نقشه عجیب پدر برای ممانعت از مهاجرت پسر

نقشه عجیب پدر برای ممانعت از مهاجرت پسر به گزارش حراج کن، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مرد میانسال به جهت اینکه از مهاجرت پسرش ممانعت کند، با اجاره دو آدم ربا از آنها خواست پسرش را تا وقتی که تاریخ بلیت هواپیمایش بگذرد، حبس کنند.اوایل پاییز امسال، چند کارگر ساختمانی درحال عبور از ساختمانی متروکه بودند که صدای کمک خواهی مرد جوانی به گوششان رسید. بدنبال صدا وارد ساختمان متروکه شده و پسر جوانی را دیدند که دست و پایش بسته و به شدت زخمی شده بود.

بلافاصله وی به بیمارستان منتقل شد و بعد از بهبود به مأموران پلیس اظهار داشت: از مدت ها قبل تصمیم به مهاجرت داشتم، همه کارهایم را نیز انجام دادم و بلیت هواپیما را نیز گرفتم، اما قرار شد چند روز پیش از پرواز، با دوستانم به شمال بروم.

کوروش ۲۰ ساله افزود: برای رفتن پیش دوستانم درحال عبور از خیابان بودم که ناگهان یک خودرو پژو با دو سرنشین راهم را سد کرد. یکی از سرنشینان خودرو مرا به اسم صدا کرد من هم جواب دادم، اما ناگهان آنها پیاده شده و مرا به زور سوار خودرو کردند. مردان خشن دست و پایم را بستند و چاقویی زیر گلویم گذاشتند و تهدید کردند که اگر سر و صدا کنم، مرا می کشند. فکر کردم سارق هستند، گفتم هر چه پول دارم می دهم مرا رها کنید، اما قبول نکردند. بعد از آن که کتکم زدند، دستمالی را روی دهانم گذاشتند که بلا فاصله بی هوش شدم.

آدم ربایی یک میلیاردی

شاکی اظهار داشت: نمی دانم چند ساعت بی هوش بودم، به خودم که آمدم متوجه شدم در باغی در اطراف تهران زندانی شده ام. مردان ناشناس مدام مرا شکنجه می دادند و تهدید می کردند اگر خانواده ات به ما یک میلیارد تومان پول ندهند، تو را به قاچاقچیان اعضای بدن انسان می فروشیم. در طول این مدت فقط به من نان و آب می دادند و مدام هم کتکم می زدند. آدم ربایان مدعی بودند با خانواده ام تماس گرفته اند، اما با گذشت چند روز خانواده ام نتوانسته اند این مبلغ را فراهم آورند.

او افزود: پس از دو هفته شکنجه به من گفتند، چون خانواده ات پول را ندادند تو را به باند قاچاق اعضای بدن می دهیم. برایم عجیب بود، چون پدرم وضع مالی به نسبت خوبی داشت و تهیه یک میلیارد برایش سخت نبود. آنها باردیگر مرا بی هوش کردند، اما وقتی چشم باز کردم در خانه ای متروکه دست و پا بسته بودم. تمام توانم را جمع کردم و فریاد زدم و کمک خواستم. در نهایت هم چند کارگر مرا نجات دادند. پسر جوان در ادامه اظهار داشت: موضوعی که مرا خیلی ناراحت کرد این بود که چرا خانواده ام اصلاً پیگیر من نبودند و این که من بلیت پرواز به خارج از کشور داشتم که دیگر باطل شد.

درحالی که کوروش چنین ادعایی مطرح نمود، تحقیقات به دستور دادیار شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی تهران شروع شد. در ادامه بررسی ها وی، باردیگر به پلیس رجوع کرد و اظهار داشت: خانواده ام می گویند آدم ربایان اصلاً با آنها تماس نگرفته بودند و پدر و مادرم هم به تصور این که من با دوستانم در شمال هستم و از مهاجرت منصرف شده ام پیگیر نشده بودند.

شناسایی هویت مردان خشن

در حالی که تحقیقات در این رابطه ادامه داشت، کارآگاهان به بازنگری دوربین های مداربسته اطراف محل ربوده شدن پسر جوان و رها کردن او پرداختند. دوربین ها شماره پلاک خودرو پژو را تصویربرداری کرده بودند. با استعلام شماره پلاک خودرو، هویت مالک به نام اردلان به دست آمد. مأموران برای دستگیری اردلان وارد عمل شده و مرد جوان بازداشت شد.

اردلان در تحقیقات اولیه اظهار داشت: من و دوستم سابقه دار و معتادیم. چند روز قبل مرد میانسالی به سراغمان آمد و از ما خواست که پسرش را برباییم. او برای این آدم ربایی، پیشنهاد نمود نفری ۱۰ میلیون تومان به ما بدهد. ما قبول نکردیم و گفتیم ارزش زندان ندارد، اما وی گفت اگر دستگیر شدیم برایمان رضایت می گیرد. بعد هم ۲۰ میلیون به ما داد و طبق مشخصاتی که داده بود پسرش را ربودیم و طبق خواسته او دو هفته زندانی و در نهایت هم رهایش کردیم.

به دنبال اظهارات اردلان، همدست او نیز بازداشت شد و در گام بعدی کارآگاهان به سراغ پدر کوروش رفتند. مرد میانسال در تحقیقات اظهار داشت: پسرم سودای رفتن به خارج از کشور را داشت هر چه اصرار کردم که منصرف شود قبول نکرد، می خواست به آلمان برود. وقتی بلیتش را هم گرفت دیگر از همه جا ناامید شدم، او تنها فرزندم است و نمی توانستم دوری اش را تحمل کنم بنا بر این نقشه ربودنش را طراحی کردم. از دوستانم پرس و جو کردم و در نهایت به دو خلافکار رسیدم. با مبلغ ۲۰ میلیون تومان آنها را راضی کردم که برای دو هفته پسرم را بربایند تا زمان بلیتش بگذرد.

با رضایت پسر جوان، پدرش آزاد شد و دو آدم ربای اجیر شده نیز به دستور دادیار موسی رضازاده در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داده شدند.

۲۳۳۲۳۳


1402/08/21
08:49:03
0.0 / 5
246
تگهای خبر: ارز , پرداخت , فروش , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نقشه عجیب پدر برای ممانعت از مهاجرت پسر
نظر شما در مورد نقشه عجیب پدر برای ممانعت از مهاجرت پسر
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵