مرحله جدید عرضه خودرو های وارداتی شروع شد به همراه جدول قیمت

مرحله جدید عرضه خودرو های وارداتی شروع شد به همراه جدول قیمت حراج کن: حراج کن: دور ششم عرضه خودرو های وارداتی برای متقاضیانی که اسفند پارینه ثبت نام کرده بودند از امروز (13 آذر) شروع شد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، دور ششم عرضه خودرو های وارداتی برای متقاضیانی که اسفند پارینه ثبت نام کرده اند از امروز (۱۳ آذر) فعال شد. بدین سبب متقاضیانی که اسفند ۱۴۰۱ برای خودرو های وارداتی ثبت نام کرده بودند می توانند با ورود به سامانه یکپارچه عرضه خودرو های وارداتی به آدرس https: //saleauto.ir/ اولویت خرید خودرا انتخاب کنند.
در این مرحله متقاضیان محترم می توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر انتخاب کنند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه فقط برای ثبت نام کنندگان قبلی است.


تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی بعد از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت های فوق اضافه می گردد.


تبصره ۱ - قیمت علی الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی بعد از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

تبصره ۲ - قیمت قطعی خودرو های مذکور بعد از ارائه کلیه مستندات و مدارک مثبته و بر طبق آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.

تبصره ۳ - مبلغ پرداختی در صورتیکه علی الحساب اعلام شده باشد، بعد از فراخوان اولیه بصورت ۵۰% قیمت علی الحساب خواهد بود که بعد از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می گردد و درباب موارد مندرج در جدول شماره یک و همین طور مواردی که قیمت قطعی خودرو تا زمان دریافت پیامک اعلام گردد شرکت می تواند بصورت کامل قیمت قطعی را دریافت کند.

تبصره ۴ - عدم واریز وجه حداکثر ۵ روز بعد از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می گردد.

تبصره ۵ - حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه می باشد پس واردکنندگان می بایست حداکثر تا سه ماه بعد از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت نامه تکمیل وجه بر طبق قیمت قطعی اعلام شده اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

تبصره ۶ - در صورت تأخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تأخیر در تحویل مقرر در بخشنامه اجرائی قانون پشتیبانی از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی باشند.

تبصره ۷ - اختصاص خودرو در این مرحله برمبنای رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می گیرد.

تبصره ۸ - آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم اختصاص را مشاهده می نمایند، در صورت تمایل نسبت به خودرو های ارائه شده در جداول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.

تبصره ۹ - اطلاعات کلیه متقاضیان در رابطه با این طرح حسب ماده ۱۹ بخشنامه اجرائی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می گیرد.


منبع:

1402/09/14
09:20:14
0.0 / 5
310
تگهای خبر: ارز , پرداخت , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مرحله جدید عرضه خودرو های وارداتی شروع شد به همراه جدول قیمت
نظر شما در مورد مرحله جدید عرضه خودرو های وارداتی شروع شد به همراه جدول قیمت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱