معرفی سامانه دیتاک و امکانات و کاربردهای آن

معرفی سامانه دیتاک و امکانات و کاربردهای آن حراج کن: چرا رصد رسانه های اجتماعی مهمست و چه تاثیری بر کسب وکار ما می گذارد؟ این سوالی است که در ادامه پاسخ آنرا برای شما شرح خواهیم داد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، چرا رصد شبکه های اجتماعی مهمست و چه تأثیری بر کسب و کار ما می گذارد؟ در دنیای سراسر دیتای امروز، شبکه های اجتماعی نقش بسیار مهمی در زندگی ما دارند و برای کسب اطلاعات درباره ی هر موضوعی نخستین اقدام ما سرزدن به این برنامه ها است.
چه بخواهیم محصولی خریداری نماییم چه در رابطه موضوعی خاص اطلاعات به دست بیاوریم تفاوتی ندارد؛ در همه این فعالیت ها رفتن به شبکه های اجتماعی مختلف، در اولویت ما قرار دارد.
به همین دلیل نیز کسب و کارها باید از شبکه های اجتماعی برای معرفی خدمات یا کالاهای خود استفاده نمایند. البته رصد این برنامه ها و پیگیری نظرات مثبت یا منفی کاربران موضوعی است که می تواند به رشد کسب و کار کمک نماید.
سامانه دیتاک با سنجیدن نیازهای یک کسب و کار اهتمام خودرا بر این دارد با ارائه خدماتی مناسب برای رصد شبکه های اجتماعی و رسانه ها، به مدیرهای انواع بیزینس کمک نماید تا در این راه پرپیچ وخم سریع تر به موفقیت دست یابند. رصد شبکه های اجتماعی چه اهمیتی دارد؟
با گسترش اینترنت و پیدایش شبکه های اجتماعی، خیلی از کاربران استفاده از رسانه های سنتی را کنار گذاشته یا محدود کرده اند و برای کسب اطلاعات در ارتباط با هرچیزی به سراغ این شبکه ها می روند.
کسب وکارهای مختلف نیز با مشاهده این شرایط تصمیم به فعالیت در این فضا گرفته و بیشتر فعالیت خودرا در فضای مجازی و با استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف پیش می برند. در این میان شناخت این شبکه ها و کاربران اهمیت زیادی پیدا کرد.
امروزه هر کسب وکاری برای فعالیت در فضای مجازی باید به شناخت درستی از نیاز کاربران خود برسد. یعنی صاحبان یک بیزنس بعد از شناخت و درک کافی از شبکه های اجتماعی باید تشخیص دهند در هر برنامه چه اقداماتی انجام دهند.
اما این شناخت که موجب رشد و موفقیت کسب و کار می شود چگونه به دست می آید؟
دیتاک با بررسی داده های شبکه های اجتماعی و رسانه های مختلف و تحلیل آنها می تواند تمام دیتای در رابطه با کسب و کار شما، رقبا و حوزه های دیگر را جمع آوری کند. کسب و کارها نیز با استفاده از ابزار دیتاک می توانند از مزایای آن بهره مند شوند. مزایای رصد شبکه های اجتماعی
به طور کلی دیتاک بصورت روزانه به جمع آوری داده ها پرداخته و آنها را به سازمان ها ارائه می دهد تا تیم های روابط عمومی، مارکتینگ، تحلیل و مدیریتی از این دیتا در جهت کاهش هزینه و بودجه، افزایش سرعت و بهبود فرایندهای کسب و کار از آن استفاده نمایند. در ادامه با مهم ترین فواید رصد شبکه های اجتماعی آشنا می شویم.
شناخت بحران و مدیریت آن
نرم افزار رصد فضای مجازی یکی از مهم ترین ابزارهایی است که به شنا کمک می نماید از ایجاد بحران جلوگیری کنید یا بعد از وقوع آن، به مدیر و تیم روابط عمومی کمک کرده تا آنرا مدیریت و کنترل کنند.
گاهی امکان دارد رسانه ای خاص آغاز به پخش خبر و اطلاعاتی در ارتباط با خدمات یا محصولات شما کند. در این شرایط اگر شما بموقع متوجه خبرها نشوید و خودرا برای مقابله با آنها آماده نکنید به احتمال زیاد درگیر بحرانی بزرگ خواهید شد.
رصد شبکه های اجتماعی این امکان را فراهم می آورد تا هر فعالیتی که سبب شده کاربران شبکه های اجتماعی نسبت به سازمان شما نظر دهند شناسایی و حتی منبع آن مشخص شود. درحقیقت بدون شناسایی منابع و آگاهی از اهداف به وجود آوردن این بحران، نمی توان راهکار درست و منطقی برای از بین بردن یا مدیریت آن به دست آورد. البته نقطه مقابل بحران نیز وجود دارد؛ وقتی کاربری از محصول شما تعریف و تمجید در فضای مجازی کند و شما با اطلاع یافتن از آن، در اسرع وقت با پاسخی کوتاه، ارائه تخفیف یا آفری ویژه می توانید در راستای بهبود تصویر برند خود نزد کاربر و مخاطبانش و افزایش وفاداری وی به برند خود قدمی مثبت بردارید.
دیتاک؛ ابزار رصد شبکه های اجتماعی در راه آگاهی و شناسایی دلیلهای افزایش تولید محتوا در ارتباط با سازمان، به شما کمک می نماید. شناخت رسانه ها و اینفلوئنسرهای پرطرفدار
با رصد شبکه های اجتماعی می توانید رسانه ها و اینفلوئنسرهای تأثیرگذار در شبکه های اجتماعی را پیدا کنید و در مواقع ضروری، برای کاهش تأثیر بحران و مدیریت آن و اجرای کمپین های خود از این افراد کمک بگیرید.
شما با شناخت رسانه هایی که موجب ایجاد بحران شده اند می توانید تا حدودی تأثیر آنرا در میان مخاطبان ببینید و نحوه واکنش کاربران نیز پیشبینی کنید. در این شرایط یافتن چاره ای برای کاهش اثر اخبار منتشرشده و مدیریت بحران آسان تر می شود.
همچنین شناخت اینفلوئنسرها بوسیله رصد شبکه های اجتماعی، به شما کمک می نماید تا بهترین رسانه ها را برای تبلیغ های خود انتخاب کنید. تبلیغ در فضای مجازی اگر با عنایت به نیاز کاربران انجام نشود نمی تواند تأثیر مثبتی بر کسب و کار شما داشته باشد.
افکارسنجی و افزایش اعتبار برند
افکارسنجی بوسیله رصد شبکه های اجتماعی به شما کمک می نماید تا نظرهای مختلف افراد را در ارتباط با کسب و کار خود یا دیگر رقیبان بررسی کنید. این نظرات که بصورت منفی و مثبت ارائه می شوند، امکان ارتقا کیفیت خدمات را فراهم می کنند.
با این حساب شما با ابزار سوشال لیسنینگ دیتاک علاوه بر این که می توانید به اعتبار مجموعه خود بیفزایید و با بررسی نظرات، پست ها و استوری های موجود در شبکه های اجتماعی مختلف، افکار عمومی در ارتباط با بحران روابط عمومی را بررسی نموده و راهکار مناسبی برای مدیریت و کنترل آن پیدا کنید. ارزیابی عملکرد رقبا
دیگر مزیت رصد و تحلیل شبکه های اجتماعی بررسی عملکرد رقبا است. وقتی نمی دانید رقیبتان از چه راهکارهایی برای موفقیت استفاده می نماید، نمی توانید به دنبال راه کارهای بهتر باشید.
با رصد و تحلیل عملکرد رقبا می توانید تهدیدهای بازار را به سادگی شناسایی کنید، محصولات را بر طبق نیاز و نظرهای مشتریان دیگر کسب و کارها تغییر یا ارتقا دهید و با آگاهی از شرایط کسب و کار رقیب، زمینه ای برای ایجاد فضای رقابتی مهیا کنید. بازاریابی و جذب مخاطبان جدید
مهم ترین هدف راه اندازی یک کسب و کار، ارائه محصول و خدمات به کاربران است. درصورتی که نتوانید به خوبی در جذب مخاطب عمل کنید؛ حتی با ارائه بهترین محصولات نیز موفقیتی به دست نخواهید آورد.
در این شرایط لازم است افراد با گوش سپاری اجتماعی یا سوشال لیسنینگ، به رصد پیام هایی بپردازند که نیاز مخاطب بوسیله آنها مشخص می شود.
کسب رضایت از مشتری و جلب توجه افراد بوسیله محتوا می تواند بسیار چالش برانگیز و سخت باشد. بنابراین نیز شما باید ابتدا بوسیله رصد و سوشال لیسنینگ مخاطب هایی که به دنبال محصول یا خدمات کسب و کار شما هستند را پیدا کنید. کاربردهای رصد شبکه های اجتماعی
سامانه دیتاک تمام داده های لازم برای برندسازی، پیشگیری از بحران، افکارسنجی و بازاریابی را برای سازمان ها و کسب و کارها فراهم می آورد تا افراد بتوانند در این شرایط که رقابت خیلی سخت شده، کسب و کار خودرا از شکست حفظ کنند و آنرا ارتقا دهند.
رصد پلت فرم های مختلف به وسیله دیتاک امکانات مختلفی برای کاربران فراهم می آورد که عبارت اند از:
با کمک کلمات کلیدی می توانید تمام اطلاعات موجود در ارتباط با موضوع مورد نظر خودرا بوسیله شبکه های مختلف جست وجو و مشاهده کنید.
با خاصیت آلارم دیتاک، بصورت آنی از انتشار تمام خبرها در ارتباط با خود یا کسب وکارتان اطلاع پیدا می کنید.
امکان مشاهده آمار و گزارش ها تنها با یک کلیک برای شما فراهم گشته است.
دیتاک به شما کمک می نماید تا اطلاعات کافی راجع به برند و رقبای خود کسب کنید.
استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی برای تحلیل احساسات مخاطبان، به شما در به دست آوردن تحلیل بهتری از شبکه های اجتماعی کمک خواهد نمود.
با دیتاک شما می توانید نیازهای مخاطبان را با کمک سوشال لیسنینگ بررسی و پیدا کنید. سپس با شناخت این نیازها به بازاریابی اصولی و جذب مخاطب بپردازید. نسخه رایگان ابزار رصد شبکه های اجتماعی دیتاک را امتحان نمایید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1402/04/31
18:00:22
0.0 / 5
373
تگهای خبر: ابزار , ارز , اهدا , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد معرفی سامانه دیتاک و امکانات و کاربردهای آن
نظر شما در مورد معرفی سامانه دیتاک و امکانات و کاربردهای آن
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳