حراج نقاشی های هیتلر

حراج نقاشی های هیتلر به گزارش حراج كن چهار نقاشی از آدولف هیتلر كه گمان می شد با قیمت های گزافی به فروش برود، بسیار كمتر از آنچه گمان می‌شد چوب حراج خوردند.


«هندوستان تایمز» نوشت: چهار نقاشی كه امضای «آ. هیتلر» پای آن‌ها حك شده و ارزش هریك بین پنج تا هفت هزار پوند تخمین زده شده بود، در كل به قیمت هفت‌هزار و ۵۰۰ پوند خریداری شدند.
این نقاشی‌ها كه اوایل دهه ۱۹۹۰ كشیده شده‌اند، منظره‌ای روستایی، یك بوته گل وحشی، دروازه شهری در اتریش و منظره طبیعت بی‌جانی از یك ساعت، میوه و تعدادی گل را نشان می‌دهند. آثار نقاشی منتسب به «هیتلر» به قیمت ۱۶۰۰، ۱۵۰۰، ۲۴۰۰ و ۲۰۰۰ پوند در حراجی «مولاكس» انگلیس به فروش رسیدند.
در این حراجی تابلوی امضانشده‌ای هم از «هیتلر» عرضه شده بود كه قبر «گلی راوبال» ـ خوهرزاده ناتنی این دیكتاتور آلمانی ـ را به تصویر كشیده است. این نقاشی بدون خریدار باقی ماند.
«بن جونز» مشاور حراجی «مولاكس» در این‌باره گفت: ما در حراج‌های قبلی هم آثاری از «هیتلر» را به فروش رسانده بودیم. قیمت این كارها بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ پوند بوده است.‌
رئیس حزب نازی كه جان میلیون‌ها نفر را گرفت، پیش از ورود به این عرصه‌ تاریك زندگی‌اش، هنرمندی ناموفق بود؛ اما جالب است كه نقاشی‌های او همچنان به قیمت گزاف در حراجی‌ها فروخته می‌شود.
«هیتلر» در دوران جوانی و هنگامی كه در مونیخ و وین زندگی می‌كرد، صدها اثر نقاشی خلق كرد كه البته نمونه‌های جعلی فراوانی نیز از آن‌ها در بازار فروش آثار هنری وجود دارد و از آنجا كه او سبك منحصربه‌فردی در نقاشی نداشت و فقط كپی می‌كرد، تشخیص اصالت كارهای او، بسیار دشوار است. گمان می‌رود بین دو تا سه هزار نقاشی آبرنگ، رنگ و روغن و طراحی از «هیتلر» باقی مانده باشد.
1396/04/19
15:39:42
5.0 / 5
5424
تگهای خبر: حراج , حراج تابلو , حراجی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حراج نقاشی های هیتلر
نظر شما در مورد حراج نقاشی های هیتلر
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵