رییس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران:

برای دوران بعد از بازپروری معتادین متجاهر برنامه داشته باشیم

برای دوران بعد از بازپروری معتادین متجاهر برنامه داشته باشیم به گزارش حراج کن، رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر برنامه ریزی برای دوران بعد از بازپروری معتادین متجاهر تاکید نمود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، زهرا شمس احسان عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران شامگاه سه شنبه در بازدید از محلات صدمه خیز منطقه ۱۲ با اشاره به اینکه در ادوار پیشین مدیریت شهری در حوزه صدمه های اجتماعی زیر ساخت های مناسبی به وجود آمد، عنوان کرد: در دوره جدید مدیریت شهری با عنایت به اقتضائات فعلی شهر تهران به تدبیر شهردار تهران قرارگاه اجتماعی تشکیل شد و ظرفیت زیرساخت ها برای نگهداری و بازپروری معتادین متجاهر افزایش پیدا کرد؛ همینطور اقدامات مثبت دیگری در جهت نگهداری گروه هایی بود که به لحاظ شرایط سالمندی، بیماری های واگیردار، اعصاب و روان و یا کهولت سن منع پذیرش داشتند، انجام شد.
رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به این که الان قریب به چهار هزار و چهارصد معتاد متجاهر در 9 مرکز یاور شهر نگهداری می شوند، اظهار داشت: این تعداد به پنج هزار نفری که شهرداری وعده ساماندهی آنها را داده بود، نزدیک است و قابل قبول است.
شمس احسان با تکیه بر این که باید برای دوران بعد از ترک و خروج معتادین از مراکز برنامه داشته باشیم، اضافه کرد: برخی از معتادین تنها چند روز بعد از ترخیص مجدد به چرخه اعتیاد باز می گردند اما درصدی از این افراد ظرفیت ماندگاری در درمان دارند؛ ولی فرایندی برای آن به وجود نیامده است که لازم است به این مرحله در فرآیند مدل ساماندهی معتادین توجه گردد.
وی افزود: در این خصوص انتظار می رود به سرعت مبحث مدیریت بعد از ترخیص بیماران در دستور کار قرار گیرد و مراکز مهارت آموزی راه اندازی شوند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: انتظار می رود مدلهای اشتغال ویژه این گروه ها طراحی شود و با واگذاری مسئولیت هرچه بیشتر توانمندسازی شغلی حوزه معتادان متجاهر، به معنای واقعی کلمه احیا شود و یک اکوسیستم فعال شغلی در میان ظرفیتهای در اختیار، منابع و اعتبارات مصوب و برنامه های حوزه کارآفرینی ایجاد شود.
شمس احسان اضافه کرد: در بودجه سالجاری 35 میلیارد تومان اعتبار به منظور راه اندازی مراکز مهارت آموزی معتادان متجاهر و همینطور 14.5 میلیارد تومان هم جهت راه اندازی مرکز جامعه پذیری بهبودیافتگان در نظر گرفته ایم؛ علاوه بر این فعالیت مددسراها هم با ظرفیت بیشتر از دو هزار نفر برای ساماندهی سایر افراد بی خانمان به قوت خود باقی است.1402/04/01
20:12:44
0.0 / 5
238
تگهای خبر: طلا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد برای دوران بعد از بازپروری معتادین متجاهر برنامه داشته باشیم
نظر شما در مورد برای دوران بعد از بازپروری معتادین متجاهر برنامه داشته باشیم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵