رئیس شورای شهر تهران:

تصمیمی برای لایحه باغات تهران اتخاذ نشده

تصمیمی برای لایحه باغات تهران اتخاذ نشده به گزارش حراج کن، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تکیه بر این که هنوز تصمیمی برای لایحه باغات در شورای شهر تهران اتخاذ نشده است، اظهار داشت: از همه کارشناسان، ذینفعان، اساتید دانشگاه و اعضای شورا در دوره قبل دعوت می نماییم تا پیشنهادات خویش را ارائه نمایند و در نهایت به تصمیم و روشی درست دست یابیم.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مهدی چمران در نشست خبری امروز دوشنبه ضمن تبریک روز خبرنگار و آرزوی موفقیت برای همه اصحاب رسانه در تشریح حادثه ریزش ساختمانها در منطقه خلازیر، اظهار داشت: در حادثه ریزش ساختمان در خلازیر که هنگام تخریب چند ده واحد که بصورت تخلف در منطقه احمدیه تولید شده بود، رخ داد. در این محدوده اگر به ساختمان ها نگاه کنید با چشم احساس ناپایداری این ساختمان ها دیده می شود. ساختمان هایی که در ابتدا سه طبقه بود اما کمیسیون ماده ۵ با توجه به این که برای مردم به صرفه نبود مجوز چهار طبقه را تصویب کرد که بعد از این تصمیم ساخت و ساز در آنجا شروع شد اما علاوه بر چهار طبقه ای که در آنجا ساخته شد چهار طبقه نیز اسکلت فلزی روی آن گذاشتند و منتظر بودند که در یک بحران و یا ‌پریشانی نسبت به ساخت آنها اقدام نمایند.
وی افزود: ساختمانی که تخریب شده در طرف مقابل آن مردم در ساختمان ها زندگی می کنند. هنگامی که خواستند یک ساختمان را تخریب کنند بر اثر ضربه وارد شده ساختمانی که فاصله ای با ساختمان تخریب شده داشت فرو ریخت. در حقیقت سه ساختمان میان آنها فاصله بود و متاسفانه افسری که درحال تهیه صورتجلسه بود زیر آوار ماند و فوت کرد. همین موضوع نشان میدهد که این ساختمان ها شرایط پایداری درستی نداشتند.
رییس شورای شهر تهران افزود: شهرداری وظیفه دارد با حکم قضایی نسبت به تخریب این ساختمان های ناپایدار اقدام کند؛ اما متاسفانه در جریان این کار دو افسر نیروی انتظامی و دو مامور شهرداری تهران فوت شدند و یک نفر هم مشخص نیست که وضعیتش چگونه است. تخریب در این مورد به پیمانکار داده شده بود. پیمانکاری که کارش این بوده که تجهیزات لازم را دارد و برای این کار آموزش دیده ولی ساختمان ها ساختمان های ناپایداری بوده است.
وی اشاره کرد: قبل تر نیز نیروی انتظامی و شهرداری برای تخریب ساختمان های بدون مجوز به این محدوده مراجعه نموده بودند که متاسفانه طرف مقابل با نیروهای خود با تفنگ و کفن پوش آمدند که سبب شد موضوع متوقف بماند و بار دیگر با امکانات بیشتر برای تخریب ساخت و سازهای بدون مجوز مراجعه کنند.
بگفته رئیس شورای شهر تهران، تجهیزات ناحیه و منطقه برای این کار کمبودهایی داشت که به همین دلیل پیمانکاری برای این کار تعیین شد که متاسفانه این حادثه رخ داده است. حادثه ای که هشداری برای سازه ها و ساختمان های ناپایدار دیگر است و برای همین تخریب ها نیز، از دو ماه قبل اعلامیه نصب شده بود که این سازه ها ناپایدار است و باید تخریب شود اما خوشبختانه این ساختمان ها خالی بوده است.
چمران با اشاره به این که در این محدوده ساختمان هایی که بصورت مجاز و بدون مجوز تولید شده اند در کنار یکدیگر قرار دارند، اضافه کرد: در مورد بخش بتنی این ساختمان ها استفاده از انفجار برای تخریب مورد موافقت قرار نگرفت و به دلایلی این کار انجام نشد و از شیوه های دیگری پیمانکار برای تخریب استفاده نمود. همین طور امروز حادثه دیگری که به سبب نشت گاز در جوانمرد قصاب رخ داد و سبب شد ساختمانی سه طبقه فرو بریزد و به ساختمان های اطراف نیز لطمه وارد کند که در این زمینه نیز باید گلایه نماییم از ناظرانی که به ساختمان ها برای بازدید تعمیرات مراجعه می کنند ولی باز متاسفانه شاهد نشت گاز در ساختمان هستیم.
رییس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به سوالی درباب لایحه باغات و انتقادها نسبت به مفاد این لایحه اظهار داشت: لایحه باغات را شهرداری تهران تهیه و به شورا ارسال کرده، ما نیز آنرا به کمیسیون های شورا داده ایم تا بررسی نمایند اما هنوز جوابی بیرون نیامده ولی برخی داد و فغان کردند که این لایحه می خواهد باغات را از بین ببرد. این در حالی است که در سالهای قبل ۱۹ ساختمان در همین حوزه با رأی دیوان و قوه قضائیه پروانه برایشان صادر شده و تنها دو مورد با وجود باغ بودن پروانه دریافت کرده اند که این موارد حاکی از توقف ساخت و سازها شده است.
وی افزود: بی شک ما تاکید داریم که باغ باید باغ بماند. در سال ۹۲، ۹۳ و ۹۴ باغ های بزرگی در منطقه یک خریداری شد. باغ هایی که میلیاردی بود و امروز به بوستان تبدیل گشته، هم اکنون نیز بحث ما این است که فضاهای بزرگ اگر مالک قصد نگهداری دارد باید در موارد مختلف همچون آبیاری به وی کمک نماییم و تشویق در نظر بگیریم و اگر مالک نمی خواهد ملک را نگه دارد شهرداری آنها را خریداری کند. در همین راستا در منطقه ۱۸ که به لحاظ فضای سبز از استاندارد نیز سرانه بالاتری دارد باغی از طرف شهرداری اجاره شده بود که من به شهرداری منطقه تاکید کردم این باغ را خریداری کند.
چمران اظهار داشت: بحث در مورد خانه هایی است که در آن درخت کاشته شده و این درختان نیز توسط خود مردم کاشته شده اند و در حقیقت خانه - باغ محسوب می شوند. پس باید کاری نماییم مردم تشویق به کاشت درخت شوند نه این که نسبت به خشک کردن درختان اقدام نمایند و آنرا معضل و ضرری برای خود قلمداد کنند. در سالهای قبل مردم نسبت به خشک کردن درختان اقدام نمودند و جریمه های آنرا نیز پرداخت می کنند. چونکه با افزایش قیمت زمین این کار برای آنها به صرفه است و همین مورد سبب افزایش خانه و ملک در تهران می شود. در برنامه داریم که از همه اساتید، کارشناسان و اعضای دوره های قبلی شورا دعوت نماییم تا مشکلات را در این زمینه اعلام کنند تا به روشی درست برسیم و تصمیم درستی اتخاذ نماییم.
وی درباره ی ارسال نامه به ریاست مجلس شورای اسلامی در رابطه با ارائه پیشنهادات روسای شوراهای کلانشهرهای کشور، اظهار داشت: برنامه های توسعه کشور هنگامی که در ابتدا تهیه شد به شوراها و شهرداری ها پرداخته شده اما به مرور در برنامه های دوم، سوم و در نهایت برنامه ششم این مساله و اشاره کمرنگ شد تا این که در برنامه هفتم نه فقط اشاره ای نبود، بلکه به گونه ای بود که شهرداری ها مقداری از زمینهای خودرا در اختیار برخی دستگاهها قرار دهند.
بگفته رئیس شورای شهر تهران، آقای زاکانی باتوجه به حضور در هیات دولت به این مساله اعتراض می کند و با برگزاری جلسات مشترک با رییس جمهور به جز یک مورد مابقی این موارد حذف می شود. با هماهنگی های سریع با روسای کلانشهرها مواردی تهیه و برای رییس مجلس و رییس فراکسیون مدیریت شهری در قالب نامه ای رسمی ارسال شد و اعلام کردیم که هر موقع نیاز باشد برای توضیحات بیشتر آمادگی لازم را داریم و هم اکنون نیز امیدواریم ما را بموقع خبر کنند که بتوانیم از این موارد دفاع نماییم و آن چه که پیشنهاد داده ایم به نتیجه برسد. همچون موارد پیشنهادی نیز موضوع مدیریت یکپارچه شهری بوده است.
چمران در تشریح اقدامات مدیریت شهری دوره ششم در عرصه حل معضل آلودگی هوا و ترافیک اظهار داشت: بودجه سال جاری شهرداری حدود ۷۸ هزار میلیارد تومان بود که به شورا پیشنهاد شد. با بررسی هایی که انجام دادیم این رقم را به ۶۵ هزار میلیارد تومان کاهش دادیم و هنگامی که خواستیم به کمیسیون تلفیق ببریم پیشنهاد شد که این رقم سر جای خود بماند و ۱۰ هزار میلیارد تومان بصورت ویژه برای حمل و نقل عمومی اختصاص یابد. این در شرایطی بود که ما در برنامه چهارم سعی کردیم برنامه محور حرکت نماییم و به ایده آل ها بپردازیم و هر روز یک سوم بودجه یعنی مجموعا معادل ۲۷ هزار میلیارد تومان از بودجه سال جاری برای حمل و نقل عمومی اختصاص پیدا کرد و در عرصه خرید اتوبوس و واگن مترو متمرکز شدیم.
وی افزود: ۶۳۰ دستگاه واگن که از سالهای قبل تصمیم گیری آن انجام شده بود مانده، اما دیگر به آخرین مراحل خود رسیده که امیدواریم هر چه زودتر عملیاتی شود و قرارداد ساخت ۶۳۰ دستگاه منعقد شود. در همین راستا تا ۴۰ روز دیگر مسافرتی صورت خواهد گرفت تا این قرارداد عملیاتی شود که البته مقرر شده ۷۳۰ دستگاه در قرارداد عنوان شود و برمبنای چانه زنی ها زمان تحویل آنها ۱۸ ماه عنوان شده که باز هم تلاش می نماییم به ۱۴ ماه کاهش پیدا کند.
چمران به بازسازی و نوسازی واگن های مترو اشاره نمود و اضافه کرد: موضوع بازسازی واگن های مترو به شدت بازسازی می شود. این در حالی است که در آغاز دوره ششم واگن سازی تهران تعطیل شده بود، اما هم اکنون اعلام کردیم که سه شیفت کار کنند و این واگن ها هر چه زودتر بازسازی و نوسازی شود. از طرف دیگر ساخت واگن ملی نیز از طرف جهاد دانشگاهی و مپنا دنبال می شود. امیدواریم برمبنای قولی که داده اند تا آخر سال برخی از این واگن ها تحویل و مورد استفاده قرار گیرد، اما با توجه به این که کار اول است باید منتظر باشیم که ببینیم چگونه پیش می رود. با وزیر صمت جلسات هفتگی و مستمری را به همراه شهردار تهران داشته ایم و موضوعات مترو و خرید اتوبوس ها خصوصاً اتوبوس های برقی را پیگیری می نماییم. هفته آتی نیز معاون حمل و نقل شهرداری تهران در صحن شورا گزارشی را ارائه می کند.
ریاست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که در سال قبل ۲۲۰ اتوبوس با همه فشارهایی که به تولید کنندگان وارد شد به مدیریت شهری تحویل داده شد، اضافه کرد: تولید کنندگان اتوبوس حدود ۱۰ سال بود که خطوط تولید خودرا تعطیل کرده بودند؛ پس راه اندازی مجدد زمانبر بود و از طرف دیگر مشکل خرید قطعات داشتند ولی قراردادهایی که بسته شده مقرر شده تا انتهای سال ۷۴۰ دستگاه تولید شود که البته در چند روز گذشته نیز شنیدم قراردادهای دیگری اضافه شده که بدین سان اگر وعده ها را وفا کنند تا انتهای سال ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس تحویل می گیریم. البته این رقم باز کم است و پیش بینی ما ۲۰۰۰ دستگاه بوده است.
بگفته چمران، در این شرایط به سراغ اتوبوس های دست دوم خارجی خواهیم رفت که ۱۰۰۰ دستگاه نیز از این طریق به ناوگان تزریق نماییم. البته ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برقی نیز قراردادش بسته شده که ممکنست قسمتی از آنها برای سال آینده تحویل داده شود. این اقدامات در شرایطی بود که ما در فروردین و اردیبهشت که بطور معمول کمبود مالی وجود دارد باتوجه به اضافه درآمد سال قبل توانستیم آن چه که تولید کنندگان داخلی در خصوص پیش پرداخت عنوان کرده بودند پرداخت نماییم و قراردادها را منعقد نماییم.
وی افزود: همین طور تلاش نموده ایم که بیش از تعداد قرارداد نیز اگر تولید کنند ما خریداری می نماییم. تولید کنندگان نیز به میدان آمدند ولی ظرفیتی وجود دارد. پس تلاش نموده ایم بوسیله دولت و مجلس اتوبوس دست دوم حداکثر پنج ساله خریداری نماییم که قیمت این اتوبوس ها نسبت به تولید داخل که سال قبل چهار میلیارد و امسال حدود شش یا هفت میلیارد است، کمتر خواهد بود.
وی اشاره کرد: یکی دیگر از مواردی که در بودجه سال جاری دیده شده است عملیاتی کردن موضوع نوسازی بافت های فرسوده است. در این جهت بانکها تسهیلات پرداخت می کنند و شهرداری نیز تسهیلات تشویقی می دهد. دفاتر تسهیل گری در مناطق حضور دارند و خوشبختانه اقدامات خوبی صورت گرفته، در جلسه گذشته کمیسیون ماده ۵ نیز برای محدوده کن طرح نوسازی تصویب گردید. طرحی که هم مردم راضی هستند و هم از نظر شهرسازی قابل قبول است و بدین سان امیدواریم ساخت و ساز و نوسازی در این محدوده صورت گیرد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی درباب حادثه پله برقی جنوب شهر تهران که منجر به قطع دست یک دختر ۹ ساله شد، اظهار داشت: درباب این حادثه دادستانی موضوع را دنبال می کند که اگر کسی یا افرادی مقصر باشند مشخص خواهد شد؛ اما پله های برقی در هیچ شهری به این میزان مورد استفاده قرار نمی گیرند. پله های برقی در هوای آزاد زود لطمه می بینند و در مورد پله برقی که منجر به این حادثه شده بر طبق گزارش ها اعلام شده که سه روز قبل مورد بازدید قرار گرفته بوده است. امیدواریم علت حادثه را کارشناسان را بررسی و زودتر اعلام کنند.
توضیحات چمران درباره ی ساخت و سازهای بدون مجوز در خلازیر
چمران درباب حادثه ریزش ساختمان در محدوده خلازیر و نقش شهرداری منطقه در جلوگیری از ساخت وسازهای غیرمجاز، خطاب به خبرنگاران اظهار داشت: بهتر است که از محدوده بازدیدی داشته باشید و مشاهده کنید که چه طور این ساختمان ها ایجاد می شود تا موضوع روشن شود. طبق گزارش ها تا حالا ۶۰ نفر از نیروهای شهرداری در جریان تخریب ساخت وسازهای بدون مجوز مجروح شده اند. برای این محدوده سه بار تخریب ها عملیاتی شده که در مرحله اول افرادی کفن پوش با تفنگ در محل حضور پیدا کردند و جلوی تخریب ساخت وسازهای بدون مجوز را گرفتند. نیروی انتظامی حضور داشت اما به دلایلی که فضای کشور مناسب نبود، کار متوقف گردید.
وی افزود: این افراد از شرایط اغتشاشات سال قبل کشور سو استفاده کردند و شبانه و با سرعت زیادی ساختمان های ناپایدار را ساختند شبیه اتفاقی که در مرتضی گرد افتاده و بعدا صدای آن در می آید. به گونه ای که در مدت یک هفته ساختمانی را ساختند و با زدن کلنگ به لوله آب برای ساختمان ها با جوش دادن لوله ای آب گرفتند و برق را نیز از سر تیر گرفتند. وقتی به این صورت ساختمان بنا می شود مشکلات بعدی محتمل است. این ساختمان توسط سازنده ساخته نمی شود بلکه یک مافیا هستند که ساختمان ها را می سازند و مردمی که از شهرستان می آیند و همه زندگی خودرا پول می کنند. به این افراد می دهند و با زن و بچه در این ساختمان ها ساکن می شوند.
وی تاکید کرد: شهرداری برای تخریب باید حکم بگیرد که این کار زمانبر است و بعد به دلیلهای مختلف همچون شرایط کشور تخریب متوقف می شود. برای ی مرتضی گرد در زمان آقای قالیباف سه بار برای تخریب حکم دادستانی گرفتیم و دو میلیارد تومان تجهیزات اجاره کردیم، اما ساعت ۱۱ شب اعلام گردید که با موضوع مخالفت شده و همه آنها به همان شکل باقی مانده اند. پلیس و شهرداری در این عملیات ها زخمی داده و مافیا صحنه را همانند جبهه جنگ می کند و می جنگد. عده ای فریب خورده نیز که جا و پول ندارند مبلغی را می دهند و درون این ساختمان ها مستقر می شوند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه یکی از نقاط قوت شورای ششم ارتباط با مردم و حضور بین شهروندان است، اضافه کرد: این ارتباط حداقل در شورای پنجم دیده نمی شد. امروز بازدید اعضای شورا از مناطق به شکلی است که شهرداران مناطق بعضاً می گویند که فرصت نمی کنند در تمام بازدیدها حضور داشته باشند.
وی با تکیه بر این که بطور قطع و یقیناً انتقال نمایشگاه ها به مجموعه شهر آفتاب را دنبال کرده و رها نمی نماییم، اظهار داشت: خود دوستان هم این مساله را قبول دارند اما مشکلاتی را مثل ناکافی بودن فضا و تأسیسات زیربنایی مطرح می کنند، در صورتیکه تنها نمایشگاه کتاب است که فضای ۶۰ هزار متر مربعی را نیاز دارد و تأسیسات نیز قبل از ساخت فضای نمایشگاه به راه افتاده است.
وی افزود: گفتند نمایشگاه دور است و ما هم قبول داریم اما ناوگان مترو برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است؛ روز گذشته هم اعلام کردم که پول را بیش از مردم دوست دارند، اما آنقدر درمانده نیستند که برای این رقم، مردم آزار ببینند.
چمران اضافه کرد: ما دو کار را بصورت همزمان انجام می دهیم و با وزارت صمت بصورت جدی دنبال می نماییم که به هیچ عنوان نمایشگاه های بزرگ در محل نمایشگاه بین المللی برگزار نشود و به شهر آفتاب منتقل شود. مصلی نیز برای نمایشگاه مناسب نمی باشد و امکانات لازم را ندارد ضمن این که ترافیک هم به وجود می آورد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: رسانه ها در این مساله وارد شوند و تلاش کنند و ما را تنها نگذارند. این هم مثل بحث باغات است که مدام می گویند و یک نمونه هم اعلام نمی کنند. برای نمایشگاه نیز ما تلاش می نماییم و به نتیجه نمی رسد. در سال ۸۳ نمایشگاه برگزار کردند و با تخلیه زباله مقابل نمایشگاه برمبنای مصوبات کمیسیون ماده پنج، جلوی برگزاری نمایشگاه را گرفتیم. همان زمان جلسه برگزار و تفاهم نامه ای منعقد گردید که برمبنای آن بر ما تکلیف کردند که نمایشگاه بسازید.
وی با اشاره به ارزش ۵۰ هزار میلیارد تومانی مجموعه شهر آفتاب اظهار داشت: ما خودسرانه نمایشگاه نساختیم و تکلیف ما بود. اگر از این فضا استفاده نشود سرمایه کشور به هدر می رود. ما مشاوری گرفتیم که در دنیا نمایشگاه های زیادی ساخته بود و سه بار طرح در شورا ارائه داد تا به نتیجه رسید. با دردسرهای فراوان خودمان نمایشگاه را ساخته و راه اندازی کردیم تا سرمایه گذاران تشویق شوند که سالن های بعدی را بسازند.
چمران افزود: بوسیله رییس جمهور، رییس مجلس و دادستانی موضوع را دنبال می نماییم و از مطبوعات می خواهیم که ما را در این راه تنها نگذارند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به بوی نامطبوع در راه تهران- قم اظهار داشت: این مساله در گذشته مورد بررسی قرار گرفت، اما در نهایت مشخص نشد که این بوی نامطبوع دقیقاً از کجاست؛ در ارتباط با پسماند سعی کردیم که به شکل سالم موارد قابل بازیافت را بازیافت نماییم و دفن صورت نگیرد تا چنین بویی ایجاد شود.
وی ادامه داد: دوره قبل یک کوره ۶۰۰ تنی در محل قرار دادیم و بدنبال کوره ۲ هزار تنی بودیم که به نتیجه نمی رسید. امروز نیز با همان پیمانکار کوره ۲ هزار تنی را پیگیری می نماییم تا مشکلات پسماند به مقدار زیادی رفع گردد. البته با طرح جدیدی که در سطح شهر اجرا و کوره هایی که در پهنه های مختلف نصب می شود، مشکلات جبران خواهد شد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود با تکیه بر این که دوچرخه هایی که پیش بینی شده بود از بین رفت، اظهار داشت: قرار بر این نیست که مسیرهای دوچرخه سواری حذف شود و افراد می توانند با دوچرخه های خود در این مسیرها تردد کنند.
چمران با اعلان اینکه هنوز فروش متری مسکن ساماندهی نشده است، اضافه کرد: ما از تجربیات گذشته استفاده می نماییم و بدون این تجربیات وارد نخواهیم شد.
وی افزود: شهرداری نمی تواند در ساخت مسکن سرمایه گذاری کند و بودجه در نظر بگیرد؛ اگر بودجه داشته باشد خوب است اما در مشارکت با سایر نهادها و وزارت خانه وارد شده و اگر باز هم شرایطی ایجاد شود، مشارکت خواهدنمود.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه جهاد مسکن در جنوب شهر تهران شروع شده و شهرداری مشارکت کرده که باارزش است، اشاره کرد: فروش متری مسکن مطرح شده اما هنوز به نتیجه خاصی نرسیده است.
وی در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به خریداری ون های جانبازان و معلولان، اظهار داشت: سامانه معلولان محل رفت و آمد وسایل نقلیه ویژه این افراد و همین طور پاتوق معلولان بوده است و هم اکنون اعلام شده که پارکینگ این سامانه را برای کاری دیگر استفاده می نمایند و دو زمین دیگر را پیش بینی کرده اند، اما هنوز به نتیجه نرسیده است. از سویی دیگر مسئولیت نیز از شرکت واحد اتوبوسرانی به تاکسیرانی واگذار می شود که البته این دو موضوع محل مناقشه است. با این وجود روز گذشته در شورا تصویب گردید که هرگونه واگذاری ملک شرکت اتوبوسرانی تنها با مصوبه شورا خواهد بود همه در مدیریت شهری بدنبال ایجاد شرایط مناسب برای معلولان هستند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران به وضعیت قرارگاه اجتماعی هم اشاره نمود و اضافه کرد: مسائل اجتماعی تنها وظیفه شهرداری نیست و قرارگاه بدین سبب تشکیل شد که دستگاه های مربوطه حضور داشته باشند. در گذشته نیز از نظرات ما با محوریت مسائل اجتماعی استفاده می شد.
وی با بیان این که قرارگاه اجتماعی به تنهایی نمی تواند نتیجه بخش باشد و باید دستگاه های همکار نیز وارد عمل شوند اظهار داشت: شهرداری تهران زمینه پذیرش پنج هزار معتاد متجاهر را فراهم نموده و دیگران هم این فضا را اضافه کرده اند اما معتقدیم که کافی نیست. از سویی وقتی می بینند که تهران چنین فضایی دارد که بصورت رایگان خدماتی به معتادان ارائه می دهد، معتادان به تهران می آیند.
چمران اشاره کرد: روز گذشته در قسمت میانی بزرگراه صیاد شیرازی شاهد حضور معتادان بودم و در نقاط دیگر نیز حضور دارند. شهرداری آستین بالا زده و مبادرت به پاکسازی کرده است. البته در دوره قبلی نیز این اقدام را انجام دادند اما استمرار نداشت. باید بعد از جمع آوری، بازتوانی و مهارت آموزی و ایجاد شغل برای بهبود یافتگان دنبال شود؛ چونکه تا این چرخه تکمیل نشود نتیجه بخش نخواهد بود و افراد به وضعیت سابق خود بازمی گردند. اگر همکاری شود می توان انتظار داشت که حداقل به تعداد آنها افزوده نشود.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه ستاد مشارکت های محله ای هر هفته جلسه برگزار می نماید، اضافه کرد: باید ماهیانه یک جلسه تشکیل گردد اما باتوجه به تأخیرهایی که وجود داشت هر هفته جلسه برگزار می نماییم تا امور صورت گیرد و از شورایاری ها نیز برای حضور در هیات امنای محلات استفاده خواهد شد.1402/05/17
08:38:58
0.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تصمیمی برای لایحه باغات تهران اتخاذ نشده
نظر شما در مورد تصمیمی برای لایحه باغات تهران اتخاذ نشده
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳