آغاز فروش ۹ خودروی وارداتی از امروز

آغاز فروش ۹ خودروی وارداتی از امروز به گزارش حراج کن، سامانه یکپارچه عرضه خودرو های وارداتی برای آن دسته از متقاضیانی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام کرده و اولویت آنها مشخص شده، جهت انتخاب خودرو ها از امروز چهارشنبه فعال شد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، سامانه یکپارچه عرضه خودرو های وارداتی اعلام نمود که برای آن دسته از متقاضیانی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام کرده و اولویت آنها مشخص شده، سامانه صرفا جهت انتخاب خودرو ها از امروز چهارشنبه چهارم بهمن تا ششم اسفندماه باز شد.
در این سامانه آمده است: در این مرحله متقاضیان می توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچ گونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی است.
الف- خودرو های دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:
جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودرو های وارداتی در مبادی ورودی واحد: دستگاه / ریالتبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی بعد از ترخیص از قبیل بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت های فوق اضافه می شود که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون پشتیبانی از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.
ب- خودرو های دارای قیمت علی الحساب در مبادی ورودی:
جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی واحد: ریال / دستگاه


تبصره ۱ - قیمت علی الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی بعد از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند بعد از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰ درصد قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام نمایند.
تبصره ۲ - قیمت قطعی خودرو های مذکور بعد از عرضه کلیه مستندات و مدارک مثبته و بر مبنای آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.
تبصره ۳ - عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز بعد از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودرو های وارداتی حذف می شود.
تبصره ۴ -کلیه شرکتهای واردکننده می بایست مطابق آیین نامه اجرایی قانون پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تأخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.


منبع:

1402/11/05
13:57:18
0.0 / 5
185
تگهای خبر: ارز , شركت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آغاز فروش ۹ خودروی وارداتی از امروز
نظر شما در مورد آغاز فروش ۹ خودروی وارداتی از امروز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵