تجربه دمای ۴۰ درجه در تهران

تجربه دمای ۴۰ درجه در تهران به گزارش حراج کن، اداره کل هواشناسی استان تهران ازتجربه دمای ۴۰ درجه طی روز شنبه (۳۱ تیرماه) اطلاع داد و با صدور هشداری بر وزش باد شدید گاهی خیلی شدید و در نواحی مستعد همراه با گرد و خاک در استان تهران بخصوص نیمه جنوبی و مناطق غربی استان تاکید نمود.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بر مبنای نقشه ها و تحلیل برونداد الگوهای پیشبینی عددی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده، آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد پیشبینی می شود. از فردا تا روز یکشنبه (۳۰ تیر تا ۱ مرداد) در بیشتر نواحی استان وزش باد نسبتا شدید، در ارتفاعات و نواحی جنوبی و غربی در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی خیلی شدید و در نواحی مستعد خیزش موقت گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید مورد انتظار است.

همچنین در ساعتهای پس از ظهر امروز تا روز شنبه بخصوص در مناطق شمالی استان، افزایش ابر و رخداد بارش پراکنده و در ارتفاعات با احتمال رعد و برق دور از انتظار نیست.

برای امروز تا روز شنبه روند افزایش تدریجی دما و از روز یکشنبه کاهش نسبی دما در سطح استان پیشبینی می شود.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۳۰ تیر) صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و در روز شنبه (۳۱ تیر) صاف گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۸ درجه سانتیگراد، گرم ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران همینطور با صدور اخطار هواشناسی سطح زرد از وزش باد شدید گاهی خیلی شدید و در نواحی مستعد همراه با گرد و خاک در استان تهران بخصوص نیمه جنوبی و مناطق غربی استان از امروز پنجشنبه تا یکشنبه (۱ مردادماه) اطلاع داد.

از این رو در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، افزایش نسبی غلظت گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری همچون سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال ها و درختان کهن سال پیشبینی می شود.

در همین راستا اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به اجتناب از تردد غیر ضروری بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان، احتیاط در تردد جاده ای، اطمینان از استقامت سازه های موقت، احتیاط در فعالیتهای عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان های نیمه کاره و درختان کهنسال، عدم استقرار در نواحی مرتفع مانند داربست ها، بالابرها و ساختمان های بلند، محدودیت در فعالیتهای کشاورزی و آمادگی دستگاههای امدادی و اجرایی سفارش می کند.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا اخطار زرد رنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1402/04/30
11:48:25
0.0 / 5
258
تگهای خبر: تبلیغ , تجربه , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تجربه دمای ۴۰ درجه در تهران
نظر شما در مورد تجربه دمای ۴۰ درجه در تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲