محدودیت ترافیکی جاده ها در ایام پایانی هفته و تعطیلات پیش رو

محدودیت ترافیکی جاده ها در ایام پایانی هفته و تعطیلات پیش رو به گزارش حراج کن، ایسنا نوشت: رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا محدودیت های ترافیکی پیش بینی شده برای جاده های کشور در ایام پایانی هفته و تعطیلات پیش رو را تشریح نمود و اظهار داشت که تمهیدات ترافیکی پلیس برای اربعین نیز درحال اجراست.سرهنگ احمد شیرانی درباره ی محدودیت های ترافیکی اعمال شده در جاده ها و محورهای مواصلاتی کشور در نیمه دوم شهریور ماه اظهار داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی از تاریخ ۱۳ شهریورماه تا ۱۹ شهریور محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی را در جاده های کشور اعمال کرده است. علاوه بر محدودیت های اعمال شده، پلیس راهور نسبت به تخلفات حادثه ساز نیز حساسیت بالایی داشته و با ارتکاب تخلفاتی مانند سرعت و سبقت غیرمجاز، تجاوز به چپ، حرکت خلاف جهت، حرکت از شانه خاکی، انجام حرکات نمایشی و... برخورد خواهدنمود.

وی درباره ی محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی اعمال شده در جاده ها نیز اظهار داشت: این محدودیت ها از ساعت ۱۲ امروز شروع شده و تا روز ۱۹ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا اظهار داشت: بر این اساس تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز امروز، دوشنبه ۱۳ شهریور، تا ساعت شش بامداد روز یکشنبه ۱۹ شهریور از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع می باشد. البته تردد موتورسیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در راه مجاز جریان ترافیک بلامانع است.

احتمال یکطرفه شدن جاده چالوس

وی درباره ی تمهیدات ترافیکی اتخاذ شده در جاده چالوس نیز اظهار داشت: در این محور تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری از مرزن آباد به سمت کرج و تهران ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از کرج میدان امیر کبیر بزرگراه تهران شمال به سمت مرزن آباد به به طور یکطرفه خواهد بود.

شیرانی با اشاره به موج بازگشت از سفرها نیز اظهارکرد: در آخر هفته نیز محدودیت مذکور برعکس شده و برمبنای آن تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در محور چالوس از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز جمعه ۱۷ شهریورماه از کرج و ابتدای بزرگراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ همان روزها از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یک طرفه خواهد بود.

احتمال یکطرفه شدن هراز هم وجود دارد

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره ی محدودیت های پیش بینی شده برای محور هراز نیز اظهار داشت: محور هراز از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه ۱۷ شهریورماه در صورت سنگین بودن بار ترافیکی از شمال به جنوب به طور مقطعی یکطرفه خواهد شد.

به گفته وی تردد وسایل نقلیه سنگین به استثناء حاملان موادسوختی و فاسدشدنی از محورهای چالوس و هراز نیز دارای یکسری محدودیت است. بر این اساس در محور چالوس تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت کماکان ممنوع می باشد. در محور هراز نیز از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای سه شنبه و چهار شنبه ۱۴ و ۱۵ شهریورماه و همین طور از ساعت شش تا ۲۴ روزهای جمعه و شنبه ۱۷ و ۱۸ شهریورماه تردد کلیه تریلرها ممنوعست.

شیرانی گفت:: اجرای محدودیت های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد با هماهنگی فرمانده میدان، اجرای محدودیت ها لغو خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا همین طور با اشاره به این که محدودیت های ترافیکی در رابطه با طرح ترافیکی ویژه اربعین نیز در محورهای منتهی به پایانه های مرزی درحال اجراست، اظهار داشت: برابر تصمیمات اتخاذ شده از ۲۷ مرداد ماه طرح ترافیکی پلیس راهور برای راهپیمایی اربعین شروع شده است.

وی با اشاره به محدودیت های ترافیکی ایام اربعین حسینی در جاده های استانهای خوزستان و چهارمحال وبختیاری اظهار داشت: در این دو استان تردد کلیه کامیون و تریلرها از ساعت هفت بامداد روز جمعه سوم شهریورماه تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۷ شهریورماه در محور اهواز – خرمشهر و بالعکس ممنوعست و خودروهایی که قصد رفتن به خرمشهر را دارند می توانند از مسیر اهواز – آبادان – خرمشهر و بالعکس تردد کنند.

شیرانی اضافه کرد: تردد کلیه اتوبوس ها از ساعت هفت بامداد روز جمعه ۲۷ مردادماه تا هفت بامداد روز جمعه ۱۷ شهریورماه در محور هفتگل – باغملک – ایذه- دهدز – شهرکرد و بالعکس ممنوع بوده و مسیر اهواز – اندیمشک – خرم آباد – الیگودرز – اصفهان – شهرکرد و بالعکس به عنوان مسیر جایگزین تعیین شده است. البته در این خصوص یک استثنا وجود دارد و اتوبوس های اعزامی از مبدا استان چهارمحال و بختیاری با ارائه فهرست ناوگان مربوطه به پلیس راه استان خوزستان و رعایت کلیه مقررات ایمنی و ترافیکی، مجاز به عبور از این مسیر هستند.

وی درباره ی محدودیت های ترافیکی در محورهای استان ایلام نیز اظهار داشت: تردد کلیه تریلرها، کامیون و کامیونت ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت بامداد روز جمعه ۲۷ مرداد ماه تا ساعت هفت بامداد روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه از محورهای منتهی به دهلران – مهران، حمیل – ایلام، قلاجه – ایلام، ایلام – ملکشاهی-مهران و ایلام – مهران ممنوع می باشد. همین طور از زمان اجرای طرح ترافیکی اربعین از ۲۷ مردادماه تا پایان طرح در تاریخ ۲۰ شهریورماه اعمال هرگونه محدودیت و ممنوعیت ترافیکی برای کلیه خودرو ها در مسیرهای منتهی به پایانه مرزی مهران به توجه به شرایط ترافیکی و بنابر صلاحدید مامورین در محل صورت خواهد گرفت و اطلاع رسانی لازم در همان زمان صورت خواهد گرفت.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اشاره به قرار گیری استان لرستان در راه شمار زیادی از زوار اربعین اظهار داشت: در بعضی از محورهای این استان نیز محدودیت های ترافیکی اعمال شده است. بر این اساس تردد کلیه تریلرها، کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت بامداد روز پنج شنبه ۹ شهریورماه تا ساعت هفت بامداد روز چهارشنبه ۱۵ شهریورماه از محور خرم آباد کوهدشت پلدختر و بالعکس ممنوعست و مسیر بزرگراه خرم آباد پل زال به عنوان مسیر جایگزین تعیین می شود.

شیرانی درباره ی وضعیت تردد در استان کرمانشاه نیز اظهار داشت: در این استان نیز تردد کلیه تریلرها، کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت بامداد روز جمعه ۲۷ مردادماه در محور اسلام آباد غرب -پلدختر، حمیل – سرابله، اسلام آباد –قصر شیرین و بالعکس و همین طور محور کمربندی سرپل ذهاب – قصر شیرین ممنوع شده و این ممنموعیت تا ساعت هفت بامداد روز شنبه ۱۸ شهریورماه ادامه خواهد داشت. در طول این مدت محور قدیم سرپل ذهاب – قصر شیرین به عنوان مسیر جایگزین تعیین شده است.

وی به استان بوشهر نیز اشاره نمود و اظهار داشت: در این استان تردد کلیه ناوگان مسافری شامل اتوبوس و مینی بوس از ساعت هفت بامداد روز جمعه ۲۷ مردادماه تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه از محور بین استانی اهرم، بوشکان و فراشبند و بالعکس، محور ساحلی بوشهر – گناوه، محور ساحلی بوشهر – دیر و بالعکس و محور اهرم - برازجان و بالعکس ممنوعست.

به گفته رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا در صورت بروز مشکلات ترافیکی در استانهای درگیر مراسم اربعین و برمبنای تدابیر ابلاغی، محدودیت تردد برای خودرو های باری حامل مواد سوختی و فاسد شدنی نیز اعمال خواهد شد. همین طور علاوه بر محدودیت های پیش بینی شده در محورهای منتهی به مرزهای درگیر طرح اربعین در صورت افزایش حجم تردد و عدم گنجایش سطح راه و بمنظور تخلیه بار ترافیکی محدودیت ها بصورت روزانه و مقطعی برای انواع خودرو ها در این محورها اعمال خواهد شد.

شیرانی با بیان شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که برای اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور، انتخاب مناسب ترین و بهترین مسیر سفر و همین طور امدادرسانی به حوادث احتمالی با این شماره بگیرند.

۴۷۲۳۶


1402/06/15
20:15:15
0.0 / 5
261
تگهای خبر: طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد محدودیت ترافیکی جاده ها در ایام پایانی هفته و تعطیلات پیش رو
نظر شما در مورد محدودیت ترافیکی جاده ها در ایام پایانی هفته و تعطیلات پیش رو
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱