کاربرد ژنراتورها در صنعت و کسب وکارها

کاربرد ژنراتورها در صنعت و کسب وکارها به گزارش حراج کن، در این مقاله می خواهیم کاربرد ژنراتور در صنعت و کسب و کارها را مورد بررسی قرار دهیم و انواع مختلف این دستگاه را معرفی نماییم.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، حتما شما هم با مشکل قطعی برق بارها روبه رو شده و قادر به استفاده از دستگاه های برقی نبوده اید. این مساله شاید تاثیر زیادی در روند کار شما در منزل نداشته باشد؛ ولی سازمان ها و صنایع مختلف در صورت قطعی برقی با مشکل زیادی روبرو می شوند که امکان دارد خسارات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
همین مبحث ایده استفاده از ژنراتور را در ارگان های مختلف بیان کرد و مانع از ضرر و زیان به این مجموعه ها شد. در این مقاله می خواهیم کاربرد ژنراتور در صنعت و کسب وکارها را مورد بررسی قرار دهیم و انواع مختلف این دستگاه را به شما کاربران گرامی معرفی نماییم تا در زمان خرید بهترین ژنراتور در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کرده باشید. ژنراتور چیست؟
ژنراتور یک دستگاه پرکاربرد و حیاتی برای تأمین برق اضطراری به شمار می آید که می تواند انرژی مکانیکی را بعد از دریافت از یک منبع خارجی، به انرژی الکتریکی تبدیل کند. به عبارتی ژنراتور با مهار کردن انرژی مکانیکی و تبدیل آن به الکتریسیته توسط هدایت الکترون از راه مدار الکتریکی، شبیه یک موتور الکتریکی ولی در جهت عکس عمل می کند.
آلترناتور یا ژنراتور تک هم نوعی ژنراتور بشمار می رود که با چرخش میدان مغناطیسی به دور آرمیچر قابلیت تولید جریان الکتریکی را کسب کرده و یک دستگاه پرکاربرد برای تأمین جریان برق شمرده می شود. حال که با روش کار این دستگاه آشنا شدید انواع ژنراتور را هم به شما معرفی می نماییم.
انواع ژنراتور
ژنراتورها بر مبنای تعداد فاز مورد استفاده در آنها و نوع جریان، به انواع مختلفی تقسیم می شوند. بر مبنای جریان به کار رفته، ژنراتور AC یا جریان متناوب و ژنراتور DC یا جریان مستقیم طراحی شده اند که هرکدام خصوصیت و عملکرد مخصوص به خویش را دارند. با عنایت به تعداد فاز هم این دستگاه به انواع ژنراتور تک فاز، ژنراتور سه فاز و شش فاز تقسیم می شوند. کاربرد ژنراتورها
همان طور که ذکر کردیم ژنراتور یک دستگاه پرکاربرد برای تأمین برق اضطراری در زمان قطع برق است. طبق این کاربرد ژنراتور برای محلهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه چند مورد از کاربردهای ژنراتور را مورد بررسی قرار می دهیم. ۱- خاموشی های متداول
معمولاً قطعی برق یک امر اجتناب ناپذیر است و در اغلب مواقع به خاطر برخی مشکلات ما با این قطعی مواجه خواهیم شد. در اغلب ساختمان ها و منازل برای صدمه ندیدن وسایل برقی از یک ژنراتور کوچک و قابل حمل برای تأمین برق استفاده می شود که بتواند تا زمان برقراری برق این وسایل را تغذیه کرده و کار آنها مختل نشود. ۲- کسب و کارها
برقراری جریان برق برای کسب وکارهای مختلف یک امر حیاتی شمرده می شود چون که چند ثانیه تعلل در انجام یک کار تجاری می تواند میزان قابل توجهی به صاحبین کسب وکارها صدمه مالی وارد کند. چند ساعت قطعی برق سبب می شود سفارش های گوناگونی را متوقف نماید و حتی منجر به از دست دادن مشتریان یک مجموعه تجاری یا سازمان شود. به همین خاطر استفاده از یک منبع تغذیه مانند ژنراتور می تواند بهترین راهکار باشد.
یک منبع برق مداوم و بدون وقفه مانند UPS بهترین گزینه برای شرایط و صنایع خاص است که به شما اطمینان کامل از قطع نشدن برق را می دهد. بعنوان مثال مکان هایی مثل بیمارستان ها به سبب استفاده از دستگاه های مختلف برای خدمات دهی به بیماران، به منبع برق بدون وقفه نیاز دارند تا بتوانند سلامت بیماران را تضمین کنند. این ژنراتورها بهترین دستگاهها برای تولید برق اضطراری در بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی خواهند بود.
۳- کاربرد ژنراتور در پروژه های عمرانی و ساخت وساز
حتماً مشاهده کرده اید که پروژه های عظیم ساخت وساز در مکان هایی که هیچگونه دسترسی به منابع برق ندارند درحال پیشرفت هستند. در این ساخت وسازها از دیزل ژنراتور عظیم که توانایی تأمین نیروی برق برای تجهیزات مختلف را دارد استفاده می نمایند.
این ژنراتورها می توانند برق مورد نیاز تریلرها، سیستم های تهویه، پمپ آب و مواردی از این قبیل را تأمین کنند. همینطور ژنراتورهای قابل حمل برای تغذیه اره های رومیزی، مته و سایر تجهیزات برقی مورد استفاده قرار می گیرند. ۴- کاربرد ژنراتور در کشاورزی
ژنراتورها علاوه بر این که توانایی تأمین نیروی برق در محلهای صعب العبور را دارند، در فراهم سازی زمینه استفاده از برق در امور در ارتباط با کشاورزی و دامداری هم نقش به سزایی را ایفا می کنند. سیستم های آبیاری، پمپاژ آب و همینطور تجهیزات در ارتباط با تهویه هوا در شیلات و سایر سالن های پرورش دام و طیور، همگی به لطف برق تأمین شده توسط ژنراتور کار خویش را انجام می دهند.
از سایر مشاغل و کسب وکارها که از ژنراتور استفاده می نمایند میتوان به کارهای شبانه، کارناوال ها و نمایشگاه، مجالس و جشن های عروسی، کارهای ورزشی و تجهیزاتی که در مسابقات استفاده می شوند نظیر تابلوی امتیاز، چراغ های بازی در شب، بلندگو و سایر دستگاهها، همه از ژنراتور استفاده می نمایند.

لوازم یدکی ژنراتور
لوازم یدکی ژنراتور که معمولا در انواع مختلف این دستگاه مشترک هستند از تنوع بالا برخوردار بوده و هرکدام خصوصیت و کاربرد مخصوص به خویش را دارند. از این لوازم جانبی اصلی میتوان به جاروبک، آرمیچر، یاتاقان، کموتاتور، بدنه و مواردی دیگر اشاره نمود.
اگر برای خرید ژنراتور اقدام نموده اید حتما در نظر داشته باشید مجموعه ای که این دستگاه را به شما عرضه می کند لوازم یدکی و تجهیزات مورد نیاز آنرا هم تأمین کرده تا در صورت نیاز با اطمینان خاطر بتوانید این قطعات را تهیه کنید. سایت ژنراتور کاجیلی با عرضه انواع ژنراتور نظیر ژنراتورهای تک فاز و سه فاز و همینطور ژنراتور چدنی و لوازم و قطعات در ارتباط با انواع ژنراتور، خدمات ویژه ای را به مشتریان خود عرضه می دهد. نکات مهم در خرید ژنراتور
در خرید هر وسیله ای باید توجه خاصی به بعضی از جزئیات داشته باشید. اهمیت دادن به این نکات شما را به سمت یک خرید موفق خواهد برد. اگر برای خرید ژنراتور اقدام نموده اید باید نکاتی را مد نظر قرار دهید تا یک انتخاب به صرفه و ایده آل داشته باشید؛ در ادامه به بعضی از نکات مهم خرید ژنراتور اشاره می نماییم.
۱- مصرف سوخت پایین
۲- برخوردار بودن از کانوپی
۳- برخوردار بودن از اهرم خاموشی اضطراری
۴- انتخاب نوع و مدل دستگاه متناسب با مکان و فعالیت مورد نظر
تمام این نکات به همراه داشتن یک برند معتبر و انتخاب سایت و مجموعه فروش قابل اعتماد و مطرح، از واجبات یک خرید موفق محسوب می شوند.

جمع بندی
همانطور که در این مقاله ذکر شد، ژنراتور یک دستگاه مولد برق بوده که نیروی مکانیکی را به الکتریکی تبدیل می کند. این ابزار پرکاربرد و حیاتی در انواع مختلف و با قدرت های متفاوت توسط نمایندگی کاجیلی عرضه می شود. ژنراتور کاجیلی از بهترین دستگاه های موجود در بازار این محصول به شمار می آید.
شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خرید ژنراتور و همینطور لوازم یدکی و قیمت ژنراتور، به سایت کاجیلی رجوع کنید. قیمت ژنراتور کاجیلی با عنایت به نوع این دستگاه و قدرت آن تعیین می شود که با مراجعه به نمایندگی های این شرکت و یا از راه ارتباط با مشاورین فروش سایت، می توانید از هزینه خرید آن آگاه شوید. با مراجعه به سایت هم می توانید به صورت غیرحضوری اطلاعات زیادی در مورد محصولات کسب کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1402/07/11
16:03:55
0.0 / 5
288
تگهای خبر: ابزار , انرژی , بازار , برند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد کاربرد ژنراتورها در صنعت و کسب وکارها
نظر شما در مورد کاربرد ژنراتورها در صنعت و کسب وکارها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲