شاپور محمدی

مذاكره با بانك مركزی برای راه اندازی بورس ارز

مذاكره با بانك مركزی برای راه اندازی بورس ارز رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در چند وقت آینده مذاكراتی را درباره راه اندازی بورس ارز با بانك مركزی خواهیم داشت.به گزارش حراج كن به نقل از صدا و سیما ؛ شاپور محمدی اظهار داشت: هم اكنون بورس ارز به تصویب شورای عالی بورس رسیده و تنها تایید نهایی بانك مركزی باقی مانده است؛ بر این اساس، بانك مركزی موافقت كلی خویش را در زمینه راه اندازی بورس ارز ابلاغ كرده است اما اكنون در مورد زمان اجرایی آن تردیدهایی وجود دارد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه كرد: بانك مركزی تلاش های بسیاری را در این زمینه انجام داده است كه امیدواریم هر چه زودتر شاهد راه اندازی بورس ارز باشیم.
محمدی همینطور درباره آخرین تصمیم راه اندازی صندوق ارزی در بازار سرمایه هم اظهار داشت: برای آغاز بكار صندوق هایی ارزی در بورس هیچ مانعی وجود ندارد و بزودی شاهد آغاز به كار این صندوق ها در بورس خواهیم بود.
تامین مالی پایدار ایران خودرو و سایپا از بازار سرمایه
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینكه سال گذشته تامین مالی بسیار مناسبی با استفاده از بازار سرمایه صورت گرفت، اظهار داشت: این تامین سرمایه از محل های متنوعی مثل افزایش سرمایه، اوراق سلف بورس كالا، انتشار انواع اوراق و پذیرش شركت ها صورت گرفته است.
شاپور محمدی با تاكید بر اینكه صنعت خودرو یكی از صنایع پیشرو در بازار سرمایه است، اظهار داشت: ایران خودرو و سایپا به عنوان ۲ قطب بزرگ صنعت خودرو در كشور، سال های گذشته حضور بسیار مناسبی در بازار داشتند و می توانند تامین مالی بسیار مناسبی را با استفاده از انتشار اوراق انجام دهند.
سخنگوی سازمان بورس، با اشاره به امكان بسیار مناسب بورس كالا برای عرضه خودرو، اضافه كرد: با عنایت به امكانی كه بورس كالا فراهم آورد، سراتو به عنوان نخستین خودرو در بورس كالا عرضه شد و قرار است دنا هم به عنوان دومین محصول خودرویی در بورس كالا عرضه شود.
بنابرگزارش بورس كالای ایران، ابوالفضل شهرآبادی، معاون تامین مالی یك شركت تامین سرمایه هم با اشاره به اینكه اوراق ۷۰۰میلیارد تومانی صكوك ایران خودرو به عنوان بزرگ ترین تامین كننده مالی بخش خصوصی بازارسرمایه به حساب می آید، تصریح كرد: شبكه بانكی توان كمی برای تامین مالی خودروسازان در حجمی همچون ۷۰۰ میلیارد تومان دارد، آن ها می توانند ازطریق بازار سرمایه، خیلی از نیازهای خویش را تامین كنند.
وی اضافه كرد: با درنظر گرفتن انتشار این اوراق، صنعت خودرو از ابتدای سال جاری ۲فقره تامین مالی در مجموع به میزان ۱۰۵۰ میلیارد تومان انجام داده است.

1396/08/12
21:25:24
5.0 / 5
5077
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مذاكره با بانك مركزی برای راه اندازی بورس ارز
نظر شما در مورد مذاكره با بانك مركزی برای راه اندازی بورس ارز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴