توضیح سازمان میادین شهرداری تهران در رابطه با افزایش قیمت دام زنده برای عید قربان

توضیح سازمان میادین شهرداری تهران در رابطه با افزایش قیمت دام زنده برای عید قربان به گزارش حراج کن، مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در تشریح افزایش قیمت دام زنده در مراکز عرضه، اظهار داشت: این قیمت گذاری توسط وزارت جهاد کشاورزی صورت می گیرد و بر همین مبنا ۱۸۵ هزار تومان برای هر کیلو دام زنده تعیین شده است.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، ایوب فصاحت در جریان بازدید از مرکز عرضه دام زنده شهرداری تهران در منطقه ۵ در جمع خبرنگاران در تشریح عرضه دام زنده ویژه عید قربان اظهار داشت: مراکز عرضه دام زنده در ۱۷ نقطه شهر تهران دایر شده و امروز از ساعت ۴ صبح تا ساعت ۱۵ به شهروندان تهرانی عرضه خدمات خواهد داشت.
وی در مورد تغییر قیمت گوشت دام زنده اظهار داشت: قیمت گذاری توسط سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری صورت نمی گیرد و این قیمت گذاری توسط وزارت جهاد کشاورزی اتفاق می افتد. قیمتی که در جایگاه های ثابت پیش از عید قربان عنوان شده بود ۱۷۹ هزار تومان برای هر کیلو بود که در نهایت در قیمت گذاری وزارت جهاد کشاورزی این قیمت ۱۸۵ هزار تومان تعیین شد و امروز هم در مراکز با همین قیمت عرضه می شود.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران افزود: برای سال جاری پیشبینی ۲۴ هزار رأس دام انجام شده که ۳۰۰۰ رأس توسط سازمان میادین، ۱۰ هزار رأس توسط اتحادیه عشایر و ۹۰۰۰ رأس هم توسط معاونت دام وزارت جهاد کشاورزی تأمین شده است. این در حالیست که سال قبل قیمت هر کیلو دام زنده ۸۵ هزار تومان تعیین شده بود اما معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با عنایت به بالارفتن قیمت دام و در نظر گرفتن شاخصهای دیگر برای سال جاری قیمت ۱۸۵ هزار تومان را تعیین کرده است. برای سال جاری پیشبینی می نماییم بین ۱۲ تا ۱۳ هزار رأس دام به فروش می رسد.
فصاحت در ادامه خاطرنشان کرد: اگر ایراد بهداشتی بعد از ذبح و خریداری تشخیص داده شود به اندازه دو برابر قیمت دریافت شده به شهروندان غرامت پرداخت می شود؛ البته معمولاً این اتفاق کم می افتد چون که ارزیابی های دام توسط نیروی مستقر از جانب دامپزشکی در مراکز عرضه صورت می گیرد.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، پیشتر در اخبار انتشار یافته از جانب سازمان میادین میوه و تره بار قیمت هر کیلو دام زنده ویژه عید قربان ۱۷۹ هزار تومان اعلام شده بود اما امروز روز عید قربان در مراکز عرضه دام با قیمت گذاری وزارت جهاد کشاورزی هر کیلو دام زنده ۱۸۵ هزار تومان ارائه شد.
منبع:

1402/04/08
11:09:46
0.0 / 5
450
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد توضیح سازمان میادین شهرداری تهران در رابطه با افزایش قیمت دام زنده برای عید قربان
نظر شما در مورد توضیح سازمان میادین شهرداری تهران در رابطه با افزایش قیمت دام زنده برای عید قربان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳