راه های تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل کاشان

راه های تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل کاشان برای تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل کاشان در ابتدا باید شانه فرش را بشناسیم. پس با ما همراه باشید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، یکی از لغاتی که در مورد آن زیاد شنیده اید، شانه فرش است؛ اما آیا می دانید که شانه فرش چیست و چه تأثیری روی کیفیت فرش دارد؟ آیا هر چه میزان شانه فرش بیشتر باشد بهتر است یا بدتر؟ بمنظور تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل کاشان در ابتدا باید شانه فرش را بشناسیم. شانه فرش چیست؟
منظور از شانه فرش، تراکم عرضی فرش که به تعداد ریشه یا گره در یک متر عرض فرش ماشینی است، گفته می شود. در حقیقت تراکم عرضی در گره هایی که بافته می شود شانه فرش نامیده می شود و واحد آن متر است و به آسانی محاسبه می شود. بطورمثال اگر بگوییم فرش ۱۰۰۰ شانه است یعنی تعداد گره های هر متر عرض آن ۱۰۰۰ است.
تراکم فرش
تراکم مثل شانه تعداد گره های فرش را در واحد اندازه گیری اما این دفعه در امتداد فرش معین می کندیعنی تعداد گره در هر متر مربع از طول فرش ماشینی را تراکم می گویند دستگاه بافندگی با نیرویی که به هر نخ وارد می کند، عامل مستقیمی در ایجاد تراکم است. بدین سبب هرچه نیروی بیشتری به لبه دستگاه بافنده وارد گردد، فرش فشردگی بیشتری داشته و بدین سبب فرش دوام و سختی بیشتری خواهد داشت و به قدرت آن افزوده خواهد شد. بدین سبب به این نتیجه می رسیم که هرچه شانه فرش بیشتر باشد بافت فرش ریزبافت تر است و شباهت بیشتری به فرش دستباف خواهد داشت که عموماً به این نوع فرش ها فرش ماشینی دستباف گفته می شود.
هر چه میزان شانه فرش بیشتر باشد لطیف تر و زیباتر بوده و هر چه متراکم تر باشد محکم تر و جذاب تر خواهد بود. بدین سبب بهترین تراکم فرش ماشینی را می توان بالاترین تراکم دانست اما این دلیل بر این که ارزش و خاصیت های فرش های ماشینی دیگر با شانه و تراکم کمتر را نادیده بگیریم، نمی گردد. پرز یا خواب فرش
پرز فرش یا تعداد گره های خواب فرش ارتباط مستقیمی با تراکم و شانه فرش دارد. هرچقدر میزان تراکم و شانه فرش افزایش یابد، نیاز است که از نخ های نازک تری برای فرش استفاده گردد که بنا بر این ارتفاع پرز فرش کاهش پیدا می کند. به عنوان مثال در فرش ۵۰۰ شانه ماشینی ارتفاع پرز یا خواب فرش تا ۱۱ میلی متر خواهد بود. در فرش های متراکم میزان خواب فرش تا حدود ۴ میلی متر کاهش پیدا می کند. در نتیجه تراکم و شانه بیشتر فرش ها موجب می شود که فرش نرم تر، ریزبافت تر باشد.
علاوه بر این هر چه میزان شانه فرش بیشتر باشد ضخامت فرش کمتر خواهد بود. به عنوان مثال ضخامت فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ از فرش ۷۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ کمتر است. در این زمینه باید این مسئله را مدنظر قرار داد که فرش های با شانه و تراکم کمتر ضخامت و دوام نسبتاً بیشتری دارند و در بعضی موارد گزینه های مناسب تری به حساب می آیند. تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل کاشان
فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان و فرش دستباف کاشان یکی از مرغوب ترین و بهترین فرش های ماشینی موجود در بازار است. این فرش به قدری ظریف و لطیف بوده که عموماً نقش اصلی تزئین منزل را در دکوراسیون داخلی ایفا می کند. نکته قابل توجه این است که افزایش تعداد شانه و تراکم سبب ضخامت کمتر فرش می شود برای اینکه الیاف استفاده شده نازک تر و لطیف هستند. به طور معمول فرش های کوچک و یا دارای طرح و نقش زیاد ۱۲۰۰ شانه بافته می شود. میزان فشردگی بین ریشه اینگونه فرش ها بسیار زیاد بوده و استواری و دوام فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان در مقابل انواع لطمه ها بسیار بالاست.
به منظور تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل کاشان باید دو مورد اصلی را مدنظر قرار داد. نخستین مورد اصل بودن فرش و این که متعلق به کاشان است، باید مدنظر قرار داده شود. برای این مساله با خرید از فروشگاه های معتبر کشور همچون آقای فرش این اطمینان را خواهید داشت که تمامی فرش ها اصل بوده و در بهترین وضعیت خود قرار دارند. این مسئله سبب می شود شما نگرانی بابت اصل بودن یا نبودن فرش نداشته باشید برای اینکه آقای فرش از بهترین برندها و کارخانه های تولید فرش در مجموعه خود بهره برده و انواع ضمانت های اصل بودن کالا را به مشتریان محترم ارائه می کند.
این موضوع در مورد میزان شانه فرش هم صدق می کند. اما برای تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل کاشان بصورت شخصی می توانید بوسیله برخی نشانه ها به میزان شانه فرش پی ببرید. مهم ترین موضوع این است که اگر تعداد گره های فرش در یک متر عرض فرش را بشمارید باید ۱۲۰۰ عدد گره داشته باشد. حال می توانید این مساله را بصورت تقریبی تقسیم بر اندازه های کوچک تر کنید. به عنوان مثال در هر ۱۰ سانتیمتر باید حدود ۱۲۰ گره وجود داشته باشد. بدین سان می توانید از تعداد شانه های فرش خود اطمینان حاصل کنید.

کلام آخر
متوجه شدیم بمنظور تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل کاشان باید دو کلیدواژه اصلی ۱۲۰۰ شانه و اصل کاشان دقت نماییم. هر دو مورد زمانی که از فروشگاه های معتبری مانند آقای فرش خرید خودرا انجام دهیم، برای ما حل شده اما اگر خواستیم اطمینان بیشتری داشته باشیم یا فرش های دیگری را تشخیص دهیم، برای تشخیص تعداد شانه های فرش، تعداد گره های هر متر آنرا می شماریم. همین طور بمنظور اطمینان از اصل بودن فرش کاشان، می توانید نوشتار پرفروش ترین فرش ماشینی کاشان کدام است را مطالعه کنید. شما می توانید با کلیک روی فرش ماشینی، بمنظور تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل کاشان گزینه های مختلفی را مشاهده و بررسی نمائید و برای خرید فرش دستباف به سایت ما مراجعه کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.
 

1402/06/14
12:48:22
0.0 / 5
262
تگهای خبر: ارز , بازار , برند , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد راه های تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل کاشان
نظر شما در مورد راه های تشخیص فرش ۱۲۰۰ شانه اصل کاشان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱