ششمین آزمون استخدام بخش خصوصی مسیری در جذب نیروی انسانی مستعد

ششمین آزمون استخدام بخش خصوصی مسیری در جذب نیروی انسانی مستعد به گزارش حراج کن، ششمین آزمون استخدام بخش خصوصی بعنوان مسیری در جذب نیروی انسانی مستعد و کارآزموده عمل کرده است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، سرمایه انسانی مهم ترین شاخص توسعه‌ی هر سازمان به حساب می آید. از پرواضح ترین مشکلات شرکت ها و سازمان ها شناسایی و بکارگیری نیروی انسانی درست و مستعد است. آزمون استخدام بخش خصوصی با عنایت به سنجش تخصص و توانمندی های افراد جویای کار و خواستار ارتقای شغلی توانسته است این نیاز شرکت ها و سازمان ها را بیشتر از گذشته مرتفع سازد.
هفتمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی از ۱۰ تیر ۱۴۰۲ به مدت ۱۴ روز شروع شده است. این آزمون بستری فوق العاده پویا را میان نیروی کار متخصص و کارآزموده و شرکتهای دانش بنیان، نو پا، خلاق و فناور و استارت آپ ها فراهم آورده است.
طبق گزارش از ششمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی، ۵۷۰۰ سازمان و شرکت صنعتی، تجاری و دانش بنیان به صورت رسمی خواستار جذب نیروی انسانی از راه آزمون بوده اند. یکی از عوامل گرایش شرکتهای مطرح و به نام به آزمون استخدام بخش خصوصی، ارزیابی دقیق مهارت ها، قابلیت ها، توانایی ها، دانش و میزان سازگاری و تناسب افراد با موقعیت شغلی و فرهنگی سازمان ها و شرکت هاست.
ششمین دوره از این آزمون در ۸ دسته شغلی همراه با ۲۴۵ عنوان شغلی برگزار شد که از میان ۸۱.۲۶۱ شرکت کننده، ۱۸.۸۰۱ نفر جذب شرکت ها و مؤسسات تجاری، صنعتی و فناور شدند.
در آزمون استخدام بخش خصوصی در کنار بررسی مهارت های تخصصی، افراد از منظر شخصیتی، قابلیت های روان شناختی و مهارت های نرم هم در چارچوب آزمون های شخصیت شناسی، علاقه مندی شغلی و هوش هیجانی مورد ارزیابی قرار می گیرند. این خصوصیت یکی از عوامل برتری و تمایز بخش آزمون استخدام بخش خصوصی است. از خدمات این آزمون میتوان به شناسایی نیروی انسانی متخصص و شایسته با موقعیت های شغلی موردنیاز شرکت ها و سازمان ها، ایجاد بستری امروزی و کارآمد میان کارفرمایان و کارجویان، رفع دغدغه شرکت ها در تأمین نیروی انسانی مناسب و مستعد و معرفی مشاغل سازگار با خصوصیت های شخصیتی و تخصصی کارجویان اشاره نمود.
در ادامه ی این گزارش آمده است، شرکت کنندگان نسبت به فرایند و مراحل آزمون و همینطور شرکت ها و مؤسسات تجاری، صنعتی و فناور در برابر خدمات دریافتی رضایت حداکثری داشته اند که نشان دهنده عملکرد عالی و توسعه بخش آزمون استخدام بخش خصوصی است.

پیرو گزارش دبیرخانه آزمون استخدام بخش خصوصی، قبول شدگان هفتمین دوره آزمون هم می توانند با عضویت در شبکه فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از تسهیلاتی مانند دریافت امریه یا پروژه جایگزین خدمت در شرکتهای دانش بنیان و فناور، دریافت بیمه تکمیلی، تسهیلات منوط به کسب و کار و کارآفرینی، فضای کار اشتراکی، آموزشی و مهارت افزایی و … بهره مند گردند. قابل ذکر است این خدمات پیشتر صرفا به برگزیدگان بنیاد ملی نخبگان عرضه می شد اما طبق تفاهمنامه ای میان دبیرخانه آزمون و شبکه نوآوری، پنج سال است که این مزایا و خدمات به برگزیدگان موفق آزمون استخدام بخش خصوصی هم تعلق می گیرد.
شایان ذکر است، ثبت نام هفتمین دوره آزمون استخدام بخش خصوصی با بیشتر از ۵۷۰۰ سازمان و شرکت معتبر، با ۲۴۵ عنوان شغلی در ۲۱.۰۰۰ موقعیت شغلی از ۱۰ تیر ۱۴۰۲ شروع شده و تا ۲۳ تیر ادامه می یابد. متقاضیان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت آزمون استخدام بخش خصوصی به نشانی www.inre.ir رجوع فرمایند.


منبع:

1402/04/14
12:20:39
0.0 / 5
278
تگهای خبر: آموزشی , ارز , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ششمین آزمون استخدام بخش خصوصی مسیری در جذب نیروی انسانی مستعد
نظر شما در مورد ششمین آزمون استخدام بخش خصوصی مسیری در جذب نیروی انسانی مستعد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲