ است، جایگزین کنند.»
طبق اعلام این شرکت «پیشنهادهای ارائه شده شامل سورن و پژو ۲۰۷ سقف شیشه ای از نظر کلاس ابعادی و مطلوبیت بازار نزدیک به پارس هستند؛ بر این اساس ایران خودرو طی اولویت های سامانه یکپارچه متقاضیان فراخوان می کند تا هر یک از مشتریان برمبنای زمان واریز وجه در نوبت تحویل خودرو قرار گیرند. همین طور در امتداد ایجاد شرایط مناسب پرداخت وجه خودرو برای متقاضیان، با وجود اینکه تمامی خودرو های ایران خودرو دارای تفاوت قابل توجهی با قیمت حاشیه بازار هستند، امکان پرداخت قسمتی از وجه خودرو بصورت اقساطی را برای مشتریان فراهم نموده ایم.» بر این اساس، سوال مهم این است که اگر ایران خودرو در تحویل و تولید خودروی پژو پارس مشکل داشت چرا از همان ابتدا مبادرت به عرضه این محصول در سامانه یکپارچه کرد؟ این اقدام خودروسازان، وضعیت عرضه و تقاضا را با مشکل مواجه کرده برای اینکه مردمی که در سامانه ثبت نام کرده اند برای خرید خودرو باید یک سال و شاید بیشتر صبر کنند در این شرایط بعد از رسیدن موعد تحویل نیز هر ماه هم با خلف وعده خودروساز مواجه می شوند و در نهایت باید با پرداخت هزینه بیشتر، خودروی جایگزین را بخرند.


منبع:

1402/12/01
11:05:29
0.0 / 5
257
تگهای خبر: بازار , پرداخت , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد جای پژو پارس، سورن یا پژو 207 تحویل بگیرید
نظر شما در مورد جای پژو پارس، سورن یا پژو 207 تحویل بگیرید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳