واکنش پلیس راهور در رابطه با یک شایعه

واکنش پلیس راهور در رابطه با یک شایعه به گزارش حراج کن، باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس پلیس راهور فراجا اظهار داشت: هرگونه تبلیغات برای تمدید دائمی پلاک گذر موقت و تغییر پلاک به ملی کذب و مصداق بارز کلاهبرداری است.


سردار سید کمال هادیانفر در رابطه با تبلیغات فروش خودرو های گذرموقت و ادعای تمدید دائمی پلاک های این خودرو ها، عنوان کرد: خودرو های گذر موقت برای افرادی که قصد ورود به کشور دارند یا قصد عبور از ایران برای سفر به کشور دیگری دارند یا توریستهایی که به قصد سیاحت به کشور می آیند، مورد استفاده قرار می گیرد.
وی افزود: مطابق قانون، ایرانی های مقیم کشورهای خارجی که قصد سفر به ایران دارند، می توانند با استفاده از خودرو های شخصی به مدت پنج ماه و با استفاده از پلاک های گذر موقت وارد کشور شوند. غالبا برای این افراد مدت زمان حضور خودروهایشان قابل تمدید نیست و به جز موارد استثنا که در ارتباط با قراردادهای تجاری است، در زمان مقرر باید از کشور بیرون بروند.
مطابق قانون، ایرانی های مقیم کشورهای خارجی که قصد سفر به ایران دارند، می توانند با استفاده از خودرو های شخصی به مدت پنج ماه و با استفاده از پلاک های گذر موقت وارد کشور شوند.
رئیس پلیس راهور فراجا ضمن اشاره به تبلیغات فروش خودرو های گذرموقت به شرط تغییر پلاک به ملی در فضای مجازی، اضافه کرد: این مورد حقیقت ندارد و دریافت پلاک دائم دروغ محض است.
سردار هادیانفر تصریح کرد: همه خودرو های گذر موقت با مدارک موقتی وارد کشور می شوند و با این مدارک هم باید از کشور بیرون بروند و این قانون برای خودروهایی که در مناطق آزاد تجاری و اقتصادی تردد می کنند هم صادق است.
رئیس پلیس راهور فراجا تصریح کرد: در قانون برای تجار و سرمایه گذاران هم شرایطی فراهم گشته است که تسهیلاتی همچون استفاده از خودرو های شخصی گذر موقت برای مدت معلوم و مشخص، یکی از این تسهیلات است.
به قول سردار هادیانفر، البته این سرمایه گذاران و تجار فقط اجازه دارند از خودرو های خود به صورت شخصی استفاده نمایند و اجازه فروش این خودرو ها را ندارند و باید در زمان تعیین شده آن وسیله نقلیه از کشور بیرون برود.
وی در رابطه با تبلیغ تمدید دائمی پلاک گذر موقت به صورت سالانه، تصریح کرد: اصلا چنین چیزی وجود ندارد و فقط این موضوعات تبلیغاتی با هدف کلاهبرداری و سو استفاده از مردم است.
رئیس پلیس راهور فراجا اخطار داد که هرگونه ادعای غیر از آن چه گفته شد مصداق کلاهبرداری است و مردم باید هوشیار باشند که به هیج وجه قانون اجازه تغییر پلاک از گذرموقت به ملی یا تمدید دائمی آنرا نمی دهد.

۴۷۴۷منبع:

1402/10/12
08:54:56
0.0 / 5
216
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تبلیغ , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد واکنش پلیس راهور در رابطه با یک شایعه
نظر شما در مورد واکنش پلیس راهور در رابطه با یک شایعه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲