از یک خانه در این شهر عتیقه هایی پیش از میلاد مسیح کشف شد

از یک خانه در این شهر عتیقه هایی پیش از میلاد مسیح کشف شد به گزارش حراج کن، تسنیم نوشت: فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۲۹۸ قلم شئ عتیقه ای در ارتباط با دوره تاریخی پیش از میلاد مسیح تا دوره اسلامی و معاصر در خانه ای در رشت اطلاع داد.


سردار عزیزاله ملکی عنوان کرد: ماموران پاسگاه انتظامی لاکان شهرستان رشت با اطلاع از وجود اشیای عتیقه در خانه ای در این منطقه با حکم قضایی به محل اعزام شدند.
وی از کشف ۲۹۸ عدد شئ عتیقه به ارزش حدود ۵۷ میلیاردریال در بازرسی از این خانه اطلاع داد و اضافه کرد: ۱۱ عدد سکه نقره، ۴ عدد سکه طلا، ۲ عدد سکه نقره خرد شده، ۲ عدد انگشتر طلا، ۱۰ عدد گوشواره طلا، یک عدد دکمه طلا، ۲ عدد نگین گردنبند طلا، ۲ عدد نگین فیروزه انگشتر، ۲ عدد پیاله مفرغ، یک حلقه انگشتر مفرغ، یک عدد آویز خمره ای، ۵ عدد سکه مسی، ۳ عدد سرنیزه، یک جام مسی، ۱۲۲ عدد سنگ تزئینی، یک عدد گردنبند برنجی، ۱۰۲ عدد مهره زینتی، ۲۵ عدد شی فلزی و برنجی و یک عدد مهره آهنی کشف شد.
فرمانده انتظامی گیلان ضمن اشاره به دستگیری متهم ۴۱ ساله و ارسال پرونده به مرجع قضایی اظهار داشت: بر مبنای نظر کارشناسان میراث فرهنگی، قدمت اشیاء کشف شده در ارتباط با دوره های پیش از میلاد، اشکانی، ساسانی، اسلامی و معاصر است.

۲۳۳۲۳۳منبع:

1402/06/28
16:09:34
0.0 / 5
311
تگهای خبر: ارز , سكه , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد از یک خانه در این شهر عتیقه هایی پیش از میلاد مسیح کشف شد
نظر شما در مورد از یک خانه در این شهر عتیقه هایی پیش از میلاد مسیح کشف شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵