دستکاری پلاک خودرو و موتور چقدر حبس دارد؟

دستکاری پلاک خودرو و موتور چقدر حبس دارد؟ به گزارش حراج کن، تسنیم نوشت: قاضی می تواند برای فردی که پلاک خودرو یا موتورش را دستکاری می کند از ۶ ماه تا یک سال حبس در نظر بگیرد.مخدوشی پلاک های موتورسیکلت و خودرو همچون تخلفاتی است که جز قانونگذار و مجری قانون مردم هم صراحتاً به آن اعتراض دارند چونکه سبب متضرر شدن آنها می شود.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پیامک جریمه رانندگی برایتان ارسال شده در حالیکه خودرو یا موتورسیکلت شما در پارکینگ است و آن روز هیچ ترددی انجام نداده اید، اما وقتی به اداره اجرائیات پلیس راهور رجوع می کنید متوجه می شوید که فردی پلاکش را مخدوش و دستکاری کرده و دوربین ها خطا کرده و شماره پلاک شما را به اشتباه جریمه کرده اند!

جدا از بحث جریمه های اشتباهی و خسارت های مالی و حتی سرقت با وسایل نقلیه ای که پلاک آنها مشخص نمی باشد، امکان دارد این وسایل نقلیه مرتکب تصادف فوتی شوند و با عنایت به این که پلاکشان خوانا نیست به سادگی بتوانند از صحنه تصادف فرار کنند!

برخورد با خودرو و بخصوص موتورسیکلت هایی که پلاک مخدوش دارند از مطالباتی بوده است که مردم بارها از پلیس داشته اند و پلیس هم طرح های مختلفی در اینباره اجرا کرده است اما گویا نیاز است تا طرح برخورد با وسایل نقلیه پلاک مخدوش به صورت جدی تر برگزار گردد.

برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، نباید پلاک موتور یا خودرو توسط افراد دستکاری شوند؛ در صورت دستکاری یا مخدوش وسایل نقلیه، فرد متهم از شش ماه تا یک سال به حبس محکوم می شود.

همچنین هنگام ترخیص وسیله نقلیه فرد بنا به تشخیص قاضی باید هم خلافی خودروی خود و هم خلافی خودرویی که پلاک آنرا جعل کرده است را با هم پرداخت کند.
بیشتر بخوانید: اعلام محدودیت ترافیکی جاده ها در تعطیلات پایان هفته/ احتمال یکطرفه شدن این جاده ها
۴۷۲۳۶منبع:

1402/09/30
13:03:44
0.0 / 5
234
تگهای خبر: پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دستکاری پلاک خودرو و موتور چقدر حبس دارد؟
نظر شما در مورد دستکاری پلاک خودرو و موتور چقدر حبس دارد؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱