برخورد پلیس فتا با صفحات پیکرتراشی در فضای مجازی

برخورد پلیس فتا با صفحات پیکرتراشی در فضای مجازی به گزارش حراج کن، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: جانشین رئیس پلیس فتا از برخورد پلیس با صفحاتی که به نام پیکرتراشی و جراحی زیبایی مبادرت به انتشار تصاویر خصوصی شهروندان می کردند، اطلاع داد.


سردار حسین امیرلی جانشین رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا اظهار داشت: رصد و پایش فضای مجازی و شناسایی صفحات غیراخلاقی، مستهجن و مجرمانه بنا بر وظیفه ذاتی در دستور کار پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا قرار دارد؛ در همین راستا و پیرو شکایت تعداد زیادی از شهروندان در مورد انتشار تصاویر خصوصی آنها در فضای مجازی اقدامات عملیاتی ویژه در دستور کار قرار گرفت.
وی ضمن اشاره به اقدام قاطعانه پلیس با گردانندگان این صفحات، بیان نمود: طی اقدامات فنی کارشناسان پلیس فتا، ۱۲۵ صفحه اینستاگرامی با بیشتر از ۱۱ میلیون نفر دنبال کننده که در این حوزه فعالیت داشتند و مبادرت به انتشار تصاویر خصوصی شهروندان می کردند، شناسایی و در فرایند رسیدگی قرار گرفتند.
وی افزود: صفحات مزبور تصاویر خصوصی افراد را بدون رضایت آنها و گاها با تهدید و اجبار منتشر می کردند؛ در این خصوص افسران سایبری پلیس فتا اقدامات خویش را به طور گسترده در سرتاسر کشور توسعه داده و با بررسی همه جوانب پرونده و بهره گیری از روش های علمی و فنی موفق شدند، اغلب گردانندگان این صفحات را مورد شناسایی قرار دهند و بیشتر از ۸۴ نفر از این افراد را بعد از تشریفات قضایی در چندین عملیات همزمان دستگیر کنند.
جانشین رئیس پلیس فتا فراجا ضمن اشاره به این که تمام صفحاتی که مبادرت به نقض حریم خصوصی شهروندان کرده بودند، مسدود شدند، خاطرنشان کرد: حفظ آبرو و حریم خصوصی هموطنان در فضای مجازی از خطوط قرمز پلیس فتا بوده و افرادی که آبروی مردم را بازیچه اهداف شوم خود قرار دهند بطور قطع با برخورد قاطع و قانونی پلیس مواجه خواهند شد.
برپایه گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار امیرلی با تکیه بر عدم اعتماد به هویت این گونه افراد در فضای مجازی به شهروندان سفارش کرد: از ارسال تصاویر و اطلاعات خصوصی خود برای دیگران و افراد ناشناس که با تبلیغات دروغین تحت عنوان صفحات پیکرتراشی، جراحی های زیبایی و... قصد درآمدزایی و دیده شدن دارند، خودداری کنید، در صورت ضرورت هم می توانید از راه تماس تلفنی با مرکز فوریت های سایبری با شماره ۰۹۶۳۸۰ و یا رفتن به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir با همکاران ما در ارتباط باشید.
بیشتر بخوانید: خداحافظی با طرح ترافیک ۴۰ ساله تهران؟
۴۷۲۳۶


1402/08/22
07:51:55
0.0 / 5
181
تگهای خبر: اهدا , تبلیغ , تولید , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد برخورد پلیس فتا با صفحات پیکرتراشی در فضای مجازی
نظر شما در مورد برخورد پلیس فتا با صفحات پیکرتراشی در فضای مجازی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱