معرفی انواع درب اتوماتیک شیشه ای

معرفی انواع درب اتوماتیک شیشه ای به گزارش حراج کن، در ادامه این مقاله هم به منظور آشنایی بیشتر به بررسی مشخصات این نوع درب می پردازیم.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، امروزه در شرکت ها و سازمان های مختلف علاوه بر ایجاد رفاه و آسایش برای عموم مردم و مراجعین و پرسنل، به زیبایی محیط کار هم اهمیت زیادی داده می شود. بدین منظور یکی از بهترین پیشنهاداتی که برای افزایش زیبایی محیط کار میتوان از آن استفاده کرد، درب اتوماتیک شیشه ای است. درب اتوماتیک شیشه ای به درب هایی گفته می شود که دارای یک اپراتور، لنگه های شیشه ای، یراق آلات و همینطور فریم های درب هستند. عملکرد این نوع درب ها بدین صورت است که وقتی یک فرد روبروی آن قرار می گیرد، درب به صورت خودکار باز می شود. درب اتوماتیک شیشه ای علاوه بر عملکردی سریع و آسان، ظاهری شیک و زیبا دارد و استفاده از آن سبب زیبا و لوکس شدن محیط های مختلف می شود. در ادامه این مقاله هم به منظور آشنایی بیشتر به بررسی مشخصات این نوع درب می پردازیم. درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟ درب اتوماتیک شیشه ای یک نوع درب با ظاهری زیبا و ساده است که از یک اپراتور، یراق آلات مخصوص، چند قطعه فیزیکی شامل شیشه سکوریت، فریم درب و … تشکیل می شود. یکی از مهم ترین قسمت های این درب همان اپراتور آن است که اپراتور هم دارای چند قطعه مختلف همچون موتور، کنترل باکس، چشمی، هنگرها، تسمه، هرزگرد، غلطک و کلید تعیین وضعیت است. عملکرد هماهنگ هر کدام از این قطعات به همراه یک دیگر سبب باز و بسته شدن سریع درب اتوماتیک شیشه ای می شود. بدین صورت که دیگر نیازی به فشار دادن یا باز کردن درب با نیروی فیزیکی نیست. در واقع صرفا فرد یا یک شیء که مقابل حسگر آن قرار گیرد، به صورت خودکار باز می شود. ویژگی های مهم درب اتوماتیک شیشه ای چیست؟ درب اتوماتیک شیشه ای خصوصیت های منحصر به فردی دارد که شناخت این خصوصیت ها کمک می نماید تا با شناخت بیشتر بتوانید مدل مورد نظرتان را خریداری کنید. مهم ترین خصوصیت های درب اتوماتیک شیشه ای به شرح زیر است: باز و بسته شدن خودکار و سریع یکی از مهم ترین خصوصیت ها و قابلیت درب اتوماتیک شیشه ای اینست که زمان مشاهده کردن شیء یا افراد حسگر آن حرکت افراد را تشخیص می دهد. سپس موتور آن فعال شده و چرخ دنده ها روی ریل حرکت کرده و درب به صورت خودکار باز می شود. امکان ساخت در سایزهای مختلف یکی از خصوصیت های مهم دیگر درب اتوماتیک شیشه ای، اینست که میتوان این درب را در سایزها و ابعاد مختلف طراحی کرد و ساخت. به صورت کلی لت های استاندارد این نوع درب، معمولا در عرض ۱۰۰ سانتیمتر و با ارتفاع ۲۴۰ سانتیمتر تولید می شوند. اما در صورتیکه احتیاج به سایزهای دیگر و تولید سفارشی هم دارید، امکان ساخت درب شیشه ای در سایزهای دیگر هم وجود دارد. ازاین رو بر مبنای سایز درب و ساخت سفارشی آن بدیهی است که قیمت آن هم افزایش خواهد یافت. انواع درب های اتوماتیک شیشه ای یکی از خصوصیت های قابل توجه و بسیار مهم درب های اتوماتیک شیشه ای، اینست که در انواع مختلف و به منظور نصب در مکانهای مختلف طراحی و تولید می شوند. به صورت کلی انواع درب اتوماتیک شیشه ای شامل موارد زیر است: درب سکوریت شیشه ای اتوماتیک شیشه ای که برای ساخت درب اتوماتیک استفاده می شود، شیشه سکوریت و با ضخامت ۸ تا ۱۲ میلیمتر است. بنابراین به این نوع درب، درب سکوریت شیشه ای هم گفته می شود. این شیشه مقاومت بسیار بالایی داشته و همینطور استفاده از فریم فلزی برای نصب آن هم سبب افزایش مقاومت دو چندان آن می شود.
درب اتوماتیک شیشه ای چشمی همان گونه که در پاراگراف های بالاتر هم ذکر شد، عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای با استفاده از حسگر صورت می گیرد. بدین صورت که درب اتوماتیک شیشه ای هم با استفاده از حسگرهای تشخیص حرکت، حسگرهای نوری و مادون قرمز برای تشخیص باز و بسته می شود. در واقع این سنسورها انسان ها و اشیا را تشخیص داده و به مرکز کنترل درب شیشه ای یک سیگنال ارسال می کند تا درب باز و بسته شود. درب اتوماتیک شیشه ای گردان یکی از بهترین انواع درب اتوماتیک، مدل گردان است که ظاهری زیباتر از سایر درب های اتوماتیک شیشه ای دارد. عملکرد این درب بدین صورت است که طراحی و ساخت آن به صورت گرد است و به صورت چرخشی باز و بسته می شود. یکی از بهترین مزایای استفاده از درب اتومتیک شیشه ای گردان یا ریولینگ اینست که امکان حرکت به صورت دو طرفه وجود دارد. بنابراین میتوان از آن برای مکانهای مختلف همچون مراکز تجاری، اداری، هتل ها و … به سبب امنیت بالایی که دارد، استفاده نمود. درب کشویی شیشه ای اتوماتیک یکی از متداول ترین انواع درب اتوماتیک شیشه ای، مدل درب کشویی است. این نوع درب به صورت دو لت و چهار لت تولید و عرضه می شود. عملکرد این درب بدین صورت است که باز و بسته شدن آن روی یک خط راست حرکت می کند. این نوع درب فضای کم تری را در مقایسه با درب های دیگر اشغال می کند. بنابراین کاربرد زیادتری در مقایسه با درب های دیگر دارد. درب شیشه ای اتوماتیک تاشو یکی از انواع درب شیشه ای اتوماتیک، مدل تاشو (Folding) است. هر کدام از لت های متحرک این درب دارای دو بخش مختلف تشکیل شده و این دو بخش به یک لولا متصل شده است. سپس این دو بخش زمان باز و بسته شدن روی یک دیگر قرار می گیرد. بنابراین میتوان از این نوع درب برای مکان هایی که محدودیت فضا و متراژ کمی دارند، استفاده نمود. چون لت های میانی این درب تا شده و سبب می شود که از ۹۵ درصد عرض درب استفاده گردد. درب اتوماتیک شیشه ای تک لنگه یکی دیگر از انواع درب های اتوماتیک شیشه ای، مدل تک لنگه است که یک پنل تک لنگه از جنس شیشه و فلز دارد و به صورت کشویی یا لولایی باز و بسته می شود. عملکرد این درب بسیار ساده و آسان است و از آن میتوان بعنوان یک جدا کننده محیط های داخلی هم استفاده نمود. درب اتوماتیک شیشه ای کرو (curve) یکی از لوکس ترین انواع درب اتوماتیک، مدل درب اتوماتیک شیشه ای کرو (curve) است که ظاهری منحنی شکل و بسیار زیاد دارد. این درب به صورت دو لت یا چهار لت طراحی و تولید می شود که مدل چهار لت آن در مقایسه با مدلهای دیگر کاربرد بیشتری دارد. عملکرد این درب مانند درب کشویی است. بدین صورت که لت های متحرک روی یک خط منحنی حرکت می کنند. طراحی منحصر به فرد و لوکس و زیبای درب اتوماتیک شیشه ای کرو سبب شده که از آن بتوان برای هتل ها، مجتمع های تجاری و اداری لوکس استفاده نمود.
درب اتوماتیک شیشه ای سوئینگ یکی دیگر از کاربردی ترین انواع درب های اتوماتیک شیشه ای، درب اتوماتیک شیشه ای سوئینگ است که عملکردی سریع و آسان دارد. همینطور به سبب اینکه فضای بسیار کمی را اشغال می کند، میتوان از آن برای فضاها و مکانهای مختلف و کوچک استفاده نمود. عملکرد این درب هم مانند درب های لولایی است. در نمونه درب های چهار لت نیز، لت های متحرک از وسط تا می شوند. خرید انواع درب اتوماتیک شیشه ای از شرکت مکسا یکی از کاربردی ترین انواع درب ها که به منظور رفت و آمد سریع و آسان تر افراد در مکانهای مختلف استفاده می شود، درب اتوماتیک شیشه ای است. در این مقاله انواع درب های اتوماتیک شیشه ای و عملکرد و خصوصیت های هر کدام ارائه شد. در صورتیکه قصد خرید درب شیشه ای اتوماتیک را دارید، می توانید با رفتن به سایت www.maxasecurity.com انواع درب ها را مشاهده کرده و مدل مورد نظر را خریداری نمائید. همینطور جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در شرکت مکسا از راه با شماره ۷۸۷۵۶۰۰۰ (۰۲۱) در تماس باشید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1402/10/23
12:38:45
0.0 / 5
297
تگهای خبر: تولید , خرید , شركت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد معرفی انواع درب اتوماتیک شیشه ای
نظر شما در مورد معرفی انواع درب اتوماتیک شیشه ای
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵