رئیس سازمان مدیریت استان تهران خبر داد

افزایش ۳۷درصدی اعتبارات استان تهران

افزایش ۳۷درصدی اعتبارات استان تهران به گزارش حراج کن، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از اختصاص بی سابقه اعتبارات عمرانی در سال قبل و افزایش 37 درصدی اعتبارات استان تهران امسال آگاهی داد و اظهار داشت: مجموع اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای مصوب قانون بودجه استان تهران در سال 1402، رشد 37 درصدی در مقایسه با سال قبل داشته است.


علاءالدین ازوجی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند اختصاص اعتبارات استانی برای تهران اظهار داشت: باتوجه به جمعیت استان تهران که بیشتر ناشی از مهاجرت شکل گرفته است، زیر ساخت های لازم پاسخگوی نیاز مردم نیست. به همین دلیل چالش هایی چون لطمه های اجتماعی، مشکلات زیست محیطی، زیر ساخت های آموزشی و عمومی، آلودگی هوا، آب و فاضلاب، حمل و نقل برون شهری و حوزه سلامت و بهداشت مبنای سیاستگذاری، برنامه ریزی و بودجه ریزی شده است.
وی ادامه داد: از نظر شاخص ها، باتوجه به شهرستان های استان تهران به غیر از شهر تهران، این استان یکی از استانهای کمتر برخوردار کشور است. رویکرد ما حرکت به سمت رفع و کاهش مشکلات شهرستان ها و فراهم کردن زیرساخت برای بهبود فاکتورهای سلامت، آموزش، فرهنگ و اقتصاد و تسهیل کسب وکار است.
ازوجی با اشاره به محدودیت دسترسی خانواده های ساکن شهرستان های استان تهران به مراکز بهداشتی و درمانی اشاره کرد: طبق مصوبات سفر رییس جمهور منابع ساخت و تجهیز ۱۵ بیمارستان در استان تهران اختصاص داده شد که برخی از این بیمارستان ها به بهره برداری رسیدند و بخش دیگری نیز، امسال و سال آینده در مدار خدمت رسانی قرار می گیرند. اعتبار سال قبل برای تملک دارایی های سرمایه ای بیش از ۲۱۰۰ میلیارد تومان بود که ۱۸۰۰ میلیارد تومان آن اختصاص یافت و این رقم در بالاترین سطح اختصاص اعتبار طی سالهای قبل شمرده می شود.
وی اشاره کرد: در عرصه اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای ۵۵ درصد، در عرصه درآمدهای هزینه ای ۳۵ درصد و در عرصه درآمدهای استان نیز ۵۴ درصد افزایش اعتبارات انجام شده است.
بگفته ازوجی، اتمام طرح های نیمه تمام و تکمیل پروژه های اولویت دار از اهداف اصلی دولت سیزدهم است تا مردم سریع تر از خدمات این طرح ها بهره مند شوند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: ۱۱۱ طرح ملی و ۱۵ طرح استانی ویژه در سطح استان تهران در حال انجام می باشد که اعتبار طرح های ملی از ۱۹۰۸ میلیارد تومان در سال قبل به ۲۸۶۰ میلیارد تومان و اعتبار طرح های استانی ویژه نیز به ۴۵۲ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ بالا رفته است.1402/04/24
11:25:27
0.0 / 5
256
تگهای خبر: آموزشی , اقتصاد , اهدا , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش ۳۷درصدی اعتبارات استان تهران
نظر شما در مورد افزایش ۳۷درصدی اعتبارات استان تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵