خفت گیری از ۱۰۰ نفر با تهدید قمه

خفت گیری از ۱۰۰ نفر با تهدید قمه به گزارش حراج کن، ایسنا نوشت: رییس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند چهار نفره زورگیری های خشن از مردم آگاهی داد.سرهنگ گودرز داوری در حاشیه دستگیری چهار سارق مسلح خشن که قبل از ظهر امروز در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در قلهک برگزار گردید، اظهار داشت: مدتی پیش با دستور مقام قضایی چند نفر از شهروندان به پایگاه سوم پلیس آگاهی مراجعه و اعلام نمودند که با تهدید قمه و سلاح سرد از آنان زورگیری شده است. در همین راستا نیز تیمی ویژه از کارآگاهان این پایگاه رسیدگی به پرونده را در دستورکار خود قرار دادند.

وی با اعلان اینکه در جریان تحقیقات انجام شده از طرف کارآگاهان مشخص شد که تمامی سرقت های انجام شده با یکدیگر مرتبط می باشد، اظهار داشت: همین موضوع این اطمینان را در کارآگاهان ایجاد کرد که با یک گروه از سارقان حرفه ای مواجهند. در همین راستا نیز از تمامی امکانات و اقدامات فنی برای شناسایی سارقان استفاده شد و عاقبت نیز هویت آنان با بهره گیری از تصاویر استخراج شده از دوربین های مداربسته و اظهارات شکات مورد شناسایی قرار گرفت.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلان اینکه مخفیگاه این افراد شناسایی و هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری آنان انجام شد، اظهار داشت: ماموران پلیس با حضور در مخفیگاه متهمان، هر چهار نفر را در عملیاتی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. این افراد در مقر پلیس تحت بازجویی قرار گرفته و به ۱۰۰ فقره زورگیری و سرقت با همین شیوه اعتراف کردند. تا حالا ۳۰ تن از شکات و مالباختگان نیز این افراد را مورد شناسایی قرار داده اند.

داوری درباره ی محدوده فعالیت این سارقان نیز اظهار داشت: سارقان دستگیر شده عمده جرائم خودرا در محدوده مرکز و شمال تهران انجام داده بودند. آنان بعد از شناسایی افرادی که در حال کار با گوشی تلفن همراه گرانقیمت بوده یا وسیله گرانبهایی به همراه داشته به طرف مالباخته رفته و با تهدید قمه و چاقو از وی زورگیری کرده بودند. در بعضی موارد هم که با مقاومت مالباخته روبه رو شده بودند، او را مجروح کرده و سرقت کرده بودند. تا حالا سه مالباخته که مورد لطمه جسمی نیز قرار گرفته اند شناسایی شده اند.

وی با تأکید بر این که مبارزه همه جانبه با سرقت و به ویژه سرقت های خشن جزو اولویت های اصلی پلیس است، اظهار داشت: در همین راستا نیز تحقیقات تکمیلی پلیس آگاهی برای کشف دیگر جرائم ارتکابی احتمالی و نیز شناسایی و بازداشت مالخران اموال مسروقه این باند ادامه دارد. متهمان نیز با تکمیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا خواهند شد.

۲۳۳۲۳۳


1402/10/02
08:45:53
0.0 / 5
295
تگهای خبر: ارز , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد خفت گیری از ۱۰۰ نفر با تهدید قمه
نظر شما در مورد خفت گیری از ۱۰۰ نفر با تهدید قمه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲