در گفت وگو با حراج كن اعلام شد

زمینه های واردات 6500 اتوبوس دست دوم آماده شده است اتوبوس های برقی در اولویت

زمینه های واردات 6500 اتوبوس دست دوم آماده شده است اتوبوس های برقی در اولویت به گزارش حراج کن، مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اعلان اینکه اولویت با واردات اتوبوس های برقی است، اظهار داشت: حتی با واردات اتوبوس های دست دوم نیز نسبت به شرایط فعلی وضعیت بهتری خواهیم داشت.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، ۶ تیرماه سال جاری بود که مهدی چمران - رییس شورای اسلامی شهر تهران - در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه علنی شورا از واردات اتوبوس های کم کارکرد آگاهی داد و اظهار داشت که مخالفت محیط زیست دراین زمینه نیز معنایی ندارد. اتوبوس های برون شهری و وسایل نقلیه شخصی کم کارکرد نیز در این فهرست قرار دارد. اتوبوس ها باید کمتر از پنج سال کار کرده و مطابق با استاندارد و پشتیبانی های فنی کشورمان باشد.

داریوش گلعلی زاده - رییس مرکزملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست - نیز با اعلان اینکه خودرو ها اگر پنج سال ساخت نیز باشد مورد قبول هستند اما دولت می گوید که به خودرو های تا سه سال ساخت مجوز داده می شود، اظهار داشت: این شرایط نیز برای ۶۵۰ اتوبوسی است که یورو ۵ هستند اما مشکل اصلی آن ۳۵۰ اتوبوسی است که یورو ۴ هستند و ما با واردات آنها موافق نیستیم و اقدامات شهرداری برای ورود این خودرو ها پیش از قانون بودجه ۱۴۰۲ بوده است.

بیشتربخوانید:
مجوز واردات اتوبوس های کم کارکرد گرفته شد
مخالفت محیط زیست با واردات اتوبوس های یورو ۴
ورود اتوبوس های دست دوم وارداتی در مرحله بررسی استانداردها

حلیا سادات حسینی در گفت و گو با ایسنا درباره ی واردات اتوبوس های دست دوم اظهار داشت: اولویت با واردات اتوبوس های برقی است و با انجام این کار می توان گفت شهرداری تهران به وظایف خود در حوزه اجرای قانون هوای پاک عمل کرده است البته در صورتیکه نتوانیم اتوبوس های برقی وارد نماییم، تلاش می نماییم اتوبوس های کارکرده وارداتی از کیفیت مناسبی برخوردار باشند.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اعلان اینکه بخش کوچکی از ۶۵۰۰ اتوبوس های وارداتی، برقی خواهند بود، اشاره کرد: در هر حال با واردات اتوبوس های دست دوم نیز نسبت به شرایط فعلی وضعیت بهتری خواهیم داشت اما نکته مهم این است که اولویت ما باید توسعه پایدار باشد و نگاه مقطعی نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: با توجه به این که بستر واردات اتوبوس دست دوم آماده شده است، هرچه کیفیت عدم انتشار آینده ها در این اتوبوس ها افزایش یابد، بطور قطع به اهداف خود در حوزه توسعه پایدار در سال های آتی نزدیک تر می شویم. دستیابی به این هدف نیازمند تلاش بیشتری است اما نباید این مسئله را نادیده بگیریم که در مسیرمان محدودیت های بسیار زیادی وجود دارد.

حسینی در آخر اشاره کرد: همین میزان که شهرداری به قضیه ورود کرده است نیز اقدام قابل توجهی است چونکه چندین سال چنین اتفاقی نیفتاده بود البته بدنبال دستیابی به بالاترین حد کیفیت هستیم و امیدواریم به نتیجه مطلوب برسیم.

منبع:

1402/04/27
11:51:35
0.0 / 5
295
تگهای خبر: اهدا , كشور , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد زمینه های واردات 6500 اتوبوس دست دوم آماده شده است اتوبوس های برقی در اولویت
نظر شما در مورد زمینه های واردات 6500 اتوبوس دست دوم آماده شده است اتوبوس های برقی در اولویت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳