اظهارات خودرویی سخنگوی دولت سامانه یکپارچه نیازمند اصلاح است

اظهارات خودرویی سخنگوی دولت سامانه یکپارچه نیازمند اصلاح است به گزارش حراج کن، سخنگوی دولت اظهار داشت: نظارت مؤثری بر عرضه خودرو از راه سامانه یکچارچه وجود دارد، هرچند که این سامانه نیازمند اصلاحاتی است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در مورد شورای رقابت اظهار نمود: شورای رقابت مصوب مجلس است و قانون آن را ایجاد کرده و صلاحیت هایش را مجلس به شورای رقابت واگذار کرده و طبیعتاً دولت هم باید مجری قانون باشد و اگر تصمیمی بخواهد گرفته شود مجلس باید تصمیم بگیرد.
وی اضافه کرد: نگاه دولت در مورد بازارهای مختلف اینست که با افزایش تولید و فراهم شدن شرایط واردات بازار به سمت رقابت پیش رود؛ وقتی بازار رقابتی شود هم قیمتها کنترل می شود و هم کیفیت در رقابت افزایش خواهد یافت.
بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: در شروع دولت بیشتر از ۱۷۰ هزار خودروی ناقص و نیمه کاره در پارکینگ ها مانده بود که یکی از محورهای دستور رئیس جمهور کاهش خودرو های انباشت شده بود که الان به حد خوبی کاسته شده و در حالت استانداردی قرار گرفته است.
وی در مورد هدف رشد ۵۰ درصدی تولید خودرو افزود: افزایش ظرفیت تولید با رشد بیشتر از ۴۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ از مرز یک میلیون و ۳۴۷ هزار خودرو گذشت و در سال اول برنامه دولت محقق شد و در سال ۱۴۰۲ هم برنامه دولت به صورت کامل محقق می شود.
سخنگوی دولت اضافه کرد: برای ارتقای کیفیت، تولید خودرو های تیبا، سمند، ۴۰۵ و تیبا ۲ متوقف گردید و خودرو های جدیدی که استانداردهای بالاتری دارند مثل شاهین، تارا و اطلس افزایش تولید دارند.
وی در مورد تولید خودرو های برقی اظهار داشت: با کمک شرکتهای دانش بنیان و شرکتهای خودروسازی تولید خودرو های برقی به مرحله اجرایی رسیده است و ایستگاه های شارژ برقی هم در بعضی نقاط درحال افتتاح هستند.
بهادری جهرمی در مورد واردات خودرو اظهار نمود: آیین نامه واردات خودرو سال گذشته در دولت تصویب گردید و برخی رفت و برگشت ها هم داشته است تا در آیین نامه نهایی اصلاحات لازم صورت گیرد که درحال پیگیری است.
سخنگوی دولت در مورد عرضه خودرو هم اظهار داشت: در سامانه یکپارچه شفافیت و نظارت کافی وجود دارد و امکان عرضه خودرو خارج از این سامانه مقدور نیست و نظارت مؤثری بر این شیوه عرضه وجود دارد. هرچند این سامانه نیازمند اصلاحات و ارتقاهایی است.
وی در مورد خصوصی سازی خودروسازان خاطرنشان کرد: مراحل مقدماتی مورد پیگیری قرار|گرفت و اقداماتی در فاز اجرایی صورت گرفت اما نیازمند اینست که هم شرایط خودروسازان آماده عرضه باشد و هم صلاحیت خریداران احراز شود تا گرفتار خاطرات تلخ گذشته نشویم و صنعت به نابودی کشانده نشود. دولت به جد پیگیر است.


منبع:

1402/07/26
08:16:22
0.0 / 5
278
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اظهارات خودرویی سخنگوی دولت سامانه یکپارچه نیازمند اصلاح است
نظر شما در مورد اظهارات خودرویی سخنگوی دولت سامانه یکپارچه نیازمند اصلاح است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱