کاهش خرید و فروش مسکن در مهرماه ۱۴۰۲

کاهش خرید و فروش مسکن در مهرماه ۱۴۰۲ به گزارش حراج کن، گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در مهرماه سال ۱۴۰۲ برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی انتشار یافته است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در مهرماه سال ۱۴۰۲« که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و انتشار یافته است. بر طبق این گزارش: در مهرماه سال، ۱۴۰۲ تعداد آپارتمان های مسکونی معامله شده در شهر تهران به ۳۱۳۳ واحد مسکونی رسید که نسبت به شهریور ماه ۲۰ درصد افزایش و نسبت به مهر ماه سال ۱۴۰۱ حدود ۴۲.۲ درصد کاهش را نشان داده است.
در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۷۶۰/۶ میلیون ریال بود که حاکی از افزایش ۱/۰ درصد ی نسبت به ماه قبل می باشد. -۱ حجم معاملات مسکن بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در مهرماه سال ۱۴۰۲ از آن حکایت می کند که از مجموع ۳۱۳۳ واحد مسکونی معامله شده، واحات های تا ۵ سال ساخت با سالی ۲۷/۴ درصد، بیشترین سه را به خود اختصاص داده اند. سه مذکور در مقایسه با مهرماه سال قبال حدود ۱/۲ واحد درصد کاسته شده است.
توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در مهرماه سال ۱۴۰۲ از آن حکایت می کند کاه از میان مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سه ۹/‏۱۲ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه نامه ۲ را به خود مختص کرده است. همینطور مناطق، ۱۰.۴.۲ به ترتیب با سهم های ۴/‏۹. ‬۶/‏۸‬ و ۱/‏۸‬ درصدی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.
تحولات اجاره بهای مسکن بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری در مهر ماه سال ۱۴۰۲ نشان دهنده رشاد یکسان و معادل ۲/‏۴ درصدی شاخص مزبور نسبت به ماه قبل می باشد. رشد نقطه به نقطه شاخص مزبور در مهر ماه سال ۱۴۰۲ در شهر تهران و کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۷/‏۵۴ و ۸/‏۶۰‬ درصد می باشد.
تعداد واحدهای مسکونی آپارتمانی معامله شده در شهر تهران در مهر ماه سال ۱۴۰۲ به ۳/۱ هزار فقره رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰/‏۲۰ درصد افزایش و ۲/‏۴۲ درصد کاهش نشان داده است. در این ماه متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیر بنای واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران معادل /۶ ۷۶۰ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰/‏۱ و ۹/‏۷۳ درصد افزایش داشته است. بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در مهرماه سال ۱۴۰۲ در شهر تهران به تفکیک عمر بنا از آن حکایت می کند که واحدهای تا ۵ سال ساخت با سه ۴/‏۲۷ درصد بیشترین سه را به خود اختصاص داده اند. در ماه مورد‬ بررسی رشد شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه قبل یکسان و معادل ۲/‏۴ درصد بوده است. رشد نقطه به نقطه شاخص مزبور در مهر ماه سال ۱۴۰۲ در شهر تهران و کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۷/‏۵۴ و ۸/‏۶۰‬ درصد می باشد.


منبع:

1402/08/15
08:04:26
0.0 / 5
233
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کاهش خرید و فروش مسکن در مهرماه ۱۴۰۲
نظر شما در مورد کاهش خرید و فروش مسکن در مهرماه ۱۴۰۲
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴