کشف مواد منفجره و دستگاه گنج یاب در مترو پایانه جنوب

کشف مواد منفجره و دستگاه گنج یاب در مترو پایانه جنوب به گزارش حراج کن، فارس نوشت: رییس مرکز عملیات سازمان اطلاعات پلیس تهران از کشف مواد منفجره و دستگاه گنج یاب در مترو پایانه جنوب و دستگیری متهمان آگاهی داد.سرهنگ سعید راستی رییس مرکز عملیات سازمان اطلاعات پلیس تهران از دستگیری فردی آگاهی داد که بصورت غیرقانونی به جستجوی گنج در شهرستان دماوند می پرداخت.

سرهنگ سعید راستی اشاره کرد: در پی کسب خبری در خصوص حمل مواد منفجره توسط احدی از شهروندان در ایستگاه مترو پایانه جنوب، رسیدگی به موضوع باتوجه به حساسیت خبر در دستور کار ماموران مرکزعملیات سازمان اطلاعات پلیس تهران قرار گرفت.

وی اضافه کرد: مأموران پلیس بعد از اعزام به ایستگاه مترو، سریعاً وارد عمل شده و در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند که به همراه وی تعداد ۱۵ عدد مواد منفجره به همراه چاشنی مربوطه و یک دستگاه گنج یاب کشف و ضبط شد.

سرهنگ راستی اظهار داشت: در ادامه تحقیقات و بازجویی های انجام گرفته مشخص شد که متهم ساکن یکی از شهرستان های غربی کشور بوده و قصد داشته مواد منفجره را به یکی از رابطین خود در تهران تحویل دهد که ماموران پلیس با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، دیگر متهم پرونده را که در محدوده ایستگاه مترو پایانه جنوب بود دستگیر کردند.

وی با اشاره به این که در بازجویی های تخصصی و فنی به عمل آمده از متهمان مشخص شد بسته ها و چاشنی های انفجاری کشف شده به جهت تخریب و یافتن گنج به طور غیر قانونی در منطقه دماوند مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: تلاش جهت شناسایی و دستگیری سایر مرتبطین ادامه دارد.

رئیس مرکز عملیات سازمان اطلاعات پلیس تهران در آخر اشاره کرد: داشتن مواد منفجره علاوه بر این که برابر قانون جرم است و برای دارندگان آنها مجازات تعیین شده است، زمینه ساز بروز درگیری و نا امنی است که پلیس قاطعانه با حاملان و دارندگان اینگونه افراد برخورد کند.
بیشتر بخوانید: قتل جوان ۲۰ ساله در یک نزاع طایفه ای در غرب تهران
۴۷۲۳۶منبع:

1402/08/12
18:28:29
0.0 / 5
234
تگهای خبر: پرداخت , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کشف مواد منفجره و دستگاه گنج یاب در مترو پایانه جنوب
نظر شما در مورد کشف مواد منفجره و دستگاه گنج یاب در مترو پایانه جنوب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳