چوب ترمووود چیست؟

چوب ترمووود چیست؟ به گزارش حراج کن، چوب ترمووود الواری است که با گرما پردازش شده است، بنابراین به آن الوار حرارتی هم می گویند. در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهیم شدبه گزارش حراج کن به نقل از مهر، چوب ترمووود الواری است که با گرما پردازش شده است، بنابراین به آن الوار حرارتی هم می گویند. این یک ماده چوبی زیبا و پایدار می باشد که با استفاده از عملیات حرارتی بدون مواد شیمیایی ساخته شده است. پایدار کردن ساختمان ها روز به روز ضروری تر می شود که تقاضا برای موادی مانند ترمووود را زیاد می کند.
ردوود اروپایی رشد یافته فنلاندی (کاج اسکاندیناوی) تا دمای بیشتر از ۲۰۰ درجه سانتیگراد تحت عملیات حرارتی قرار می گیرد و چوب ترمووود را بوجود می آورد. این فرایند اصلاح حرارتی خواص چوب را بهبود می بخشد و در نتیجه دامنه کاربردهایی را که میتوان در آن بهره برد گسترش می دهد.
ظاهر جذاب و حذف رزین به این مفهوم است که الوار برای پروژه های داخلی هم ایده آل است، مانند روکش داخلی، سونا، مبلمان، کفپوش و...
مزایای استفاده از چوب ترمووود در بین بازار درحال توسعه محصولات چوبی جایگزین، روش های اصلاح، مانند اصلاح حرارتی، هم محبوبیت خویش را افزایش داده اند. این امر منجر به افزایش علاقه به محصولات چوبی با اصلاح حرارتی شده است.
چوب اصلاح شده حرارتی، همینطور بعنوان چوب عملیات حرارتی شناخته می شود، نوعی چوب است که در معرض دمای بالا، معمولا بین ۳۹۲ درجه فارنهایت تا ۵۰۰ درجه فارنهایت قرار گرفته است تا دوام، پایداری و مقاومت در مقابل پوسیدگی را بهبود بخشد. این فرایند ترکیب شیمیایی چوب را تغییر می دهد و مقاومت طبیعی آنرا در مقابل پوسیدگی و حشرات بالا می برد. این سبب می شود چوب اصلاح شده حرارتی به ماده ای ایده آل برای کاربردهای خارج از منزل (مانند عرشه، دیوارپوش / روکش و مبلمان) تبدیل گردد، جایی که چوب معمولی معمولا در عرض چند سال از بین می رود.
بازار چوب های اصلاح شده حرارتی به سرعت درحال رشد است، که ناشی از افزایش تقاضا برای چوب های پایدار می باشد. و مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست همانطور که مصرف کنندگان بیشتر از تأثیرات زیست محیطی تصمیمات خرید خود آگاه می شوند، تقاضا برای محصولات چوبی که به صورت پایدار منبع و تولید می شوند در حال افزایش می باشد با اصلاح حرارتی یک جایگزین عالی برای سایر چوب های سخت اصلاح شده حرارتی است، چونکه در عرشه ها، دیوارپوش های بارانی، کف ایوان، زیرانداز، کاشی های عرشه و غیره هم موجود است. شرکت پارند رستار نماینده رسمی شرکت ترمو وود SLP فنلاند در ایران این امکان را فراهم می آورد که در کوتاهترین زمان ممکن باکیفیت ترین چوب ترمو وود را در اختیار داشته باشید.

خواص چوب ترمو
ثبات ابعادی
کاهش رطوبت تعادلی
دوام بهتر در مقابل پوسیدگی
رنگ ثابت از راه چوب
مواد غیر سمی
کاهش قدرت شکاف
مقاومت خمشی اندکی کاسته شده است
طبقه بندی استاندارد عملیات حرارتی
دو دسته عملیات حرارتی وجود دارد. گونه های چوب نرم و چوب سخت دارای طبقه بندی جداگانه ای هستند چونکه خواص آنها به وضوح متفاوت می باشد. چوب ترمووود اصل دارای دو کلاس استاندارد Thermo-S و Thermo-D می باشد. داشتن بیشتر از دو کلاس معقول نیست چونکه خواص چوب در ابتدا با افزایش دما به آرامی تغییر می کند. هنگامی که دمای تصفیه از ۲۰۰ درجه سانتیگراد فراتر رفت، خواص به سرعت تغییر می کند. استفاده از بیشتر از دو کلاس خطر اختلاط خواص کلاس های مختلف را بوجود می آورد. دمای ۲۱۵ درجه سانتیگراد بعنوان حداکثر دمای کافی است اما آنقدر زیاد نیست که اثرات عملیات حرارتی بر خواص ساختاری چوب قابل توجه باشد. در کلاس استاندارد عملیات حرارتی ترمووود، تورم و جمع شدگی چوب به علت رطوبت، تغییر رنگ و دوام بیولوژیکی بعنوان خصوصیت های کلیدی مورد تاکید قرار می گیرد.
از آنجاییکه مواد چوب ترمووود برای عرضه به مشتریان صنعتی مطابق با توافقات بین خریدار و تولید کننده عملیات حرارتی می شود، سطح پردازش را میتوان با دقت با عنایت به کاربرد نهایی بهینه کرد. در این حالت، ماده چوب ترمووود خواهد بود که طبق طرح طبقه بندی تصفیه استاندارد طبقه بندی نمی گردد.
شرکت پارند رستار نماینده slp فنلاند با بیشتر از ۵۰۰ عامل فروش در سرتاسر کشور، شبکه ای فراگیر ایجاد نموده تا در تمامی شهر های ایران مشتریان بتوانند جهت خرید چوب و انجام خدمات نصب با صرف کوتاه ترین زمان ممکن نیازهای خویش را برطرف نمایند. تمامی خدمات فروش و بعد از فروش از راه دفتر مرکزی قابل استعلام می باشد.
Thermo-S
حرف "S" در "Thermo-S" مخفف "پایداری" است. در کنار ظاهر، ثبات یک خصوصیت کلیدی در کاربردهای نهایی محصولات در این کلاس حرارتی است. متوسط تورم مماسی و انقباض ناشی از رطوبت برای چوب تیمار شده کلاس Thermo-S ۶-۸٪ است. Thermo-S کلاس ترمووود طبق استاندارد EN ۱۱۳ بعنوان نسبتاً بادوام طبقه بندی می شود. یعنی مقاومت طبیعی در مقابل پوسیدگی الزامات کلاس ۳ را برآورده می کند.
Thermo-D
حرف "D" در "Thermo-D" مخفف "دوام" است. در کنار ظاهر، دوام بیولوژیکی یک خصوصیت کلیدی در کاربردهای نهایی محصولات در این کلاس درمانی است. متوسط تورم مماسی و انقباض ناشی از رطوبت برای چوب تیمار شده کلاس Thermo-D ۵-۶٪ است. Thermo-D کلاس چوب ترمووود طبق استاندارد EN ۱۱۳ بعنوان بادوام طبقه بندی می شود. یعنی مقاومت طبیعی آن در مقابل پوسیدگی الزامات کلاس ۲ را برآورده می کند.
اصلاح مجدد
چوب در این فرایند باید دارای رطوبت ۱۲ درصد یا کمتر باشد که میتوان از راه فرآیندهای خشک کردن ساده به آن رسید. سپس چوب در یک فضای نیتروژن بالا با محتوای اکسیژن بیشتر از ۲٪ قرار می گیرد. این فرآیندنسبتاً شبیه به یکپارچه سازی است اما چوب را در دمای پایین تری نگه می دارد.
ویژگی های چوب اصلاح شده حرارتی
مزیت اصلی اینست که میتوان از چوب نرم برای کاربردهایی بهره برد که به دوام بالایی نیاز دارند، که امکان دارد دوستدار محیط زیست باشد.
نقطه ضعف اصلی اینست که استقامت در نتیجه دماهای بالا کاسته می شود. به صورت کلی استقامت بخشی با کاهش بیشتر در دماهای بالاتر تا ۳۰ درصد کاسته می شود.
مقاومت بیولوژیکی در مقابل برخی (نه همه) میکروارگانیسم ها و حشرات بهبود یافته است. با این وجود، به علت تجزیه ترکیبات آلی فرار (VOC) امکان دارد خواص ضد میکروبی چوب هم کاهش پیدا کند.
کوچک شدن و تورم تا ۵۰ تا ۹۰ درصد کاسته می شود.
رنگ چوب حرارت دیده تا حدودی تیره شده است.
شرکت جنگلداری و چوب
فنلاند با دارا بودن مجوز برای برداشت چوب های جنگلی از اتحادیه اروپا بعنوان بنیان گذار تکنولوژی تولید چوب های ترمووود در جهان شناخته شده و همواره ازبهترین تکنولوژی های به روز جهان جهت تولید چوب نما و چوب ترموود برای تمامی مصارف ساختمانی از استخر و سونا تا آلاچیق وپرگولا و کف سازی استفاده می نماید
شما می تواند جهت تهیه استعلام قیمت چوب ترموود با کارشناسان ما در شرکت پارندرستار نماینده رسمی SLP فنلاند در ارتباط باشید. شماره تماس: ۰۲۱۲۲۱۳۷۱۴۹ الی ۵۲
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1402/09/18
11:39:10
0.0 / 5
250
تگهای خبر: بازار , تورم , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چوب ترمووود چیست؟
نظر شما در مورد چوب ترمووود چیست؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴