تعلل وزارت صمت علت اجرا نشدن استاندارد الزامی پوشاک

تعلل وزارت صمت علت اجرا نشدن استاندارد الزامی پوشاک به گزارش حراج کن، رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: یکی از دلایل اجرا نشدن استاندارد پوشاک، تعلل وزارت صمت است که هنوز برنامه ای برای اجرای برچسب گذاری بر منسوجات سلامت محور عرضه نکرده است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، مهدی اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد به صدا و سیما اظهار داشت: یکی از مهم ترین مواردی که سازمان استاندارد با جدیت به آن ورود کرده است بحث ایمنی و سلامت مردم جامعه است که با تدوین استاندارد الزامی در منسوجات سلامت محور بعنوان یکی از موارد مهم بدان پرداخته است.
اسلام پناه افزود: روند اجرای هر استاندارد الزامی به بازه ای ۶ ماهه بعد از تصویب نیاز دارد، یکی از علل اجرا نشدن استاندارد پوشاک، تعلل وزارت صمت بعنوان یکی از مسؤلان اصلی در این حوزه می باشد که هنوز برنامه ای برای اجرای برچسب گذاری بر منسوجات سلامت محور عرضه نکرده است.
وی اضافه کرد: در گام اول منسوجاتی که به صورت مستقیم با پوست بدن در ارتباط هستند را نشانه گذاری کردیم و البسه نوزاد و کودک و البسه زیر را مشمول استاندارد الزامی قرار دادیم که در تیر ماه سال جاری در یکصد و هفدهمین جلسه شورایعالی استاندارد به تصویب رسیده است.
به گفته اسلام پناه استفاده از برخی منسوجات در البسه های یاد شده در دراز مدت به علت تماس مستقیم با پوست با عث انواع بیماری های لاعلاج و سرطانی و عوارضی مانند ناباروری می شود و در واقع تفاوت بین سلامت تا سرطان است.
رییس سازمان ملی استاندارد افزود: پوشاک کالایی پرکاربرد است پس زمانیکه در سبد خرید خانوار قرار می گیرد و برای آن هزینه می شود باید مصرف کننده را نسبت به جنسی که خرید می کند آگاه نماییم.
اسلام پناه اظهار داشت: با تشکیل این استاندارد اجباری، تولیدکنندگان پوشاک در این حوزه موظف به برچسب گذاری بر روی البسه نوزاد و کودک و لباس زیر شده اند تا مصرف کننده بتواند با آگاهی کامل از جنس و بعنوان مثال میزان پنبه و ویسکوزی در آن به کار رفته کالای مورد نظر خویش را انتخاب نماید.


منبع:

1402/10/25
12:06:19
0.0 / 5
273
تگهای خبر: پرداخت , پوشاك , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تعلل وزارت صمت علت اجرا نشدن استاندارد الزامی پوشاک
نظر شما در مورد تعلل وزارت صمت علت اجرا نشدن استاندارد الزامی پوشاک
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲