پیگیری مهر نتیجه داد؛

فرایند رجیستری تلفن همراه به حالت عادی صورت می گیرد

فرایند رجیستری تلفن همراه به حالت عادی صورت می گیرد حراج کن: به گزارش حراج کن، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به مشکل عدم ارسال پیامک از سوی سامانه همتا عنوان کرد: الان این مشکل برطرف شده است و فرآیند ریحستری موبایل در حال انجام می باشد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، در ماه های اخیر گزارش هایی پیرامون اختلال در ارسال پیامک های سامانه همتا جهت فعال سازی تلفن های همراه وجود داشت. بنا بر اخبار انتشار یافته، این مشکل به علت عدم پرداخت هزینه پیامک به اپراتورها توسط سامانه همتا بوجود آمده و سبب ایجاد نارضایتی در بین بعضی از خریداران گوشیهای تلفن همراه شده بود.
پیگیری مهر نتیجه داد
پیش از این، ایجاد اختلال در پیامک های رجیستری با انتشار گزارشی توسط مهر، در آذرماه سالجاری مورد پیگیری قرار گرفت. در همین زمینه، مصطفی درجزی، مدیرکل کسب و کار سازمانی همراه اول در پاسخ به خبرنگار مهر در پاسخ به این مورد گفته بود که از سال ۱۳۹۶ هیچ هزینه ای توسط سامانه همتا به اپراتور همراه اول پرداخت نشده است. بر مبنای اظهارات مسؤلان وزارت صمت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قرار بود مشکل بدهی های این سامانه به اپراتور همراه اول حل شود؛ اما این مساله مکرراً به تعویق می افتاد.
همان طور که گفته شد، این مساله سبب نارضایتی مردم و فروشندگان تلفن همراه شده بود؛ چون که عدم ارسال پیامک باعث معضلات فراوان در بازار تلفن همراه شده و خیلی از افراد، برای فعال سازی گوشی ‎های خریداری شده با مشکل مواجه می شدند.
از طرف دیگر، حمیدرضا دهقانی نیا، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به مشکل ارسال پیامک رجیستری برای بعضی از کاربران اپراتورهای تلفن همراه، اظهار داشته بود: جلسه ای مشترک با حضور نمایندگان وزارت صمت، وزارت ارتباطات و سازمان برنامه بودجه برگزار شد که در جریان گفت وگوهای انجام شده در این نشست، امیدواریم بزودی این معضل برطرف شود.
وزیر ارتباطات: مشکل پیامک های همتا برطرف شد
در همین زمینه، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به خبرنگار مهر در مورد اختلال در سرویس پیامکی سامانه همتا اظهار داشت: درگذشته مشکلی بین اپراتورهای تلفن همراه با سامانه در مورد عدم پرداخت هزینه پیامک ها وجود داشت؛ اما هم اکنون این مشکل رفع شده و مشکلی جدی وجود ندارد.
به گزارش حراج کن به نقل از مهر، مطابق اظهارات مسؤلان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا قبل از اجرایی شدن طرح رجیستری در سال ۹۶، تلفن همراه صدرنشین لیست کالاهای قاچاق به کشور بود اما به واسطه اجرای این طرح رجیستری، میزان قاچاق این کالا در چند سال گذشته تقریبا به صفر رسیده است. بنابر آمارهای عرضه شده از جانب گمرک، در دو سال گذشته (۱۴۰۰ و ۱۴۰۱) مجموعاً بیشتر از ۷ میلیارد دلار گوشی تلفن همراه به صورت قانونی وارد کشور شده است که در صورت عدم اجرای طرح رجیستری، این میزان به مجموع قاچاق کالا اضافه می شد.


منبع:

1402/10/09
08:17:03
0.0 / 5
285
تگهای خبر: ارز , بازار , پرداخت , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فرایند رجیستری تلفن همراه به حالت عادی صورت می گیرد
نظر شما در مورد فرایند رجیستری تلفن همراه به حالت عادی صورت می گیرد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲