افزایش 8 درصدی عرضه مرغ در شهریور نسبت به مرداد

افزایش 8 درصدی عرضه مرغ در شهریور نسبت به مرداد حراج کن: عرضه گوشت مرغ در شهریور امسال نسبت به مرداد 8 درصد افزایش پیدا کرد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، دی ماه ۱۴۰۱ بود که برای مدیریت بهینه بازار گوشت مرغ سیاست قیمت تضمینی مرغ جایگزین خرید تضمینی آن شد. بدین سان در امتداد تنظیم بازار و جلوگیری از افزایش بی رویه نرخ این محصول پروتئینی قیمت آن از طرف نهادهای متولی تعیین و ابلاغ می شود. امسال مصوب شد هر کیلو گوشت مرغ گرم ۷۳ هزار تومان باشد که هم اکنون ۷۸ هزار تومان است. البته در بعضی فروشگاه های مناطق جنوبی تهران این قیمت از نرخ مصوب پایین تر بود و هر کیلو گوشت گرم مرغ به مبلغ ۶۵ هزار تومان عرضه می شود.
به طور قطع کاهش عرضه یکی از عواملی است که قیمت محصولات را تحت تأثیر قرار داده و نرخ کالاها با افزایش عرضه کاهش پیدا کرده و با پیشی گرفتن بازار تقاضا نرخ ها صعودی می شود. برمبنای آمارها، میزان کشتار طیور در شهریور ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال قبل و نیز مرداد ۱۴۰۲ روند افزایشی داشته است.
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران مقایسه عملکرد کشتارگاه های رسمی کشور در شهریور ۱۴۰۲ با ماه مشابه سال ۱۴۰۱ نشان دهنده افزایش ۳۵ درصدی مقدار عرضه گوشت انواع طیور در کشتارگاه های رسمی کشور دارد؛ اما مقدار عرضه گوشت طیور در شهریور ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال ۱۴۰۱ برای مرغ ۳۵ درصد کاهش و نسبت به ماه قبل (مرداد) ۸ درصد افزایش را نشان میدهد.
بر اساس این گزارش، وزن گوشت عرضه شده انواع طیور کشتار شده در کشتارگاه های رسمی کشور در شهریور ۱۴۰۲ در مجموع ۲۰۰ هزار و ۷۶۸ تن بوده که سهم گوشت مرغ بیش از سایر انواع طیور به ثبت رسیده است.
بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت مرغ با ۱۹۷ هزار و ۸۵۵ تن، ۹۸.۶ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه شده را به خود مختص کرده است. گوشت بوقلمون با یک میلیون و ۲۴۸ تن و سایر انواع طیور با یک میلیون و ۶۶۵ تن به ترتیب ۰.۶ و ۰.۸ درصد از وزن کل گوشت طیور عرضه شده را به خود اختصاص داده اند.
مقدار عرضه گوشت طیور در شهریور ۱۴۰۲ نسبت به ماه مشابه سال قبل برای مرغ ۳۵ درصد، برای بلدرچین ۳۵ درصد، برای سایر انواع طیور ۹۱ درصد افزایش و برای بوقلمون ۱۶ درصد و شترمرغ ۶۰ درصد کاهش داشته است.


منبع:

1402/07/30
13:58:35
0.0 / 5
197
تگهای خبر: بازار , خرید , فروش , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش 8 درصدی عرضه مرغ در شهریور نسبت به مرداد
نظر شما در مورد افزایش 8 درصدی عرضه مرغ در شهریور نسبت به مرداد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳