در یك نظرسنجی بررسی شد؛

مهم ترین دغدغه اقتصادی مردم تهران چیست؟

مهم ترین دغدغه اقتصادی مردم تهران چیست؟ به گزارش حراج کن، در جدید ترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی سرمایه، مردم شهر تهران مسکن را با بیشتر از ۲۵ درصد اتفاق آرا، مهم ترین اولویت و دغدغه اقتصادی خود و خانواده خود عنوان کردند.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، مرکز افکارسنجی سرمایه در جدید ترین نظرسنجی خود به سراغ بررسی اولویت های اقتصادی جامعه رفت و در نخستین بخش این پیمایش، اولویت های اقتصادی که مردم شهر تهران با آن دسته و پنجه نرم می کنند را استخراج کرده است.
این نظرسنجی در مهر ماه ۱۴۰۲ از ۳۸۴ نفر ساکن شهر تهران که ۵۸.۱ درصد آنان عضو خانواده ۳ الی ۴ نفره، ۲۶.۳ درصد خانواده یک الی ۲ نفره، ۱۳.۹ درصد خانواده ۵ الی ۶ نفره و ۱.۷ درصد خانواده ۶ نفره و بیشتر بودند، انجام شد.
بیش از ۲۳ درصد پاسخگویان در خانواده ای زندگی می کردند که درآمد ماهیانه ای بین ۱۱ تا ۱۵ میلیون داشت. ۲۱.۲ درصد عضو خانواده ای با درآمد ۶ تا ۱۰ میلیون و ۲۱ درصد هم عضو خانواده ای با درآمد ۱۶ تا ۲۰ میلیون بودند. بیشتر از ۱۷ درصد نیز، درآمد خانواده خویش را بیشتر از ۲۵ میلیون تومان در ماه اعلام کردند.
همچنین بیشتر از ۴۰ درصد از پاسخگویان شغل خویش را آزاد عنوان کرده و به ترتیب ۲۱، ۱۶.۴ و ۱۰.۸ درصد از پاسخگویان، کارمند بخش خصوصی، کارمند بخش دولتی و بازنشسته بودند.مبارزه با مفاسد اقتصادی و آقازاده ها، در میان ۵ دغدغه اقتصادی مردم تهران
اولین سوال نظرسنجی نشان داد تأمین مسکن با بیشتر از ۲۵ درصد آرا، مهم ترین دغدغه و اولویت اقتصادی خانوارهای شهر تهران است. همینطور حقوق و دستمزد با ۱۵.۲ درصد، تورم عمومی با ۱۳.۴ درصد، هزینه های درمانی با حدود ۹ درصد و مقابله با مفاسد اقتصادی، رانت و آقازاده ها با ۶.۵ درصد، به ترتیب در اولویت اقتصادی دوم تا پنجم مردم تهران بودند.
تهرانی ها خواهان نظارت بیشتر بر روی بازار برنج و گوشت قرمز
در این نظرسنجی مردم شهر تهران اعلام نمودند به ترتیب تأمین برنج، گوشت قرمز و نان با ۳۱.۶، ۲۹.۸ و ۱۲.۷ درصد، بیشترین اولویت و اهمیت را در سبد غذایی آنان از جهت تنظیم بازار و کنترل و نظارت بر قیمت دارد.

1402/07/29
08:27:19
0.0 / 5
297
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مهم ترین دغدغه اقتصادی مردم تهران چیست؟
نظر شما در مورد مهم ترین دغدغه اقتصادی مردم تهران چیست؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱