رییس اورژانس كشور عنوان كرد

افتتاح پایگاه اورژانس هوایی استان تهران

افتتاح پایگاه اورژانس هوایی استان تهران به گزارش حراج کن، بامداد امروز همزمان با عید غدیر خم نخستین پایگاه تخصصی اورژانس هوایی استان تهران در بوستان ولایت راه اندازی شد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، جعفر میعادفر رئیس اورژانس کشور بامداد امروز در حاشیه افتتاح این پایگاه هوایی که با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران و دکتر عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفت، با اشاره به اینکه هم اکنون در کشور ۵۲ پایگاه امدادهوایی داریم که تنها ۸ پایگاه به صورت تخصصی برای فوریت پزشکی و مخصوص اورژانس هستند، اظهار داشت: مابقی بالگردها برای سایر نهادها است که در صورت نیاز از توان آنها استفاده می شود.

مکاتبه با مجلس و دولت برای تأمین اعتبار خرید۶۰۰ آمبولانس
وی با اشاره به اینکه باید تلاش نماییم تا تجهیزات تخصصی تر شود، در مورد فرسودگی ناوگان زمینی اورژانس، اظهار نمود: هم اکنون نخستین مناقصه برای خرید۶۰۰ آمبولانس انجام شده؛ اما مشکل ارز پیدا کردیم و برای اختصاص ۳۵ میلیون دلار با دولت مکاتبه کردیم که لازم است مجلس و دولت اعتبار مناسب در این عرصه را اختصاص دهند.
میعادفر در مورد کمبود نیروهای اورژانس هم با اشاره به اینکه ۱۵ هزار نیرو کم داریم که برای جذب ۳۵۴۰ نفر از نیروها برای اورژانس اقدامات لازم انجام شده، اظهار داشت: هم اکنون با کسر تعداد نیروهایی که جذب خواهند شد باید بگویم که ۱۱ هزار نفر نیرو کم داریم.

استفاده از از مدیکوپتر در پایگاه تخصصی اورژانس هوایی استان تهران
وی در مورد افتتاح نخستین پایگاه تخصصی اورژانس هوایی استان تهران با تاکید بر این که در این پایگاه با عنایت به شرایط تهران از مدیکوپتر در اورژانس تهران استفاده کردیم؛ چونکه کوچکتر است و امکان نشستن در شرایط خاص را دارد، اظهار نمود: در این پایگاه کل تعمیرات بالگردها صورت خواهد گرفت و در آینده سیستم مانیتورینگ ۵۲ مرکز اورژانش هوایی به این پایگاه متصل می شود.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، این پایگاه هوایی در بوستان ولایت تهران مجاورت ساختمان اورژانس پایتخت جانمایی شده که شرکت هلی کوپتری «آوا سلامت» وابسته به (هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران)، تأمین کرده است.
منبع:

1402/04/16
13:43:30
0.0 / 5
321
تگهای خبر: ارز , خرید , دلار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افتتاح پایگاه اورژانس هوایی استان تهران
نظر شما در مورد افتتاح پایگاه اورژانس هوایی استان تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴