کوچینگ، معجزه توسعه فردی و حرفه ای

کوچینگ، معجزه توسعه فردی و حرفه ای حراج کن: اگر می خواهید در مورد کوچینگ و دوره های تربیت کوچ حرفه ای، اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می نماییم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، شاید تابحال واژه کوچینگ را شنیده باشید. می توان گفت کوچینگ یکی از مهارت هایی است که کمک می نماید افراد با صرف کمترین انرژی و در کوتاه ترین زمان، بیشترین راندمان را در راه رسیدن به اهداف خود داشته باشند. به این جهت از کوچینگ به عنوان معجزه توسعه فردی و حرفه ای یاد می شود. اگر می خواهید در مورد کوچینگ و دوره های تربیت کوچ حرفه ای، اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می نماییم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. کوچینگ چیست؟
در زندگی مدرن امروزی، کوچینگ از اصلی ترین مهارت هایی است که مورد توجه قرار گرفته است. بنا به تعریف فدراسیون جهانی کوچینگ ICF، کوچینگ نوعی شراکت مستمر، برای کمک به مراجعه کنندگان است که مراجع را به فکر وامی دارد و خلاقیت درونی وی را برای کسب نتایج رضایت بخش در زندگی شخصی و حرفه ای بیدار می کند.
در طول روند کوچینگ، مراجعه کنندگان آگاهی بیشتری به پتانسیل خود پیدا کرده و با عملکرد خود، کیفیت زندگیشان را بهبود می بخشند.
در کوچینگ یک شخص به عنوان کوچ کمک می نماید افراد بتوانند در عرصه های مدنظر خود به موفقیت دست یابند. کوچینگ و توسعه فردی و حرفه ای
کوچینگ در توسعه فردی و حرفه ای بسیار عالی عمل می نماید. توسعه فردی، روشی است تا افراد بتوانند با عنایت به اهداف خود، مهارت ها و استعدادهای نهفته شان را کشف و آنها را عملی کنند. این یک اتفاق لحظه ای نیست؛ بلکه یک پروسه همیشگی است.
عمدتاً از کوچینگ در موارد در رابطه با ذهنیت افراد مانند اعتمادبه نفس، عزت نفس، تصمیم گیری و … استفاده می شود. هم اکنون خیلی از افراد و سازمانها، بدنبال توسعه خود یا کارکنانشان بوسیله کوچینگ هستند و بنابراین دوره های تربیت کوچ حرفه ای با استقبال بی نظیری روبه رو شده است. انواع کوچینگ
کوچینگ شاخه های مختلفی دارد که با شناخت آنها می توانید آسان تر در مورد آموزش کوچینگ تصمیم گیری نمائید. دو شاخه اصلی کوچینگ عبارتند از:
کوچینگ سازمانی
کوچینگ سازمانی، فرآیندی است که هدف آن تقویت مهارت های فردی و حرفه ای مدیران و کارکنان و به تبع آن افزایش سوددهی سازمان است. این شاخه از کوچینگ نسبت به سایر حوزه ها از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. بنابراین کوچ های بیشتری در این عرصه مشغول به کار هستند. این حوزه شامل زیرشاخه هایی همچون کوچینگ رهبری، اجرائی، مسیر شغلی و … می باشد.
کوچینگ زندگی
کوچ زندگی به افراد کمک می نماید تا تغییراتی در خود در امتداد زندگی سالم تر و شادتر ایجاد کنند. کوچ زندگی، به افراد کمک می نماید آگاهی بیشتری درباره ی باورها، ارزش ها، اهداف و نقاط قوت خود پیدا کنند و بدنبال راهکار هایی برای رسیدن به اهداف شان باشند. این حوزه شامل زیرشاخه هایی همچون کوچینگ رابطه، سلامت، تحصیلی و … اشاره است.
مهم ترین تأثیرات کوچینگ در عرصه رشد فردی
کوچینگ حرفه‎ای نتایج شگفت انگیزی در عرصه رشد فردی دارد که به تعدادی از مهم ترین آنها اشاره می نماییم.
دستیابی به اهداف
رفع چالش ها
خودشناسی
توانمندسازی
رضایت درونی
بهبود روابط و تعارضات مهم ترین تأثیرات کوچینگ در عرصه سازمانی
استفاده از کوچینگ در عرصه کسب وکار و سازمان نیز نتایج فوق العاده ای دارد که در ادامه به آنها اشاره می نماییم.
افزایش قدرت رهبری
بهبود روابط
افزایش راندمان
ارتقا خلاقیت، اعتماد به نفس و انگیزه پرسنل
کشف نقاط قوت
افزایش قدرت حل مسئله

آموزش کوچینگ به چه افرادی سفارش می شود؟
یادگیری کوچینگ می تواند برای گروههای زیر بسیار مناسب و کاربردی باشد.
افراد علاقه مند به توسعه فردی و حرفه ای
مدیران و رهبران خصوصاً مدیران منابع انسانی
کارآفرینان و صاحبان مشاغل
به طور کلی دوره کوچینگ برای افرادی که در جستجوی یک زندگی بهتر، خودآگاهی و اثرگذاری بر دیگران هستند، می تواند گزینه ای بسیار مناسب باشد. دوره تربیت کوچ حرفه ای
با توجه به مزیت های کوچینگ و تأثیر آن بر توسعه فردی و حرفه ای افراد، شرکت در دوره های تربیت کوچ حرفه ای که توسط مؤسسات مختلف برگزار می شود، طرفداران بسیاری دارد. یکی از بالاترین دوره های تربیت کوچ حرفه ای متعلق به آکادمی کوچینگ کارو است. در این دوره ها علاقمندان می توانند با ابزارها، صلاحیت ها و استانداردهای اخلاقی کوچینگ آشنا شده و در آخر دوره با دریافت مدرک بین المللی مورد تأیید فدراسیون جهانی کوچینگ ICF، فعالیت خودرا به عنوان یک کوچ حرفه ای شروع نمایند.
دوره تربیت کوچ حرفه ای این آکادمی مزایایی دارد که سبب تمایز آن از سایر دوره های مشابه شده است. از مهم ترین خاصیت های آن می توان به مطابقت محتوای دوره با استانداردهای فدراسیون جهانی کوچینگ ICF، بیش از ۱۲۵ ساعت آموزش آنلاین و آفلاین، تمرینات کوچینگ همسطح و همین طور همکاری در پروژه های سازمانی کارو به عنوان کوچ دستیار … اشاره نمود. لازم به ذکر است که مدت زمان دوره حدود یکسال است و در جلسات کلاس ها، دانشجویان ضمن آموزش به تمرین کوچینگ نیز خواهند پرداخت.
این دوره دارای ۱۰ ساعت منتورینگ می باشد تا دانشجویان با نقاط قوت و فرصت های بهبود خود بیشتر آشنا گردند. در آخر دوره نیز دانشجویان مدرک موردتایید فدراسیون جهانی کوچینگ را دریافت می کنند. چرا آکادمی کوچینگ کارو را انتخاب کنیم؟
آکادمی کوچینگ کارو در حقیقت بخش آموزش شرکت پرتو توسعه کارو است که در سال ۱۴۰۰ توسط برخی از کوچ های مورد تأیید فدراسیون جهانی کوچینگ راه اندازی شده و به شرکتها و سازمانها خدمات کوچینگ ارائه می دهد. دوره های تربیت کوچ حرفه ای این آکادمی توسط مدرسین و منتورهای بین المللی برگزار شده و عموم مردم و همین طور مدیرانی که در جستجوی یک مهارت رهبری، توسعه ای، آگاهی بخش و تأثیرگذار هستند، می توانند به آسانی در آنها شرکت نمایند.
دوره تربیت کوچ حرفه ای کارو، فرصتی بی نظیر برای یادگیری و توسعه مهارت های فردی و حرفه ای است و با گذراندن آن می توانید تحولی چشم گیر در جنبه های مختلف زندگی فردی و حرفه ای خود ایجاد نموده و در کنار آن به عنوان یک کوچ حرفه ای نیز مشغول به فعالیت شوید. لازم است اشاره نماییم آکادمی کوچینگ کارو موفق به دریافت تاییدیه فدراسیون جهانی کوچینگ ICF نیز گردیده است.
بنابراین پیشنهاد می نماییم که ششمین دوره تربیت کوچ حرفه ای این آکادمی را از دست ندهید و دانش و مهارت خودرا به سطح بین المللی ارتقا دهید.

سخن پایانی
همانطور که اشاره شد کوچینگ یک تحول بزرگ در زندگی به حساب می آید. در حقیقت هیچ مهارتی به اندازه کوچینگ نمی تواند در رشد و پیشرفت همزمان شما و دیگران مؤثر باشد. این مهارت می تواند در تعیین رسالت وجودی، تعیین هدف، شناسایی مسیر و رفع چالش های افراد نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای داشته باشد. بدین سبب اگر می خواهید همیشه رشد کنید و در رشد دیگران نیز نقش داشته باشید، از آموختن مهارت های کوچینگ غافل نشوید و در دوره های آکادمی کوچینگ کارو به عنوان یکی از معتبرترین مؤسسات این حوزه شرکت کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1402/08/23
12:41:53
0.0 / 5
223
تگهای خبر: آنلاین , ابزار , ارز , انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کوچینگ، معجزه توسعه فردی و حرفه ای
نظر شما در مورد کوچینگ، معجزه توسعه فردی و حرفه ای
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳